Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Louie Anderson, twórca "Świata według Ludwiczka". Przegrał walkę z chorobą
Monika Majko
Monika Majko 21.01.2022 19:22

Nie żyje Louie Anderson, twórca "Świata według Ludwiczka". Przegrał walkę z chorobą

nie żyje świeczka Iberion 4
Iberion materiały własne

Nie żyje Louie Anderson, amerykański komik oraz twórca uwielbianej kreskówki pt. "Świat według Ludwiczka". 68-letni gwiazdor od kilku dni przebywał w szpitalu w związku z chłoniakiem rozlanym z dużych komórek B, z którym zmagał się od jakiegoś czasu.

Legendarny komik odszedł w piątek, 21 stycznia 2022 roku w szpitalu w Las Vegas w wyniku komplikacji po nowotworze. Informację o śmierci Andersona miał potwierdzić w rozmowie z agencją AP jego wydawca, Glenn Schwartz.

Nie żyje Louie Anderson

Serial animowany "Świat według Ludwiczka" został oparty na wspomnieniach z dzieciństwa komika, który wychował się w Saint Paul w Minnesocie i pochodził z wielodzietnej rodziny. Louie Anderson był najmłodszym z 11 dzieci Ory Z. i  Louisa Williama Andersona. Anderson był współproducentem kreskówki, a także jej narratorem. Dubbingował również kilku bohaterów animacji. Z kolei za rolę w serialu "Baskets" był trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu komediowym i zdobył tę nagrodę w 2016 roku.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Do 2002 roku znany komik był także prowadzącym amerykańskiego odpowiednika teleturnieju "Familiada". Niedawno gwiazdor chwalił się również zmianą trybu życia, która poskutkowała utratą kilkunastu kilogramów. Anderson był bardzo dumny ze swojej przemiany, bowiem przez całe życie zmagał się z uzależnieniem od jedzenia.

- Potraktowałem wszystko bardzo poważnie. Załatwiłem sobie trenera. Zacząłem ostro ćwiczyć. [...] Nauczyłem się naprawdę bardzo dużo. Czuję się świetnie. Nie objadam się już, tak jak kiedyś, co okazało się wielką zmianą dla mnie - wyznał w rozmowie z magazynem "Daily Blast".

Louie Anderson zmarł w wieku 68 lat

Na swoim koncie Louie Anderson miał również cztery książki. W przeszłości gwiazdor przeszedł dwie poważne operacje serca, jednak nie ujawnił szczegółów o swoich problemach zdrowotnych. Słynny komik trafił do szpitala 18 stycznia 2022 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Onet

Tagi: Nie żyje