Rozrywka.Goniec.pl > Elżbieta Ii

Elżbieta Ii

Karol III
06.05.2023 09:07 Król Karol III chciał krótkiej uroczystości. Czym będzie się różnić od koronacji Elżbiety II?

Koronacja króla Karola III rozpocznie się 6 maja. Zacznie się od przemarszu orszaku królewskiego, następnie odbędzie się nabożeństwo z wszelkimi ceremoniałami. Finalnie namaszczony król pozdrowi poddanych z balkonu pałacu Buckingham. Nie będzie to jednak wydarzenie, które w każdej kwestii będzie przypominało koronację Elżbiety II z 1953 roku. Dr Irena Kamińska-Radomska zwróciła uwagę na spore różnice. 

Karol III i Elżbieta II
06.05.2023 08:17 Karol III porzuci spuściznę po Elżbiecie II? Wioletta Wilk-Turska nie ma złudzeń, "zostawi swój ślad"

Karol III już 6 maja oficjalnie obejmie tron Zjednoczonego Królestwa po 70-letnim panowaniu jego matki. Czy monarchia po śmierci Elżbiety II i koronowaniu Karola III mocno się zmieni? Wioletta Wilk-Turska, ekspertka od brytyjskiego rodu Windsorów, nie pozostawiła wątpliwości. Nie ukrywała również, że dużą rolę w nowej wizji królestwa może odebrać Camilla Parker-Bowles. 

elzbieta ii
26.11.2022 15:01 Królowa Elżbieta II nie zmarła ze starości? Przed śmiercią okropnie cierpiała

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła światem. Brytyjska monarchini odeszła w wieku 96 lat i pierwsze doniesienia mówiły o tym, że zmarła z przyczyn naturalnych. Teraz media obiegły wstrząsające informacje o ostatnich miesiącach życia królowej. Miała zmagać się z potworną chorobą.

król karol III
12.11.2022 15:13 Karola III w wyjątkowy sposób uczcił pamięć swojej matki. Król zdobył się na wspaniały gest

Karol III przez wiele lat, wskutek wątpliwych ruchów matrymonialnych, nie należał do ulubieńców poddanych, lecz po objęciu tronu króla Zjednoczonego Królestwa ta sytuacja powoli się poprawia. Powoli, ponieważ kilka dni temu był bohaterem nieprzyjemnego incydentu z jajkami, ale arystokrata szczególnie się tym nie przejął. Miał dużo większy powód do radości – odsłonił pierwszy podczas jego panowania pomnik matki, Elżbiety II, czym z pewnością zyska w oczach Brytyjczyków. Jak monarchini prezentuje się w kamieniu i czy przypomina samą siebie?

the crown elżbieta II
22.10.2022 14:03 "The Crown": Netflix dodał określenie "fikcyjny dramat" w opisie nowego sezonu. Czego się spodziewać?

"The Crown": Elżbieta II nie zostanie pokazana tak, jak było naprawdę? W opisie serialu pojawiła się poważna zmiana, która mogła wywołać niepokój. Mowa o "fikcyjnym dramacie". Jak kwestię zmarłej królowej rozegra Netflix?

książę harry elżbieta II
01.10.2022 17:08 Książę Harry chce spełnić jedno z ostatnich życzeń Elżbiety II. Ma wyrzuty sumienia?

Książę Harry ma ogromną trudność z wybaczeniem sobie niektórych kwestii po śmierci Elżbiety II. Ukochany wnuk królowej nie zdążył się z nią pożegnać i nie wypełnił też najważniejszego ze skierowanych do niego życzeń królowej. Czy sytuacja się zmieni?

Duchowny wyjawił ostatnie słowa królowej. Elżbieta II wyznała to na łożu śmierci
29.09.2022 17:33 Ujawniono prawdziwą przyczynę śmierci królowej Elżbiety II. Udostępniono treść aktu zgonu

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat, informacja o odejściu monarchini była ogromnym szokiem dla całego świata, gdyż mało kto pamiętał czasy przed jej panowaniem. Wydawało się, że zasiadała na tronie "od zawsze" i nic tego nie zmieni. Właśnie podano oficjalną przyczynę zgonu monarchini.Królowa Elżbieta II, która została pochowana w poniedziałek 19 września, była najdłużej panującym władcą w historii. Na tronie zasiadała nieprzerwanie od 70 lat - w czerwcu zresztą obchodziła jubileusz. Niestety, na początku września świat obiegły informacje o nagłym pogorszeniu się jej stanu zdrowia.

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?
28.09.2022 13:12 Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Królowa Elżbieta II uchodziła za jeden z niewielu "kanałów" łączących Pałac Buckingham z księciem Harrym i Meghan Markle, którzy porzucili rodzinę królewską i zamieszkali w Kalifornii. Okazuje się, że monarchini miała przed śmiercią życzenie, które dotyczyło żony wnuka.Zmarła monarchini miała ponoć namawiać Meghan Markle, aby pogodziła się ze swoim ojcem Thomasem. Królowa przed śmiercią życzyła sobie, aby w rodzinie zapanowała pełna zgoda. Nie chodziło jedynie o synów króla Karola III, ale również ich bliskich.

książę george
28.09.2022 08:05 Książę George pokłócił się z kolegami, ale wyszedł ze starcia obronną ręką. Wykorzystał swoje koneksje

