Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Kapif

Maciej Kurzajewski musiał kiedyś walczyć z dużą nadwagą. "Wypełniałem sporą część ekranu"

29 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Maciej Kurzajewski 29 stycznia 2023 roku będzie obchodził swoje urodzinowe półwiecze jako wysportowany i elegancki luby pięknej Katarzyny Cichopek. Gospodarz "Pytania na śniadanie" nie zawsze mógł pochwalić się tak szczupłą sylwetką, jaką szczyci się teraz. W 1996 roku wyglądał zupełnie inaczej, a jako dziennikarz – nomen omen – sportowy, nie miał z nim zbyt wiele wspólnego.

Maciej Kurzajewski na zdjęciach z młodości

Maciej Kurzajewski spełnia się jako gospodarz "Pytania na śniadanie" . Zanim jednak trafił na stałe na główną antenę publicznego nadawcy i zmultiplikował swoją popularność owianym skandalem romansem z Katarzyną Cichopek, pracował wyłącznie dla działu sportowego. Nie tylko w siedzibie redakcji, ale także w terenie.

Wróćmy zatem do medialnych początków dziennikarza, które sięgają już… szkoły podstawowej. W 1987 roku jako uczeń udzielił krótkiego wywiadu magazynowi "Bajtek". Pulchny młodzieniec zapozował do zdjęcia z godną pozazdroszczenia, acz nieco niesforną czupryną pełną gęstych loków.

maciej kurzajewski
Maciej Kurzajewski musiał walczyć z nadwagą. Fot. Instagram @maciejkurzajewski

Publikacja Kurzajewskiego w mediach społecznościowych była na tyle inspirująca, że i my bacznie zagłębiliśmy się w opasłe archiwa jego wystąpień przed kamerami. Istotą, na którą nie sposób nie zwrócić uwagę, była nieco inna sylwetka dziennikarza.

Maciej Kurzajewski schudł 20 kg

Maciej Kurzajewsk i mierzy około 176 centymetrów wzrostu (o 18 cm więcej niż jego aktualna partnerka). Nadmiarowe kilogramy było widać podczas początków jego pracy, np. gdy przeprowadzał wywiad z nastoletnim Adamem Małyszem w 1996 roku. Co ciekawe, sam zainteresowany o swoich problemach ze zbędnymi kilogramami opowiadał już wiele lat temu.

- Nigdy nie byłem superszczupłym człowiekiem, zawsze miałem problemy z nadwagą i kiedy skończyłem 30 lat, postanowiłem zrobić coś dla siebie – opowiadał w radiowej Jedynce, a w kolejnym wywiadzie zdobył się na jeszcze mocniejsze zwierzenia:

- Wypełniałem sporą część ekranu. A w 1997 r. zrzuciłem 20 kilogramów i powiedziałem sobie: "to mogę wytrzymać dalej, mogę utrzymać ten stan rzeczy" – uściślił były mąż Pauliny Smaszcz w programie TVP "To był rok".

Dynamiczny proces spełniania tych postanowień potwierdził Janusz Basałaj, który był naocznym świadkiem metamorfozy swojego kolegi z branży.

- Gdy przyszedł do telewizji, ważył ponad 90 kg. A to facet średniego wzrostu. Bardzo szybko o siebie zadbał, bo wiedział, że gdy staje się przed kamerą, trzeba dobrze wyglądać. Podziwiano go za tę przemianę w telewizji – orzekł na łamach Wirtualnych Mediów.

Pewne jest, że płomienne uczucie, jakim darzą się Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek, wspólnie zmotywuje ich do dbania o swoją figurę. Wszak jubilat i gwiazda TVP uchodzą za jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Jak myślicie, czy zasłużenie?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Polskie Radio Jedynka, Wirtualne Media, TVP program To był rok

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Monika Richardson ma problemy finansowe, musiała podjąć ważną decyzję. Grozi jej bankructwo?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Gosia Andrzejewicz już tak nie wygląda. Uwielbiana piosenkarka powraca z nowym wizerunkiem
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kinga Rusin pokazała zdjęcia w bikini. Fani są zachwyceni, zazdroszczą jej "sześciopaku"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Stępień o nowej partnerce Jakuba Rzeźniczaka: "Każdy zostanie rozliczony"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje gwiazdor "Gwiezdnych wojen". Miał 56 lat
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Popek rozpływa się nad prezesem TVP. Padło sporo komplementów
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]