Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Widzowie przecierali oczy ze zdziwienia. Kompletna wtopa w teleturnieju "Va Banque"! Kto miał rację?
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 12.11.2023 06:00

Widzowie przecierali oczy ze zdziwienia. Kompletna wtopa w teleturnieju "Va Banque"! Kto miał rację?

Facebook/ Program "Va Banque"
Fot. Facebook/ Program "Va Banque"

W popularnych teleturniejach takich, jak “Familiada”, “Jeden z dziesięciu” czy “Va Banque” nie brakuje zabawnych sytuacji. Z reguły różne gafy popełniają zestresowani uczestnicy, ale nie zawsze. Często za wpadkami stoją prowadzący, a nawet ekipa produkcyjna. Tym razem do akcji wkroczyli oburzeni widzowie, o co poszło?

Teleturniej "Va Banque" oszukuje uczestników?

Po wakacyjnej przerwie na antenie TVP na nowo zawitał uwielbiany przez widzów teleturniej, czyli “Va Banque”. Fani tej produkcji z zapartym tchem czekali na nowe odsłony show, jednak nikt nie spodziewał się, że dojdzie do takiej afery.

Poszło o dwa pytania, które pojawiły się podczas jednego z odcinków. Okazuje się, że odpowiedź, która została zakwalifikowana jako prawidłowa, niekoniecznie taka była.

"Milionerzy": Nie posłuchał publiczności i poległ na pytaniu za pół miliona złotych. Poszło o hymn

Internauci wypatrzyli błąd produkcji "Va Banque"

Do gafy doszło we wrześniowych odcinkach teleturnieju. Pytanie, które z pozoru wydawało się proste, okazało się kością niezgody. 

“Ta belgijska piosenkarka pop wylansowała przebój “Désenchantée”

Uczestnicy udzielili poprawnej odpowiedzi, którą w tym przypadku była Kate Ryan. Internauci dopatrzyli się jednak wpadki i to niemałej. Wychodzi na to, że kawałek, który wyśpiewywała Kate, był jedynie coverem, a za przebój “Désenchantée” odpowiadała Mylen Farmer. 

Pod odcinkiem pojawiły się komentarze, na które zdecydowała się odpowiedzieć produkcja. Napisali:

Kate również wylansowała. Kategoria jednak wykluczała Mylen

Pytanie finałowe to coś niebywałego

Również pytanie finałowe okazało się kontrowersyjne. Oto jak brzmiało:

"Zamieszcza kontrowersyjne treści w celu zwrócenia na siebie uwagi, jego nazwa wywodzi się z wędkarstwa".

Aż trudno uwierzyć, jaka była poprawna odpowiedź. Okazuje się, że według producentów programu jest to trolling. Fani teleturnieju nie pozostawili na show suchej nitki:

Nie miałem pojęcia, że troll ma coś wspólnego z wędkarstwem, podałbym taką odpowiedź, będąc jednak przekonanym, że chodzi o coś innego

Wpadlibyście na to?