Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Familiada": "Powód, dla którego czasami nie śpimy w nocy?" Jedna z odpowiedzi rozkłada na łopatki
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 18.11.2023 21:44

Familiada": "Powód, dla którego czasami nie śpimy w nocy?" Jedna z odpowiedzi rozkłada na łopatki

Familiada
kadr programu "Familiada" prod. TVP; "Familiada": "Powód, dla którego czasami nie śpimy w nocy?" Jedna z odpowiedzi rozkłada na łopatki

“Familiada” nieustannie cieszy się dużą popularnością wśród widzów, którzy z ogromną chęcią zasiadają przed telewizorami, by zobaczyć zmagania kolejnych uczestników teleturnieju. By dodatkowo zainteresować fanów formatu, w sieci pojawiają się pytania, które sprawiają, że można poczuć się niczym osoba biorąca udział w nim. Niektóre z odpowiedzi potrafią zaskoczyć.

Karol Strasburger został okrzyknięty "królem sucharów"

Nie da się ukryć, że “Familiada” spotyka się z pozytywnym odbiorem widzów. Teleturniej, którego od lat gospodarzem jest Karol Strasburger, cieszy się dużą popularnością i jest chętnie oglądany. Prowadzący z ogromną radością raczy uczestników oraz oglądających dowcipami, które nie zawsze są śmieszne. Niektórzy twierdzą, że to jego znak rozpoznawczy, dzięki któremu zyskał przydomek “króla sucharów”. Karol Strasburger podchodzi do tego z ogromnym dystansem.

Nie jestem królem tych dowcipów, mimo że tak mnie okrzyknięto. Gdzieś tam nazywają mnie “królem sucharów”. Zawsze mówię, że lepiej być królem czegokolwiek, niż nie być królem w ogóle - tłumaczył gospodarz teleturnieju w rozmowie z Polsatem.

Familiada: "coś jest proste jak..."? Padła taka odpowiedź, że nikt by na to nie wpadł!

Wpadki w "Familiadzie"

Nierozłącznymi z “Familiadą” są dowcipy prowadzącego, a także wpadki i śmieszne, a zarazem nie do końca przemyślane odpowiedzi uczestników. Stres, rywalizacja i chęć wygranej zdecydowanie im sprzyja. Często zdarza się tak, że niefortunnie wypowiedziane słowa podczas trwania teleturnieju, stają się hitami internetu.

Jedną z zaskakujących odpowiedzi była ta dotycząca zwierzęcia podobnego do konia. Początkowo padały odgadnięcia wysoko punktowane - osioł zdobył ich aż 48, a zebra 32. Brakowało tylko jednego słowa. Niespodziewanie z ust kapitana drużyny padło: “żyrafa”.

Prowadzący z trudem powstrzymał śmiech, gdy usłyszał to, co powiedział jeden z uczestników. Wytłumaczył jednak, że być może żyrafa jest podobna do konia poprzez wysoko uniesioną głowę. Ostatecznie okazało się, że odpowiedź, choć oryginalna, nie była poprawna.

"Familiada": powód, dla którego czasami nie śpimy w nocy

Na oficjalnej stronie “Familiady” na Facebooku osoby odpowiedzialne dbają o to, by użytkownicy sieci mogli skorzystać z rozrywki i poczuć się niczym uczestnicy teleturnieju. Dlatego też systematycznie pojawiają się pytania, które brzmią, jakby były stworzone idealnie dla programu, a internauci niemal prześcigają się w oryginalnych odpowiedziach.

Tak było również tym razem. Na stronie “Familiady” pojawiło się pytanie: “Powód, dla którego czasami nie śpimy w nocy”. Szybko pojawiły się komentarze, w których użytkownicy sieci zamieszczali swoje wyjaśnienia dotyczące zagadnienia. 

  • Praca, nocna zmiana
  • Przeżywamy wyniki wyborów
  • Martwimy się o bliskich
  • Mecz Polska - San Marino
  • Bo trzymamy kredens

Jedna odpowiedź w szczególności zaintrygowała internautów. Dotyczyła ona sportu i brzmiała: “17. kolejka drugiej ligi paragwajskiej w baseballu”. Wam ten powód również spędza sen z powiek?