Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Cugowski ma głodową emeryturę. "Nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych"
Monika Majko
Monika Majko 09.12.2022 18:59

Krzysztof Cugowski ma głodową emeryturę. "Nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych"

krzysztof cugowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Krzysztof Cugowski w tym roku skończył 72 lata, jednak o spokojnej emeryturze może tylko pomarzyć. Wysokość świadczenia emerytalnego, które pobiera artysta, może zaskoczyć niejednego fana. Okazuje się, że piosenkarz nie może liczyć na "kokosy".

Krzysztof Cugowski pobiera wyjątkowo niską emeryturę

Choć Krzysztof Cugowski opuścił zespół Budka Suflera, nie zrezygnował z pracy zawodowej, a niedawno pojawił się nawet jako juror w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Piosenkarz wciąż jest aktywny zawodowo, bo okazuje się, że jego emerytura jest wyjątkowo niska.

Jak podaje "Super Express", w przeszłości Krzysztof Cugowski otrzymywał miesięcznie zaledwie 570 zł emerytury. Następnie kwota ta wzrosła do 882 zł, a po wprowadzeniu emerytury minimalnej świadczenie muzyka wynosi około 1000 zł.

Krzysztof Cugowski: "Nie mogę narzekać"

Były wokalista Budki Suflera nie skarży się jednak na niskie świadczenie, jak to zwykli robić niektórzy z jego kolegów i koleżanek z branży. Krzysztof Cugowski podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że dzięki swojej pracy na scenie zarobił w przeszłości sporo pieniędzy.

– Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych – wyznał Krzysztof Cugowski, cytowany przez redakcję "Super Expressu".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express