Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Piotr Woźniak-Starak zmarł w tragicznych okolicznościach. Tym żyła cała Polska. Dziś obchodzimy rocznicę jego śmierci

18 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Karolina Kruszewska

Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia 2019 roku. Jego śmierć wstrząsnęła całą Polską, ponieważ przez pięć dni trwały poszukiwania jego ciała na jeziorze Kisajno, gdzie w okolicznej Fuledzie znajduje się rodzinna posiadłość Staraków. W związku z rocznicą śmierci Piotra Woźniaka-Staraka przypominamy jego historię.

Piotr Woźniak-Starak - kim był?

Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 roku w Warszawie. Był synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak z Jerzym Woźniakiem. Ojciec Piotra zmarł w 1987 roku, a jego matka związała się z Jerzym Woźniakiem, którego majątek jest wyceniany na 12,8 mld złotych, dzięki czemu w 2021 roku znalazł się na 4. miejscu najbogatszych Polaków rankingu Forbes. Małżonkowie zarządzają jedną z największych polskich firm farmaceutycznych - Polpharmą, dodatkowo Anna Woźniak jest restauratorką i kolekcjonerką sztuki. Matka Piotra jest właścicielką Belvedere Łazienki Królewskie z ekskluzywną restauracją Belvedere.

Piotr Woźniak-Starak studiował w USA, ukończył bostoński Emerson College na kierunku komunikacja, a także grafikę w Parsons School of Design w Nowym Jorku. W 2005 roku wrócił do Polski i od razu zaczął karierę w branży filmowej. Początkowo pracował w Akson Studio Michała Kwiecińskiego. Ostatecznie w 2008 roku założył firmę producencką Watchout Studio, w którym wyprodukowali takie filmy, jak "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej.

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak - historia związku

Agnieszka wówczas jeszcze Szulim (formalnie Badziak, jednak w mediach to nazwisko nie przyjęło się) poznała Piotra Woźniaka-Staraka w 2014 roku w jego domu. Jak przyznała w późniejszym wywiadzie mężczyzna od razu wiedział, że są sobie przeznaczeni, jednak dziennikarka długo nie dała się namówić na randkę.

- Minął rok albo i więcej od chwili, zanim zaczęliśmy się spotykać, a potem ciągle wpadałam na niego gdzieś na ulicy i w różnych dziwnych okolicznościach. (…) On ciągle mówił: Czytaj znaki, to, że tak na siebie ciągle wpadamy, to jest znak - wspominała w rozmowie z "Vivą".

Agnieszka i Piotr pierwszy raz pojawili się razem publicznie w listopadzie 2014 roku na premierze filmu "Obywatel". Po roku randkowania producent filmowy zaskoczył ukochaną (i nie tylko) na corocznym Balu TVN. Mężczyzna wyszedł na scenę i powiedział:

- To jest kobieta mojego życia i dzisiaj mój ojciec by się bardzo zdziwił, żałuję, że go z nami nie ma, ale ja to muszę zrobić. Agnieszko... czy zostaniesz moją żoną?

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" natychmiast rzuciła się w ramiona partnera i przyjęła oświadczyny.

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak - bajkowy ślub w Wenecji

Ślub Agnieszki i Piotra odbył się z typowym dla Staraka rozmachem. Uroczystość odbyła się 27 sierpnia 2016 roku w Wenecji w pałacu Ca'Vendramin Calergi przy słynnym Canal Grande. Wśród gości, poza rodziną, nie mogło zabraknąć gwiazd. W ceremonii uczestniczyli m.in. Edward Miszczak, Nergal, Mateusz Banasiuk, Magdalena Boczarska i Zofia Ślotała. Parze młodej udało się wszystko zachować w tajemnicy przed mediami aż do ostatniej chwili. Agnieszka prezentowała się fenomenalnie w imponujących sukniach ślubnych. Nie wiadomo, ile kosztowała ta "impreza", jednak zakłada się, że była to fortuna biorąc pod uwagę, że młodzi zafundowali gościom wyczarterowany samolot, noclegi, taksówki wodne...

Agnieszka i Piotr tworzyli szczęśliwy związek na swoich zasadach. Mimo że dziennikarce zarzucano miłość do pieniędzy producenta filmowego, ta nie przejmowała się (i słusznie) komentarzami zazdrosnych hejterów.

- Nie wierzę, że coś jest nam dane raz na zawsze i wiecznie będzie dobrze. Stworzenie dobrego związku wymaga wysiłku: trzeba o sobie pamiętać, dbać o siebie, wspierać się, umieć wybaczać, mieć wobec siebie tolerancję. Dzisiaj łatwo się zakochujemy, łatwo odkochujemy. Ale dzisiaj w ogóle wszystko jest takie łatwe, szybkie, obrazkowe, mało w tym treści - mówiła we wcześniej wspomnianym wywiadzie dla "Vivy".

Piotr Woźniak-Starak - tragedia na jeziorze Kisajno

18 sierpnia 2019 roku w mediach pojawiła się informacja o tragedii, do której doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. Z motorówki wypadły dwie osoby - 29-letniej kobiecie udało się dotrzeć do brzegu, jednak mężczyzna nie został odnaleziony. Początkowo domniemano, że zaginionym 39-latkiem jest Piotr Woźniak-Starak, ale później potwierdzono tożsamość poszukiwanego.

Agnieszka i Piotr pojechali wypocząć w rodzinnej posiadłości w Fuledzie po pracowitym okresie dziennikarki, która zakończyła maraton w prowadzeniu Top of the Top Sopot Festival. Dziennikarka nawet opublikowała zdjęcie zza kulis festiwalu, kiedy w garderobie odwiedził ją mąż:

Tagi:

Piotr Woźniak-StarakAgnieszka Woźniak-Starak

Podobne artykuły

Gwiazdy

Edyta Górniak zaśpiewa hity Ireny Santor w Opolu. Artystka komentuje
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka dołączy do Trubadurów? Padła jasna deklaracja
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kontrowersyjne stylizacje Roksany Węgiel w Opolu. 18-latka odsłoniła za dużo?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marina zaśpiewała na festiwalu w Opolu. Kibicowali jej synek i Wojciech Szczęsny
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Szpak ujawnił nowe fakty o pracy w TVP. "Miałem dość"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Festiwal w Opolu. Doda dała popisowe show. Nie obyło się bez wpadki
Czytaj więcej >
Karolina Kruszewska

Szefowa działu "Rozrywka". Od 2010 roku jestem związana z Internetem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w jednym z największych serwisów telewizyjnych i rozrywkowych, dzięki czemu doskonale znam świat mediów i show-biznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Agata Jaroszewska

Nie żyje gwiazdor "Breaking Bad". Mike Batayeh zmarł nagle
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Viki Gabor obraziła zagraniczną gwiazdę. "Jest brzydka"
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Bracia Golec pożałują występu w Opolu? Fani byli dla nich bezlitośni
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Nietypowe zachowanie Krzysztofa Krawczyka Juniora za kulisami festiwalu w Opolu
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Doda ze sceny w Opolu odniosła się do skandalu z reżyserem? Padły znaczące słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Pectus tuż przed Opolem miał spore problemy. Tomasz Szczepanik ze sceny mówił o wypadku
Czytaj więcej >