Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Lech i Danuta Wałęsowie stracili syna. Resztę ich dzieci los również nie rozpieszczał
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 29.09.2023 17:22

Lech i Danuta Wałęsowie stracili syna. Resztę ich dzieci los również nie rozpieszczał

Lech Wałęsa z rodziną
PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/East News

Dzisiaj, tj. 29 września, Lech Wałęsa świętuje swoje okrągłe, 80. urodziny. Przez te lata osiągnął naprawdę wiele, śmiało można powiedzieć, że może być z siebie dumny. Były prezydent wraz z żoną także doczekali się ośmiorga dzieci. Niestety los rodziny Wałęsów nie rozpieszczał. Jeden z synów Lecha i Danuty, Jarosław, zmarł przed kilkoma laty. Niektóre z dzieci byłego prezydenta również mierzą się z wieloma przeciwnościami losu.

Lech wałęsa doczekał się ośmiorga dzieci

Lech Wałęsa to zdecydowanie niepodważalna legenda naszego kraju. Były prezydent robił wiele dla Polski, często spychając swoją rodzinę na dalszy plan. Obowiązek wychowania dzieci był na głowie Danuty Wałęsy, z którą były prezydent ożenił się w 1969 roku. Śmiało można powiedzieć, miała ona ręce pełne roboty, ponieważ Wałęsowie doczekali się ośmiorga dzieci: Bogdana, Sławomira, Przemysława, Jarosława, Magdalenę, Annę, Marię Wiktorię oraz Brygidę.

- Teraz męża nigdy nie ma w domu. Wychodzi z rana, wraca na wieczór. Wszystko na mojej głowie. Mało jest z dziećmi, mało z rodziną. Tyle, że jak gdzieś wyjedzie, to go widzimy potem w telewizji. Ale jakby nie był nasz, tak to odczuwamy. Przez styczeń, luty i marzec, to tylko dwa tygodnie, jak był w domu. Teraz już tydzień, jak męża nie ma w domu. Ja sama dzieci chowam - mówiła Danuta Wałęsa w 1981 roku podczas jednego z wydań Polskiej Kroniki Filmowej.

Wiadomości TVP nie odpuszczają Agnieszce Holland. Danuta Holecka zmieniła minę w sekundę

Syn Lecha i Danuty Wałęsów przedwcześnie zmarł

8 stycznie 2017 roku w mediach pojawiła się niezwykle smutna informacja dotycząca niespodziewanej i przedwczesnej śmierci syna Lecha Wałęsy, Przemysława. Mężczyzna zmarł w wieku 43 lat, a jego ciało miał znaleźć jeden z członków rodziny. Danuta Wałęsa przyznała później, że jej zmarły syn miał cierpieć na chorobę dwubiegunową, mieć problemy z alkoholem oraz chorować na cukrzycę, której nie leczył. Ta tragedia odcisnęła ogromne piętno na rodzinie Wałęsów.

Dzieci Lecha i Danuty Wałęsów nie były rozpieszczane przez los

Najstarszy z dzieci Lecha i Danuty Wałęsów, Bogdan, był ogromnym oparciem dla swojej mamy. To właśnie on wraz z żoną byłego prezydenta udał się do Oslo, by w imieniu ojca odebrać Pokojową Nagrodę Nobla. Bogdan Wałęsa rozwiódł się z pierwszą żoną, po czym ożenił się ponownie. Ma dwójkę dzieci.

Sławomir Wałęsa, to drugie dziecko byłej prezydenckiej pary. Jest on dwukrotnym rozwodnikiem. Głośno zrobiło się o nim przez wypadki samochodowe, w których brał udział. Podczas jednego z nich miał być pod wpływem alkoholu. 

Jarosław Wałęsa, to czwarty syn byłego prezydenta i jego żony. Poszedł on w ślady ojca i związał się z polityką - jest europosłem. Cudem uniknął śmierci podczas wypadku na motocyklu. 

Magdalena Wałęsa jest piątym dzieckiem byłej pary prezydenckiej, a zarazem ich pierwszą córką. W przeszłości chciała zostać baletnicą, niestety kontuzja uniemożliwiła jej rozwój dalszej kariery. Była dwukrotnie zamężna.

Anna Wałęsa, to szóste dziecko Lecha i Danuty Wałęsów. Wyszła za mąż młodo - mając zaledwie 21 lat. Jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci.

Maria Wiktoria jest siódmym dzieckiem i zarazem trzecią córką byłej pary prezydenckiej. Widzowie mieli okazję oglądać jej taneczne zmagania w “Tańcu z gwiazdami”. Głośno się o niej zrobiło, gdy ogłosiła bankructwo swojej firmy “Cottonsushi”. Dług, który według mediów miał wynosić 250 tysięcy złotych, spłacił Lech Wałęsa.

Brygida Wałęsa, to ósme i zarazem ostatnie dziecko byłej pary prezydenckiej. Jak informują media, Lech Wałęsa ma się do niej nie odzywać od czasu, gdy wyszła za antyklerykała, przez co ich ślub był wyłącznie cywilny, a nie kościelny, jak oczekiwał tego ojciec. Dlatego też były prezydent miał nie uczestniczyć w tej ważnej dla jego najmłodszego dziecka uroczystości. Danuta Wałęsa nie przekreśliła córki i utrzymują ze sobą kontakt.

EN_00987277_0003.jpg
EAST NEWS
EN_01121097_0094.jpg
PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/East News