Rozrywka.Goniec.pl

Iberion, materiały własne

Andrzej Śliwa nie żyje. Gitarzysta Mr. Lonely miał 55 lat

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Andrzej Śliwa nie żyje. Muzyk i założyciel zespołu Mr. Lonely odszedł w wieku 55 lat. Artysta znany był m.in. z występu w Must Be The Music, gdzie pojawił się wraz z grupą Kapela Sołtysa z Wąchocka.

Andrzej Śliwa nie żyje

O śmierci Andrzeja Śliwy powiadomiło w mediach społecznościowych Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

- Zmarł Andrzej Śliwa, pochodzący z Krynek z Gminy Brody, znany muzyk, kompozytor, gitarzysta założyciel zespołu Mr. Lonely - czytamy w oświadczeniu.

Edukację muzyczną artysta zdobywał w Świętokrzyskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Trudnił się pracą w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku i Starachowickim Centrum Kultury. Oprócz tego był liderem założonego w latach 90. zespołu Mr. Lonely.

Występ w Polsacie

Umiejętności gitarowe Andrzeja Śliwy w 2012 r. poznać mogła cała Polska. Artysta wystąpił wówczas wraz z grupą Kapela Sołtysa z Wąchocka w programie "Must Be The Music" na Polsacie .

- Państwo mają bardzo dużo uroku naturalnego, są bardzo wiarygodni - zachwycała się występem zespołu Kora Jackowska .

Swoje ostatnie lata Andrzej Śliwa spędził za granicą, gdzie pracował. Odszedł w wieku 55 lat.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: interia.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Michał Piróg dogryzł Kubie Wojewódzkiemu. Posypały się iskry, gwiazdy TVN toczą wojnę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Beata Tadla ma spore kłopoty. Ten wywiad jej nie wyszedł, reżyser ma poważne zarzuty
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Na Wspólnej" i "Barw szczęścia". Jego śmierć trzymana była w tajemnicy
Czytaj więcej >

Gwiazdy

"Gogglebox. Przed telewizorem". Tragedia w domu Agnieszka i Artur Kotońskich
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Rafał Brzozowski pokazał, co dzieje się za kulisami "Jaka to melodia". Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Adek WWA. Przyczyna śmierci rapera jest nieznana
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]