Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wiemy, gdzie mieszka Kinga Duda. Taki apartament kosztuje krocie
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 01.10.2023 12:19

Wiemy, gdzie mieszka Kinga Duda. Taki apartament kosztuje krocie

Kinga Duda
Jakub Kaminski/East News

W czasie, kiedy Andrzej Duda zasiadł na fotelu prezydenta, jego jedyna córka, Kinga, była wówczas na studiach. Po kilku latach zapewne dużo zmieniło się w życiu prezydentówny. Przede wszystkim to, że nie mieszka już z rodzicami, a jest dorosłą, samodzielną i niezależną finansowo kobietą. Wiadomo też, gdzie Kinga Duda mieszka, a co ciekawe, mieszkania w tej okolicy kosztują krocie.

W życiu Kingi Dudy w ostatnich latach wiele się wydarzyło

Kinga Duda w 2020 roku przeprowadziła się do stolicy i początkowo zamieszkała wraz z rodzicami w Pałacu Prezydenckim. Po pewnym czasie postawiła na samodzielność i wprowadziła się do mieszkania wynajmowanego od koleżanki. Prezydentówna miała płacić 3 tysiące miesięcznie za dwa pokoje znajdujące się w centrum miasta. Jak wynika z social mediów Kingi Dudy, poważnym krokiem w jej życiu było nie tylko samodzielne zamieszkanie, ale także podjęcie pracy w renomowanej kancelarii prawnej. 

Krzysztof Ibisz zamieścił nekrolog. Kondolencje spływają ze wszystkich stron

Ile kosztują mieszkania w sąsiedztwie Kingi Dudy?

Kilka dni temu “Faktowi” udało się przyłapać Kingę Dudę, gdy rano wychodziła z kamienicy znajdującej się na warszawskiej Ochocie. Czekał na nią funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa, ponieważ przysługuje jej, jako córce prezydenta, ochrona.

Jak informuje dziennik, Kinga Duda zamieszkała w odrestaurowanej, starej kamienicy, która znajduje się w reprezentacyjnej części dzielnicy, a do ścisłego centrum ma zaledwie kilka kilometrów. Mieszkanie, do którego przeprowadziła się prezydentówna, znajduje się w modnej okolicy.

Stąd zapewne też ceny mieszkań. Jak donosi 'Fakt", jeśli ktoś chciałby zamieszkać w sąsiedztwie Kingi Dudy, musi liczyć się z ogromnymi kosztami. Wynajęcie 48-metrowego lokum w tej okolicy może wynieść około 4,5 tysięcy złotych. Dziennik postanowił sprawdzić także, ile trzeba byłoby zapłacić za mieszkanie znajdujące się przy ulicy, na której mieszka Kinga Duda. Za 44-metrowe jednopokojowe mieszkanie kupujący musiałby zapłacić około 666 tysięcy złotych, a za 72-metrowe posiadające dwa pokoje o wysokim standardzie, będzie trzeba zapłacić 1,2 mln zł. 

Czy prezydent Andrzej Duda pomógł kupić córce mieszkanie?

Kinga Duda, zanim przeprowadziła się do Warszawy, mieszkała w mieszkaniu spółdzielczym należącym do jej rodziców. Jak sprawdził “Fakt”, prezydent postanowił swoje 79-metrowe lokum sprzedać. Według oświadczenia majątkowego Andrzeja Dudy, które zostało upublicznione, wynika z niego, że w lutym br. prezydent podpisał umowę przedwstępną, otrzymując przy tym nawet 86 tysięcy zadatku.