Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Widok grobu Piotra Woźniak-Staraka na chwilę przed Wszystkimi Świętymi
Monika Majko
Monika Majko 26.10.2021 12:00

Widok grobu Piotra Woźniak-Staraka na chwilę przed Wszystkimi Świętymi

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TRICOLORS/East News

Bliscy Piotra Woźniaka-Staraka ukończyli budowę okazałego mauzoleum, które stanęło na warszawskich Powązkach w miejscu symbolicznego gromu tragicznie zmarłego producenta filmowego. Widok zaprojektowanego we Włoszech grobowca zapiera dech w piersiach, a tuż przed dniem Wszystkich Świętych pojawiła się na nim również oszałamiająca dekoracja.

Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu 2019 roku w tragicznym wypadku na jeziorze Kisajno. Poszukiwania ciała producenta trwały kilka dni, a jego szczątki ostatecznie zostały złożone w grobie na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Symboliczny grób powstał również na Starych Powązkach w Warszawie, jednak jeszcze do niedawna znajdował się tam tylko zwykły kamień z imieniem i nazwiskiem zmarłego producenta.

Na Starych Powązkach w Warszawie stanęło imponujące mauzoleum upamiętniające Piotra Woźniaka-Staraka

Dziś po kamieniu nie ma już śladu, za to w jego miejscu stanęło imponujące mauzoleum. Jak informowała niedawno redakcja „Super Expressu”, grobowiec powstał we Włoszech i został do Polski przetransportowany we fragmentach. Sprawna ekipa szybko poradziła sobie z montażem na cmentarzu, jednak mauzoleum wymagało jeszcze ostatnich szlifów.

We wnętrzu grobowca pojawiła się ozdoba, która przyciąga wzrok osób spacerujących po Starych Powązkach. Na przeszklonym wejściu do grobowca zamontowano rzeźbę w kształcie drzewa, na którego konarach wyznaczono miejsce na świeczki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Tuż przed tegorocznym dniem Wszystkich Świętych świeczniki rozbłysły płomieniami, a widok zachwycił odwiedzających cmentarz. Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka postarała się, by godnie upamiętnić przedwcześnie zmarłego producenta.

Woźniak-Starak 02
fot. Anna Dymarczyk/Goniec.pl
Woźniak-Starak 01
fot. Anna Dymarczyk/Goniec.pl

Wuj Piotra Woźniaka-Staraka stanął przed sądem za nielegalny pochówek siostrzeńca

Prawdziwy grób Piotra Woźniaka-Staraka znajduje się jednak na Mazurach. Bliscy pochowali 39-latka na terenie rodzinnej posiadłości, co wzbudziło ogromne kontrowersje, a także zainteresowanie służb sanitarnych i gminy Giżycko, które złożyły na policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z nielegalnym pochówkiem.

Policja wniosła o ukaranie wuja zmarłego producenta, Mirosława S. To on złożył prochy siostrzeńca w murowanym grobie na terenie posesji w mazurskiej Fuledzie. W marcu 2021 roku Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał go winnego, jednak odstąpił od wymierzenia kary.

Z uwagi jednak na fakt, że wybudowany obiekt nie narusza innych przepisów, jak również jest on neutralny dla środowiska, sąd odstąpił od wymierzenia obwinionemu kary, a obciążył go jedynie kosztami sądowymi – poinformował Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt