Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wygrała pierwszego polskiego "MasterChefa". Teraz ujawniła, co się działo po programie. "Grożono mi obcięciem włosów"
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 24.04.2023 11:06

Wygrała pierwszego polskiego "MasterChefa". Teraz ujawniła, co się działo po programie. "Grożono mi obcięciem włosów"

None
fot. screen "MasterChef"

Barbara Ritz zwyciężyła pierwszą edycję programu "MasterChef". Niestety, radość nie trwała długo, a kobietę spotkało wiele nieprzyjemności z powodu wygranej.

Barbara Ritz wygrała "MasterChef"

Barbara Ritz urodziła się w Gdańsku, ale do wygranej w kulinarnym show mieszkała w niemieckiej Kolonii. Tuż po zwycięstwie wróciła jednak do ojczyzny i otworzyła własną restaurację. 

Kucharka wydała również książkę, a jej lokal gastronomiczny przyciągał prawdziwe tłumy. Niestety, mimo sukcesów jej życie nie było usłane różami. W programie "Dzień dobry TVN" Barbara Ritz otworzyła się na temat ataków, których doświadczyła po udziale w programie.

Ivan Komarenko przekazał Polakom nową wiadomość, nadszedł czas pożegnania. "Smutny dzień"

Barbara Ritz dostawała groźby

Zwyciężczyni pierwszej edycji programu "MasterChef" wyznała, że otrzymywała groźby. Ataki dotyczyły nie tylko jej, ale również jej męża.

- Dostawałam groźby, obrażano mnie, obrażano mojego męża, obrażano to, że wyszłam za mąż za Niemca. Grożono mi nawet obcięciem włosów, jak to robiono w trakcie okupacji. Dzięki mężowi, który w tamtym czasie mnie bardzo wspomagał, umiałam sobie z tym poradzić - wyznała.

Kobieta nie pozwoliła jednak, by sytuacja ją przerosła i dzięki wsparciu bliskich szybko się podniosła. Kucharka jest wdzięczna za otrzymaną od losu szansę.

- To było coś nowego. 10 lat temu [...] to był chyba pierwszy program kulinarny, jaki był w Polsce. [...] to było coś, co dało mi wiarę w moje siły - przyznała Barbara Ritz.

Barbara Ritz wydała nową książkę

Dziś Barbara Ritz nie przejmuje się komentarzami pełnymi nienawiści. Nadal prowadzi świetnie prosperującą restaurację i wydała drugą książkę. Została również gospodynią programu "Kuchnia z sercem".

Barbara Ritz ma ogromne serce, nie tylko do gotowania. Chętnie organizuje zbiórki charytatywne i angażuje się w pomoc potrzebującym. Wzięła również udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, której ofiarowała zaproszenie do swojej restauracji.