Rozrywka.Goniec.pl

Jan Bielecki/East News

Nie żyje aktor Krzysztof Kiersznowski

24 Października 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje uwielbiany aktor Krzysztof Kiersznowski. Widzowie mogą go znać z wielu znanych produkcji, m.in. filmów "Vabank" i "Kiler", czy seriali takich jak "Samo życie", "Twarzą w twarz" i "Barwy szczęścia". Aktor zmarł w wieku 70 lat.

Jako pierwsza informację o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego podała na Instagramie aktorka Magdalena Schejbal. Początkowo nie każdy dowierzał, czy jest to prawda, ale kolejne osoby ze świata showbiznesu zaczęły potwierdzać tragiczne informacje.

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski

- Kochany Krzysiu, nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu. Trudno zebrać myśli i ubrać je w słowa. Żal, smutek, niedowierzanie i tęsknota. Będzie nam brakowało wspólnie spędzanego czasu - na scenie i poza nią. Będzie brakowało rozmów z tobą, dyskusji i sporów. Będzie nam brakowało twojego śmiechu, uśmiechu i pełnych humoru komentarzy. Twojej obecności. Łączymy się w żalu z Martine, Kasią i Maxem - napisali koledzy aktora z teatru tm.

Aktora wpisem na Facebooku pożegnał również kolega z branży, Tadeusz Chudecki, którego widzowie mogą kojarzyć m.im. z roli Henia w "Ma jak miłość".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Żegnaj, Krzysiu, będzie cię bardzo brakować - napisał Chudecki,

Kim był Krzysztof Kiersznowski?

Krzysztof Kiersznowski urodził się w Warszawie 26 listopada 1950 roku. Ukończył studia na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w 1976 roku w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy. Tego samego roku zadebiutował na scenie Ośrodka Kultury Teatralnej Teatru Ochoty.

Przez kolejne lata swojej kariery występował w wielu warszawskich teatrach: Studio, Sceny Prezentacje, Komedia, Rampa, Rozmaitości, „Polonia”, Capitol, tm, IMKA i Kamienica.

Polscy widzowie z pewnością kojarzą go z wielu kultowych ról w znanych filmach, jak choćby „Vabank” i „Vabank II”, „Kiler” i „Kiler-ów 2-óch”, a także „Superprodukcji”, ”Ile waży koń trojański?”, „Cześć Tereska” oraz „Ballada o Piotrowskim”.

Krzysztof Kiersznowski wielokrotnie pojawiał się również w popularnych serialach. Kilkukrotnie w gościnnych rolach można było go zobaczyć w "Świecie według Kiepskich", "Kryminalnych" czy "Twarzą w twarz". Dłużej zagościł również w serialach "Samo życie" czy "Barwy szczęścia".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] pl

źródło: Onet, TVP Info

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kolejna zmiana w "Twoja twarz brzmi znajomo". W jury zasiądzie znana aktorka
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Dominika Gwit pochwaliła się w sieci nowym projektem. Zaskoczyła wszystkich fanów
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Szczęśliwa Katarzyna Cichopek zadała szyku na włoskich uliczkach. Fani są zachwyceni jej stylizacją
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pokazali, jak są traktowani na planie "PnŚ". Praca marzeń?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Cezary Kucharski otwarcie zaatakował Annę Lewandowską. "Ma drugie oblicze"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ida Nowakowska zabrała głos ws. reportażu o Janie Pawle II. Powiedziała, co sądzi o papieżu
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]