Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Polska zremisowała z Holandią 2:2. Kibice nie kryją emocji
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 11.06.2022 22:45

Polska zremisowała z Holandią 2:2. Kibice nie kryją emocji

mecz
Rex Features/East News

Mecz Holandia: Polska od pierwszej minuty obfitował w ogromne emocje. Polacy do ostatnich chwil wiernie kibicowali naszej reprezentacji głęboko wierząc w to, że to właśnie ona osiągnie zwycięstwo. Zakończyło się remisem 2:2.

Według wstępnych przewidywań specjalistów od piłki nożnej, Polska nie miała zbyt dużych szans na wygraną. Nie zmienia to faktu, że nadzieja umarła ostatnia, a finał okazał się dość nieoczekiwany.

Polska zremisowała z Holandią

Choć nadzieje były ogromne, a zapał kibiców nieprzejednany, ostatecznie Polakom nie udało się wygrać z Holandią podczas sobotniego meczu. Mimo wszystko remis z tak silnym rywalem jest dla biało-czerwonych sporym sukcesem.

Bramki dla naszej reprezentacji strzelali Matty Cash oraz Piotr Zieliński. Warto podkreślić, ze Biało-Czerwoni na początku drugiej połowy prowadzili 2:0, aczkolwiek w kilka minut roztrwonili satysfakcjonującą przewagę.

W samej końcówce spotkania Łukasz Skorupski obronił rzut karny wykonywany przez gwiazdę FC Barcelony, Memphisa Depaya, który mocnym strzałem obił słupek polskiej bramki.

W poprzednich edycjach Polska przegrywała z reprezentacją Holandii 0:1 (w Amsterdamie) oraz 1:2 (w Chorzowie). Tym razem na mecz przygotowano najlepszych piłkarzy, którym piłkarze Michniewicza musieli ulec.

Jeszcze w piątek trener naszej kadry przekonywał, że porażka z Belgią nic nie zmienia, a zadaniem polskich piłkarzy jest utrzymanie się w najwyższej dywizji.

Brak dobrego składu nie przeszkodził Polakom

Podczas meczu z Holandią w reprezentacji zabrakło Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Pierwszy miał zostać "oszczędzony" po pierwszych dwóch spotkaniach, drugi natomiast wciąż kuruje się po kontuzji.

Piłkarz Bayernu wystąpić ma natomiast już we wtorek podczas meczu z Belgią, który odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Czesław Michniewicz ma podobno plany postawić wówczas na najlepszy skład.