Rozrywka.Goniec.pl

AFP/EAST NEWS

Nieoficjalnie: Robert Lewandowski w Barcelonie. Piłkarz odchodzi z Bayernu Monachium

16 Lipca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Robert Lewandowski nie będzie już cieszył swoją grą kibiców Bayernu Monachium. Tak przynajmniej twierdzą europejscy dziennikarze, którzy donoszą o transferze polskiego piłkarza do Barcelony. Decyzja miała zapaść w nocy z piątku na sobotę.

Polak dawał radość niemieckim kibicom wystarczająco długo. Czas na kolejny krok w jego karierze. Robert Lewandowski pojawi się w jednym z najważniejszych klubów piłkarskich w historii.

Robert Lewandowski podjął decyzję

Robert Lewandowski to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w historii. Nic dziwnego, że wiele cenionych klubów na świecie marzy o tym, by Polak znalazł się w ich strukturach. Dziś wiemy już najprawdopodobniej o tym, którego z nich sen się spełni.

Dziennikarz niemieckiego "Bild" Tobias Altschäffl donosi wszak, że klamka zapadła, a sportowiec zdecydował się na podpisanie kontraktu z FC Barceloną . Ostateczne porozumienie miało zapaść w nocy z piątku na sobotę.

- Gotowe. Robert Lewandowski dołączy do FC Barcelony. Jutro opuści Monachium i w przyszłym tygodniu poleci do USA z Barceloną - przekazał na Twitterze reporter.

Informacje Altschäffla zostały potwierdzone przez innego cenionego dziennikarza Fabrizio Romano. Włoch twierdzi, że Bayern odezwał się już do hiszpańskiego klubu z potwierdzeniem przyjęcia jego oferty.

Barcelona dogaduje się z Bayernem

Dziennikarzom udało się już dotrzeć do informacji dotyczących warunków, jakie FC Barcelona zaproponował Bayernowi Monachium za dołączenie Roberta Lewandowskiego do klubu. Trzeba przyznać, że prezentują się imponująco.

W piątek miały paść trzy oferty. Pierwsza z nich opiewała na 40 mln euro z dodatkowymi 10 mln w postaci bonusów. Druga propozycja była sumą 45 mln. Ostateczna, trzecia stawka, na którą przystał Bayern to 45 mln euro + 5 mln w bonusach.

Według najnowszych wieści, kontrakt zaproponowany Robertowi Lewandowskiemu dotyczyć ma najbliższych czterech lat, z możliwością przedłużenia umowy o kolejny rok. Ostateczna umowa zostanie podpisana w niedzielę.

Najnowsze wieści na temat polskiego piłkarza z pewnością spotkają się z ekscytacją fanów, ale i z pewnym uspokojeniem. Niepewność dotycząca transferu sportowca trwa już wszak jakiś czas, a kibice siedzieli jak na szpilkach oczekując na ostateczny rezultat negocjacji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Edyta Golec dodała wyjątkowe nagranie. Fani zwrócili uwagę na jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Po wpisie Roksany Węgiel o zaręczynach w sieci rozpętała się burza. Fani robią jedną rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jonanna Koroniewska opublikowała poruszający post. Tak nazwała Katarzynę Dowbor
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Łukasz Golec zdradził tajemnicę brata. Wszystko się wydało na oczach widzów Polsatu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Sara James szczerze o relacji z mamą. Z ust młodej gwiazdy padły wymowne słowa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Wiśniewski wystąpił z córką i zachwycił całą Polskę. Gwiazdor zrobił "wejście smoka"
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]