Rozrywka.Goniec.pl

East News TRICOLORS

Rodzina Pawła Królikowskiego wciąż nie może postawić mu nagrobka

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Paweł Królikowski spoczął na warszawskich Powązkach Wojskowych. Ponad rok od śmierci aktor wciąż nie doczekał się pomnika. W miejscu spoczynku znajduje się drewniany krzyż z upamiętniającą tabliczką oraz usypana ziemia, na której stoją znicze i leżą wieńce.

Paweł Królikowski spoczął na Powązkach Wojskowych

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i jej dzieci regularnie odwiedzają grób uwielbianego artysty. Niestety, trwająca pandemia koronawirusa i utrudnienia związane z przebywaniem na cmentarzu pokrzyżowały rodzinie plany uhonorowania zmarłego krewnego. Dziennikarze Super Expressu donosili, że zgodnie z pierwotnymi planami nagrobek miał być gotowy przed Bożym Narodzeniem.

Wdowa po Pawle Królikowskim zamierzała ostatecznie zrealizować budowę pomnika przed Wielkanocą. Także tym razem nie wszystko poszło po jej myśli - przeszkodą były warunki pogodowe. Silne mrozy, a także opady śniegu i deszczu nie sprzyjały pracy ekipy kamieniarzy.

- Tym razem przez straszne mrozy i śnieg. W ostatnich tygodniach temperatury w Warszawie sięgnęły nawet -20 stopni Celsjusza. Stolicę zasypał biały puch. W tej sytuacji znów nie było jak postawić pomnika - czytamy w Super Expressie.

Mimo trudności Małgorzata Ostrowska-Królikowska robi wszystko, by miejsce spoczynku jej małżonka wyglądało jak najlepiej. Aktorka regularnie ozdabia mogiłę świeżymi kwiatami i zapala znicze. Dziennikarze tabloidów niejednokrotnie fotografowali ją podczas wykonywania tych czynności.

Grób Pawła Królikowskiego - tak jak przed kilkoma miesiącami - jest ozdobiony gałązkami drzew iglastych. Niektóre z nich zaczynają już usychać. W miejscu pochówku aktora nie brakuje także świeżych kwiatów i nieco zapomnianych wieńców sprzed tygodni.

Rodzina gościła na cmentarzu w czasie świąt Wielkanocy, o czym świadczą ozdobne bazie, palemki i chryzantemy. Niestety, kwiaty nie zniosły najlepiej niekorzystnych warunków pogodowych, które towarzyszyły Polakom niemal przez cały kwiecień.

Kluczowe miejsce na grobie zajmuje zdjęcie Pawła Królikowskiego w białej ramce. Aktor wygląda na nim dokładnie tak, jak zapamiętali go widzowie serialu „Ranczo”. Charakterystyczna fryzura i szczery uśmiech, który nie schodził z jego ust za życia, przywołują wzruszające wspomnienia.

Przed nagrobkiem wciąż stoi szereg zniczy w różnych kształtach i kolorach. Lampionom towarzyszą świeże, wiosenne kwiaty. Na drewnianym krzyżu wciąż wisi fioletowa, żałobna szarfa z hasłem „Memoria”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Pamięć”. Fani, którzy chcieliby oddać hołd aktorowi, powinni udać się do kwatery G, rzędu TUJE, do grobu numer 51.

Źródło zdjęć: Goniec.pl/Irmina Jach

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 11-latek wyszedł z domu i już nie wrócił. Dopiero po 27 latach rodzice poznali prawdę

  • Proboszcz wymyślił „kolędę” w maju. To nie żart, mieszkańcy podzieleni

  • Przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co wówczas czuła

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek przeszła zabieg na twarz. Pokazała efekty, fani byli zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marek Piekarczyk dostał podwyżkę swojej emerytury. Trudno uwierzyć, jaka to kwota
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poruszające sceny w "Dzień dobry TVN". Agnieszka Dygant na wizji nagle zalała się łzami
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grażyna Szapołowska dodała nowe zdjęcie w stroju kąpielowym. Fani nie mogą wyjść z zachwytu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Lewandowska pochwaliła się w sieci nowym tatuażem. Zaskakująca inspiracja
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marcin Hakiel dodał zdjęcie z ukochaną i się zaczęło. Fani od razu oszaleli na jej punkcie
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]