Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Nasz nowy dom". Elżbieta Romanowska nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 22.09.2023 08:28

"Nasz nowy dom". Elżbieta Romanowska nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła

Elżbieta Romanowska w programie "Nasz nowy dom"
kadry z programu "Nasz nowy dom", prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat Box Go

Co wydarzyło się w 3. odcinku "Nasz nowy dom"? Elżbieta Romanowska odwiedziła babcię i wnuka mieszkających w warunkach, jakie w XXI wieku trudno sobie wyobrazić. Prowadząca była w szoku, jednak wraz z ekipą podjęła się niemal niewykonalnego zadania. Elżbieta Romanowska w kolejnym odcinku "Nasz nowy dom" pokazała, że trudy i emocje uczestników są jej bardzo bliskie. My zaś pokazujemy, jak wygląda wyremontowane przez ekipę programu mieszkanie.

"Nasz nowy dom". Babcia Magda samotnie wychowuje wnuka Kordiana

Bohaterami 3. odcinka nowego sezonu "Nasz nowy dom" byli babcia Magda i wnuk Kordian. Młodzieniec trafił pod skrzydła babci już jako dziecko i to ona była dla niego jak matka. Razem mieszkają w Górze Kalwarii. 

Uczestnicy "Nasz nowy dom" wzajemnie sobie pomagają. Babcia Magda mimo tego, że ma słabe zdrowie, wciąż pracuje i pomaga osobom starszym. Swoim zawodem dała przykład wnukowi, który postanowił pójść w jej ślady i wspierać potrzebujących seniorów jako wolontariusz. Jak zareagowała Elżbieta Romanowska, gdy weszła do ich mieszkania?

Uczestnicy programu Nasz nowy dom. Fot. kadr z Nasz nowy dom, prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat Box Go.jpg
 Fot. kadr z Nasz nowy dom, prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat Box Go
Mateusz Murański do dziś nie został pochowany? "Nie ma takiego miejsca"

"Nasz nowy dom". Elżbieta Romanowska nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła

Elżbieta Romanowska w "Nasz nowy dom" zobaczyła grzyb na ścianie i okropne warunki, w jakich mieszka rodzina. Gdy babcia Magda oprowadzała ją po skromnych włościach, gospodyni wielu miejscom nie mogła się nadziwić. Ponadto sytuacja zdrowotna bohaterki nie jest najlepsza (stos lekarstw w kuchni Elżbieta Romanowska nazwała "całą apteką").

Elżbieta Romanowska nie mogła więc pozwolić, by uczestnicy dalej mieszkali w warunkach nie tylko nieestetycznych, ale też powodujących uszczerbek na zdrowiu. Gdy w show Polsatu padły znamienne słowa: "Tak, wyremontujemy Wasz dom" babcia Magda i nastoletni Kordian przytulili prowadzącą i udali się na wypoczynek. Za to w ich mieszkaniu rozpoczął się istny remontowy "sajgon"…

"Nasz nowy dom". Tak wyremontowano mieszkanie babci Magdy i wnuka Kordiana

Elżbieta Romanowska po konsultacji z ekipą "Nasz nowy dom" ustaliła, że w pierwszej kolejności z obskurnego mieszkania trzeba usunąć grzyba ze ścian. Kolejna w kolejności była łazienka i wanna, do której babcia Magda z racji wieku wchodziła z coraz większą trudnością. W odmienionym lokalu wszystko urządzono tak, by nie musiała więcej się przeciskać.

W mieszkaniu babci Magdy i jej wnuka Kordiana z Góry Kalwarii gruntownie zmieniono także wygląd kuchni i sypialni lokatorów. Oprócz tego salonowi przywrócono świetność, elegancję i przestronność. 

- Spełniło się jedno z moich marzeń - rzekł Kordian, ze wzruszeniem patrząc na swój nowy, przytulny i nowoczesny pokój. Jego babcia również nie kryła radości po remoncie, pojawiły się także łzy i wielkie podziękowania. Zobaczcie, jak Elżbiecie Romanowskiej i grupie "Nasz nowy dom" udało się odmienić ich mieszkaniowe losy. Podoba Wam się?

Łazienka.  Fot. kadr z Nasz nowy dom, prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat Box Go.jpg
Fot. mat inf. Polsat
Pokój. Fot. Fot. mat inf. Polsat.png
Fot. mat inf. Polsat
Kuchnia. Fot. mat inf. Polsat.jpg
Fot. mat inf. Polsat
Salon. Fot. mat inf. Polsat.jpg
Fot. mat inf. Polsat

Źródło: "Nasz nowy dom" Polsat