Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Potrafisz znaleźć na obrazku motyla? To zagadka tylko dla najbystrzejszych, niewielu się to udaje
Michał Fitz
Michał Fitz 19.11.2023 06:05

Potrafisz znaleźć na obrazku motyla? To zagadka tylko dla najbystrzejszych, niewielu się to udaje

zagadka
Potrafisz znaleźć na obrazku motyla? fot. instagram.com/thedudolf

Na pierwszy rzut oka to tylko uroczy obrazek z książki dla dzieci. Tak naprawdę jednak mamy do czynienia ze skrupulatnie przygotowaną zagadką na spostrzegawczość. W tym polu rysunkowych słoneczników zgubił się bowiem motyl. Odnajdziesz go?

Zagadka autorstwa Gergely'ego Dudasa

Tytułowa zagadka została stworzona przez węgierskiego rysownika, Gergely'ego Dudasa, który tworzy pod pseudonimem Dudolf. Artysta na przestrzeni całej swojej kariery popełnił już kilka podobnych łamigłówek, które zaprzątały głowy tysięcy internautów z całego świata.

Dudolf tworzy zresztą nie tylko takie dzieła. Na jego profilu w mediach społecznościowych można znaleźć także całe mnóstwo krótkich, zabawnych komiksów. Jego najpopularniejszym dziełem są rysunkowe przygody “Lisa i Królika”.

Ta zagadka poróżniła internautów. Wiesz, kto na tym obrazku ma pierwszeństwo? Mało kto odpowie poprawnie

Zagadka z motylem. Znajdziesz go?

Trzeba przyznać, że zagadka z motylem to jedna z najtrudniejszych, jakie stworzył Dudolf. Na grafice widzimy pole słoneczników, pośród których stoi kilka zwierząt, na przykład wyżej wspomniany lis z królikiem. Gdzieś wśród nich jest motyl.

Tylko gdzie? No właśnie, wydawać by się mogło, że kolorowe skrzydła motyla powinny szybko wyróżnić się na tle słoneczników. Sprawa nie jest jednak taka prosta. Artysta nie zamierzał ułatwiać odbiorcom zadania.

zagadka cała.avif
Potrafisz znaleźć na obrazku motyla? fot. instagram.com/thedudolf

Jak znaleźć motyla z zagadki?

Próżno szukać kolorowych skrzydełek, bo Dudolf w celu zwiększenia wyzwania narysował je w dokładnie takim samym kolorze, jakie mają płatki słonecznika! Wypatrywać należy więc takich “płatków”, które mają czarne czułki. Wymaga to nie lada uwagi.

Ci najbardziej spostrzegawczy dostrzegą, że motylek znajduje się w lewym górnym rogu obrazu. Dla ułatwienia został on zaznaczony kółeczkiem. 

rozwiązanie.JPG
Potrafisz znaleźć na obrazku motyla? fot. instagram.com/thedudolf
Tagi: zagadka