Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Mąż Bogumiły Wander opowiedział o stanie swojej żony: "Jest to życie jakby w zupełnie innym świecie"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 12.04.2022 09:52

Mąż Bogumiły Wander opowiedział o stanie swojej żony: "Jest to życie jakby w zupełnie innym świecie"

Bogumiła Wander
Tricolors/East News

Legendarna prezenterka Telewizji Polskiej Bogumiła Wander przebywa w domu opieki. Jej mąż Krzysztof Baranowski przekazał najnowsze informacje na temat jej zdrowia. Wieści nie są optymistyczne.

78-letnia gwiazda zmaga się z chorobą Alzheimera. Choć jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, dziennikarka potrzebuje stałej opieki.

Trudna sytuacja Bogumiły Wander

Bogumiła Wander to bezapelacyjnie jedna z największych legend Telewizji Polskiej. Z państwowym medium związała się już w 1965 r. i z przerwami pracowała w nim aż do 2003 r.

Dwa lata później poślubiła znanego dziennikarza i żeglarza Krzysztofa Baranowskiego. Choć po odejściu z TVP pojawiała się w mediach i na branżowych bankietach, w pewnym momencie przestała być obecna w życiu publicznym.

W 2020 r. media dowiedziały się, że Bogumiła Wander cierpi na chorobę Alzheimera. W związku z trudną sytuacją zdrowotną i utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu, zdecydowano się na umieszczenie dziennikarki w ośrodku opieki.

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" jej mąż wyznał w jakim stanie znajduje się obecnie popularna dziennikarka. Informacje przekazane przez Baranowskiego nie napawają optymizmem.

Życie w "innym świecie"

- Rozmawiamy, ale trudno jest się z nią porozumieć - wyznał Krzysztof Baranowski zapytany o sytuację zdrowotną swojej żony.

Mężczyzna docenia każdą chwilę, którą może spędzić u boku ukochanej, choć podkreśla, że okoliczności są wyjątkowo ciężkie, a kontakt zdecydowanie utrudniony od czasu, gdy choroba zaczęła postępować.

- Na tę chorobę nie ma lekarstwa, więc trzeba brać, co życie daje i cieszyć się, że póki co stan żony jest dobry. I że nie ma zagrożenia życia. Tyle że jest to życie jakby zupełnie w innym świecie - powiedział mąż dziennikarki "Przeglądowi Sportowemu".

Na początku roku Krzysztof Baranowski gościł w "Dzień dobry TVN". W programie opowiedział, że z powodu konieczności opłacenia opieki nad swoją żoną, zdecydował się sprzedać swoją willę i przenieść się do małego mieszkania.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: plotek.pl