Rozrywka.Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Michał Tracz z TVN wziął ślub ze swoim partnerem. Gwiazdy stacji brylowały na weselu

18 Maja 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

W miniony weekend dziennikarz TVN i TVN24 Michał Tracz wziął ślub ze swoim partnerem. Wśród gości weselnych nie zabrakło znanych twarzy, w tym m.in. Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Dawida Maliszewskiego czy Mariusza Szczygła, który poprowadził symboliczną ceremonię. W sieci pojawiły się także zdjęcia z uroczystości.

Ze względu na obowiązujące w Polsce prawo, które nie zezwala na zawieranie związków małżeńskich ani partnerskich przez osoby tej samej płci, Michał Tracz i jego partner zdecydowali się na ślub w Austrii. W miniony piątek dziennikarz i jego ukochany pobrali się w Wiedniu, a w sobotę w Warszawie odbyło się ich wesele.

Michał Tracz z TVN wziął ślub ze swoim partnerem

Na weselu Michała Tracza bawiło się ponad sto osób, w tym także wiele znanych twarzy. Wśród gości nie zabrakło czołowych przedstawicieli stacji TVN, w tym m.in. Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Arlety Zalewskiej, Piotra Jaconia czy Radomira Wita. W imprezie udział wziął także dziennikarz Dawid Maliszewski oraz Mariusz Szczygieł, który poprowadził część oficjalną wesela.

- Panowie w piątek wzięli ślub w Austrii (bo dla Polski PiSowskiej i wyznaniowej są tęczową zarazą), w sobotę zorganizowali przyjęcie weselne dla rodziny, znajomych i przyjaciół w Warszawie. Na sali weselnej wyemitowali film… W Polsce nie mogli zaprosić gości do Urzędu Stanu Cywilnego, bo dla polskich urzędów są nielegalni, przezroczyści, obcy. Musieli więc zapłacić Austrii. Zapłacili za uroczystość, za bilety lotnicze, za nocleg i za wesołe miasteczko, do którego po ślubie, w ślubnych garniturach się wybrali - relacjonował na Facebooku Dawid Maliszewski.

Dawid Maliszewski podkreślił w swoim wpisie, że na uroczystości nie brakowało wzruszeń. Wspomniał o rodzicach panów młodych, którzy nie kryli wielkich emocji związanych z ceremonią.

- Tata jednego z panów młodych (pan jak podejrzewam między 60 a 70 lat) poruszony był faktem, że jego syn bierze ślub z mężczyzną swojego życia. Obie mamy także płakały - ze szczęścia - dodał dziennikarz.

Gwiazdor TVN i jego partner zmienili nazwiska

Z kolei Mariusz Szczygieł wyjawił, że Michał Tracz i jego partner symbolicznie "przechytrzyli Rzeczpospolitą Polską". Nowożeńcy zdecydowali się na sądowną zmianę swoich nazwisk i teraz obaj noszą podwójne nazwisko - swoje i partnera.

- Związek obu chłopaków jest przez nasze państwo nieakceptowalny. Ale przechytrzyli Rzeczpospolitą Polską przynajmniej symbolicznie. Otóż sądownie zmienili swoje nazwiska (na poziomie aktu urodzenia!), dodając sobie na zawsze nazwisko partnera - napisał na Instagramie Mariusz Szczygieł.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Eurowizja 2022. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ skomentowała wyniki konkursu. Nie kryła oburzenia

  • Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ponownie pokażą się razem na ekranach. Zapowiedź TVP

  • Matura fizyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań z rozszerzonej fizyki

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Tak wygląda teraz Lucy z "Rancza". Najnowsze zdjęcie nie pozostawiają złudzeń
Czytaj więcej >

Telewizja

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" znów w ogniu krytyki. Widzowie mają dość
Czytaj więcej >

Telewizja

Wydało się, ile Kamil Durczok zarabiał w "Faktach" TVN. "To była nieprzyzwoita kwota"
Czytaj więcej >

Telewizja

Marzena Kipiel-Sztuka przeszła przez piekło. Każda jej miłość kończyła się na cmentarzu
Czytaj więcej >

Telewizja

Metamorfoza gwiazdy "Rolnik szuka żony". Małgorzata Borysewicz zaskoczyła fanów
Czytaj więcej >

Telewizja

Agnieszka Chylińska przerwała milczenie. Ostro odpowiedziała Kubie Wojewódzkiemu
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]