Rozrywka.Goniec.pl

Piotr Molecki, Paul Marriott / Splash News/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II dała cenną radę Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Były prezydent do dziś się tego trzyma

13 Września 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Królowa Elżbieta udzieliła swego czasu Aleksandrowi Kwaśniewskiemu cennej rady, którą były prezydent wziął sobie głęboko do serca. W rozmowie z "Super Expressem" wyznał, co przekazała mu brytyjska monarchini.

W związku ze śmiercią królowej Elżbiety wielu polityków, którzy mieli okazję osobiście ją poznać, dzieli się z mediami swoimi wspomnieniami. Aleksander Kwaśniewski, który kilkukrotnie obcował z brytyjską władczynią opowiedział, czego się od niej nauczył.

Królowa Elżbieta i Aleksander Kwaśniewski

Królowa Elżbieta poznała Aleksandra Kwaśniewskiego w Warszawie, podczas swojej wizyty w Polsce w 1996 r. Wraz z księciem Filipem odwiedziła wówczas m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, czy Teatr Wielki; gościła też w Krakowie.

W formie rewanżu, para prezydencka wraz z córką Aleksandrą została zaproszona do Pałacu Buckingham, w którym spędziła trzy dni. W rozmowie z "Super Expressem" były prezydent wyznał, że panowała tam iście rodzinna atmosfera.

Aleksander Kwaśniewski bardzo ciepło wspominał Elżbietę II, a z redakcją dziennika podzielił się również nietypowym wyznaniem. Zdradził, jakiej rady udzieliła mu królowa podczas swojej wizyty w naszym kraju.

- Raz, gdy składaliśmy wieniec przy pomniku Polskich Lotników, lał straszliwy deszcz. Więc myśmy bardzo zmokli, nawet pomimo parasoli. I wtedy dostaliśmy naukę od królowej - zaczął były prezydent.

Cenna rada od królowej

- Nieważne, czy jesteś królem, prezydentem czy papieżem, parasol trzeba mieć własny i trzymać go samemu - wyznała Aleksandrowi Kwaśniewskiemu królowa Elżbieta.

Były prezydent przyznał w udzielonym wywiadzie, że trzyma się tej zasady do dzisiaj. Monarchini przekonała go, że zawsze, gdy ktoś będzie trzymał parasol za niego, naleje mu wodę na plecy.

Informacja o śmierci królowej Elżbiety wstrząsnęła nie tylko jej poddanymi, ale całym światem. Choć dożyła sędziwego wieku, nikt nie spodziewał się, że śmierć czai się tuż za rogiem i zaatakuje w najmniej spodziewanym momencie.

W Wielkiej Brytanii trwają uroczystości żałobne. Oficjalny pogrzeb ma się odbyć 19 września w poniedziałek; naturalnie będzie on miał charakter państwowy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Córka Tomasza Oświecińskiego ma 13 lat i nie chodzi do szkoły. Zaskakujące informacje
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jonathan Majors został aresztowany. Miał uderzyć i dusić kobietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jacek Murański po raz pierwszy od śmierci syna pojawił się przed kamerami. Uwagę przykuwa jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". Tragiczne informacje, zginął w pożarze domu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Dymna była bliska śmierci. Uratował ją cud, lekarze nie dawali jej żadnych szans
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Kurskich skończyła dwa lata. Nieoczekiwana podróż malca, Joanna Kurska zamieściła zdjęcia
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]