Rozrywka.Goniec.pl

Wikimedia Januarybratek CC BY-SA 4.0

Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

W sobotę 10 kwietnia Krzysztof Krawczyk spoczął na niewielkim cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią . To właśnie w tej miejscowości piosenkarz i jego żona spędzili ostatnie lata życia. Nekropolię i dom małżeństwa dzieli zaledwie trzy kilometry. Mało kto wie, jak willa wygląda w środku.

Krzysztof Krawczyk pławił się w luksusach

Przed kilkoma laty Krzysztof Krawczyk wziął udział w programie telewizyjnym TVP „Zacisze gwiazd”. To właśnie wówczas wraz z żoną odprowadził dziennikarzy po swojej rezydencji, która mieści się w Grotnikach pod Łodzią. Małżeństwo kupiło dom w katastrofalnym stanie. Dzięki ich ciężkiej pracy zmienił się nie do poznania.

Rezydencja wokalisty robi ogromne wrażenie już z zewnątrz. Elewacja z jasnego kamienia, czerwone dachówki, majestatyczne łuki i surowe, drewniane akcenty przywodzą na myśl wille rodem z włoskiej Toskanii. Front ogrodu został wyłożony kostką w kolorze dachu, co ułatwiało parkowanie aut i utrzymanie okolic domu w czystości.

Krzysztof Krawczyk zainwestował również w okazały basen, nad którym chętnie spędzał czas wraz z ukochaną żoną. Niewielki zbiornik otoczony pięknymi okolicznościami przyrody z pewnością umilał im wspólne chwile w niewielkiej wsi, którą ostatnimi czasami opuszczali niezwykle rzadko.

Przed domem, w otoczeniu strzelistych brzóz i staranie przystrzyżonych drzew iglastych, małżonkowie wybudowali dużą altanę. Przy dużym stole często spotykali się ze znajomymi i członkami rodziny, a także jadali romantyczne kolacje we dwoje, ciesząc się pięknymi widokami.

Najbardziej niezwykłym wnętrzem w domu Krzysztofa Krawczyka jest z pewnością salon. Muzyk zadbał o wyeksponowanie wszystkich nagród muzycznych, które trafiły w jego ręce na przestrzeni ostatnich dekad. Na ścianie nad kominkiem zawisła skóra dzika, ozdobiona zabytkowymi szablami i dewocjonaliami.

W ogrodzie państwa Krawczyków znalazło się miejsce na kamienną kapliczkę. Muzyk, który słynął ze swojej gorliwej wiary, zapraszał do wspólnej modlitwy przyjaciół. W rozmowie z dziennikarzami wyznał, że wraz z żoną codziennie odmawiają różaniec, a nierzadko goszczą także księdza, który odprawia msze polowe.

Otoczenie domu legendarnego piosenkarza jest niezwykle zadbane. Wszystkie rośliny zostały dobrane z dużą starannością. Na rabatkach nie było miejsca na przypadkowe kompozycje - drzewa, krzewy i krzaki tworzą idealnie harmonijny krajobraz.

Bujna roślinność nie tylko ułatwiała domowy relaks, ale także chroniła prywatność Krzysztofa Krawczyka i jego małżonki przed wścibskimi oczami. Wokalista zdecydował się uchylić rąbka prywatności, zapraszając do luksusowych wnętrz ekipę TVP. Podoba wam się willa, którą po sobie pozostawił?

Źródło zdjęć: Screeny z programu „Zacisze gwiazd” prod. TVP

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot czują się niewinni. Inaczej sądzi prokuratura
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niechlubne fakty z życia Kory Jackowskiej. Przez zdradę jej ukochany chciał popełnić rozszerzone samobójstwo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grał "Znachora". Jak potoczyło się życie Jerzego Bińczyckiego? Aktor długo szukał szczęścia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kilka lat temu Jacek Borkowski stracił żonę, teraz zdobył się na gorzkie wyznanie. "Siedzę sam"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Celine Dion jest nieuleczalnie chora. Musiała podjąć trudną decyzję, fani są załamani
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niepokojące sceny na lotnisku, gwiazda disco polo nagle zasłabła. Muzycy ruszyli na pomoc
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]