Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tak pierwsza żona Karola Strasburgera wspomina ich małżeństwo
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 29.09.2023 20:50

Tak pierwsza żona Karola Strasburgera wspomina ich małżeństwo

Barbara Burska i Karol Strasburger
KAPiF/kadr filmu "Miś" z 1980 r. reż. Stanisław Bareja

Pierwsza żona Karola Strasburgera była młodą, obiecującą aktorką. Jej kariera właśnie zaczynała nabierać tempa, pech jednak chciał, że znana i lubiana komedia, która miała być jej skocznią do show-biznesu, w pewnym stopniu przekreśliła jej karierę. Artystka wspomniała także o swoim byłym mężu. Wiadomo, dlaczego się rozstali.

Wiadomo, kim była pierwsza żona Karola Strasburgera

Barbara Burska swoją karierę aktorską rozpoczęła w latach 60. Była bardzo obiecującą gwiazdą, o pięknej twarzy i ogromnym talencie. Widzowie poznali ją dzięki filmowi “Człowiek z M-3”. Od tamtej chwili niemal nie mogła się opędzić od propozycji filmowych. Ten czas był dla Barbary Burskiej bardzo pracowity oraz owocny w znakomite kreacje sceniczne. Była Nastką Gołębianką w “Chłopach”, Zosią Romańską w “Daleko od noszy” czy służącą Kunickich w “Karierze Nikodema Dyzmy”.

Wydawałoby się, że pozycji, którą udało się jej zdobyć w show-biznesie, nic nie zdoła zburzyć, a rola w kultowym “Misiu” jeszcze bardziej ją umocni. Niestety tak się nie stało, a jej występ w filmie reżyserii Stanisława Barei sprawił, że jej przyszłość sceniczna stanęła pod znakiem zapytania. Barbara Burska tak bardzo zaczęła kojarzyć się filmowcom z Ireną Ochódzką, w którą wcielała się, że nie chcieli zatrudniać jej w kolejnych produkcjach. Zaszufladkowanie aktorki w postaci byłej żony Ryszarda Ochódzkiego trwało przez wiele lat. Barbara Burska otrzymała możliwość odczarowania losu - dostała rolę w serialu “13 Posterunek”, gdzie zagrała inspektor Pieżchałę, a widzowie mieli okazję na nowo ją pokochać.

Robert Biedroń pokazał zdjęcia ze swojego ślubu. Udało mu się w Polsce poślubić partnera?

Barbara Burska była pierwszą żona Karola Strasburgera

Mało kto wie, że to właśnie Barbara Burska była pierwszą żoną Karola Strasburgera. Poznali się jeszcze na studiach, ślub wzięli bardzo młodo, niestety ich związek nie przetrwał, a winą o jego rozpad aktorka oskarża ich młodzieńczy wówczas wiek. Za to pozostała pomiędzy nimi piękna relacja.

- To był piękny okres, ale dziś trzeba przyznać, że ślub wzięło wtedy...  dwoje dzieci. Niedługo byliśmy małżeństwem, ale przyjaźnimy się do dziś - tak po czasie Barbara Burska wspominała swoje małżeństwo z Karolem Strasburgerem.

Barbara Burska skupiła się na grze w teatrze

Barbara Burska, pomimo zaszufladkowania w roli Ireny Ochódzkiej, nie chciała rezygnować z aktorstwa. Postanowiła więc swoich sił spróbować na deskach teatru, co było wyśmienitym pomysłem. Grała w takich Teatrach jak: Ludowy, Narodowy, Na Woli czy Teatr Kwadrat. 

Po latach Barbara Burska poznała miłość swojego życia. Co ciekawe, jej ukochanym został były mąż Ewy Wiśniewskiej - Jan Rajski. Był on lekarzem, a przyszli małżonkowie poznali się na korcie tenisowym. Nigdy nie doczekali się dzieci i to była ich świadoma decyzja.

- Do tego trzeba być odpowiedzialnym, a ja poświęciłam się zawodowi - wyznała aktorka na łamach “Rewii”.

Aktualnie Barbara Burska wiedzie spokojne życie na emeryturze i jak przyznaje - często odwiedza Juratę. To właśnie tam uwielbiała spędzać czas z Janem Rajskim, który zmarł w 2015 roku. 

- To miejsce stało się nasze. I tak już będzie. Dlatego nie może mnie  tam zabraknąć. Jadę na miesiąc. Janek na pewno będzie mi towarzyszył - wyjawiła aktorka podczas rozmowy z “Rewią”.