Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". ZASP potwierdził smutne doniesienia
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 13.09.2023 12:08

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". ZASP potwierdził smutne doniesienia

świece
pixabay

Media obiegła przykra wiadomość o śmierci znanego polskiego aktora i piosenkarza. Smutne doniesienia potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Widzowie pamiętają go z popularnych polskich produkcji, między innymi z “Czterech pancernych i psa”.

Marcel Novek nie żyje

W mediach pojawiła się dziś przykra wiadomość o śmierci popularnego polskiego artysty. Marcel Novek był znanym piosenkarzem i aktorem, związanym między innymi z Teatrem Żydowskim. Wykonywał francuskie utwory i polskie piosenki poetyckie. Ma na swoim koncie również role w popularnych produkcjach. Odszedł w wieku 91 lat.

Zespół Perfect w żałobie. Muzycy przekazali smutną wiadomość

ZASP pożegnał Marcela Noveka

Wiadomość o śmierci Marcela Noveka przekazał serwis filmpolski.pl. Pożegnał go również Związek Artystów Scen Polskich. W Facebookowym wpisie poinformowano również o pogrzebie aktora, który odbędzie się dnia 20.09. o godz.14.30 na Starych Powązkach.

- Z przykrością informujemy, że odszedł Marcel Nowek - piosenkarz, aktor. Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie - przekazał ZASP.

Kim był Marcel Novek?

Marcel Novek urodził się w Brugii w Belgii, do Polski przyjechał w 1946 roku. Na początku swojej kariery dawał koncerty z grupami muzycznymi z Lublina, Katowic i Warszawy. W naszym kraju często posługiwał się spolszczonym nazwiskiem Nowek oraz imieniem Marceli.

W drugiej połowie lat 60. rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem. Zadebiutował w 1967 roku w w filmie "Paryż - Warszawa bez wizy". Później pojawił się w jeszcze kilku popularnych polskich produkcjach.

Marcel Novek pojawił się w filmach najwybitniejszych polskich twórców. Część widzów z pewnością pamięta go z ról w produkcjach. Zagrał między innymi w “Do przerwy 0:1”, “Czterech pancernych i psie”, “Polskich drogach”, "Tajemnicy Enigmy", “Domu”, “Quo Vadis” i “Starej baśni”.

Tagi: Nie żyje