Czy książę George wyrośnie na sympatycznego młodego człowieka, czy zarozumiałego syna swojego tatusia? Wszystko zależy od tego, jak na jego działania będą reagować rodzina i otoczenie. Syn następcy tronu w ostatnim czasie miał już pewne spory, które próbował rozwiązać na swoją korzyść. Kłótnie z kolegami nie powinny jednak chyba tak wyglądać...Trudno, żeby książę nie był świadom swojej pozycji względem kolegów. Tym smutniej obserwować, jak dziecko zaczyna bawić się w wielkie panisko i dziedzica.

nie żyje świeczka Iberion 1
27.09.2022 15:07 Otoczenie rodziny królewskiej znów w żałobie. Zmarła ważna osoba dla królowej Elżbiety II

Lady Mary Russell była jedną z najważniejszych osób z otoczenia Elżbiety II przez wiele lat. Informacja o jej śmierci wstrząsnęła ponownie rodziną królewską. Lady Russell zmarła w przeddzień pogrzebu królowej. Opłakują ją wszyscy royalsi. To kolejna tragedia w tak krótkim czasie dla Windsorów i ich otoczenia. Nic dziwnego, że ostatni czas jest dla nich bardzo trudny.

Duchowny wyjawił ostatnie słowa królowej. Elżbieta II wyznała to na łożu śmierci
21.09.2022 16:38 Duchowny wyjawił ostatnie słowa królowej. Elżbieta II wyznała to na łożu śmierci

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w swojej posiadłości w Balmoral, co było zaskoczeniem dla całego świata. Choć miała już 96 lat, wielu uważało, że monarchini żyć będzie wiecznie. 19 września odbył "pogrzeb stulecia", który transmitowały telewizje z całego świata. Właśnie zdradzono, jakie były ostatnie słowa monarchini.Na temat ostatnich chwil królowej postanowił wypowiedzieć się zaprzyjaźniony duchowny, który był z nią do samego końca. Rt Rev Dr Iain Greenshields (68 l.) opowiedział w wywiadzie dla ABC News.

Książę George stracił cierpliwość? Młody następca tronu dość fotoreporterów?
21.09.2022 15:00 Książę George stracił cierpliwość. Młody następca tronu miał dość fotoreporterów?

W poniedziałek 19 września odbył się "pogrzeb stulecia", w którego trakcie cały świat żegnał zmarłą królową Elżbietę II. Oczywiście szczególną uwagę w tym dniu skupiono na członkach rodziny królewskiej, którzy porzucili swoje obowiązki, aby pożegnać nestorkę rodu.Miliony widzów na całym świecie obserwowało w mediach ostatnią drogę monarchini, bacznie obserwując zarówno obecnego króla Karola III, jak i pozostałych członków rodziny, którzy w tym dniu musieli przestrzegać wielu specjalnie przygotowanych na tę okoliczność zasad i zakazów.

terry hutt elżbieta II
21.09.2022 08:25 Elżbieta II do końca mogła liczyć na swojego największego fana. Złożył jej hołd, internauci wzruszeni

Elżbieta II do końca swoich dni mogła liczyć na jednego ze swoich największych fanów - 87-letniego Terry'ego Hutta. Brytyjczyk postanowił oddać jej ostatni hołd w mediach społecznościowych. Użytkownicy TikToka byli niezwykle wzruszeni tym, co zobaczyli.Hutt pojawił się na pogrzebie królowej, który odbył się w poniedziałek, 19 września. 87-latek pojawiał się na wielu uroczystościach związanych z rodziną królewską, ubrany w charakterystyczny strój ozdobiony Union Jackiem, czyli flagą brytyjską.

Ulubiony koń królowej Elżbiety II ukłonił się przed trumną? Widzowie zauważyli jeszcze jedną rzecz
20.09.2022 21:07 Ulubiony koń królowej Elżbiety II pożegnał swoją właścicielkę. Uwagę przykuła jedna rzecz

Królowa Elżbieta II słynęła ze swojej miłości do zwierząt. Choć zwykle kojarzono ją ze stadem psów rasy Corgi, to w wolnych chwilach uwielbiała jeździć konno - pasję tę odziedziczyła jej córka, księżna Anna, która w jeździectwie konkurowała nawet podczas igrzysk olimpijskich.Podczas transmisji pogrzebu królowej Elżbiety II widzowie dostrzegli, że ulubiony koń monarchini, Emma, wydawał się "dygnąć" na widok trumny z ciałem byłej pani. Czujni obserwatorzy ponadto dostrzegli, że na siodle zwierzęcia znajdowała się chusta królowej, którą często nosiła podczas wspólnych przejażdżek.

Księżna Kate musiała zejść z drogi Meghan Markle. Niezręczna sytuacja zarejestrowały kamery
20.09.2022 12:09 Pogrzeb Elżbiety II. Księżna Kate musiała ustąpić pierwszeństwa Meghan Markle. Niezręczną sytuację zarejestrowały kamery

Od dawna mówi się o napiętej sytuacji między księciem Williamem a jego bratem Harrym, który postanowił wystąpić z rodziny królewskiej i "obnażyć" ją przed mediami. Okazuje się, że do niezręcznych sytuacji dochodzi także pomiędzy ich małżonkami. Do jednej z nich doszło podczas pogrzebu królowej Elżbiety II.Wydawać by się mogło, że podczas ceremonii pogrzebowych zmarłej monarchini wszystkie niesnaski pójdą w odstawkę i wszystko będzie zaplanowane co do ostatniego szczegółu. Tymczasem podczas transmitowanej w telewizji uroczystości nie wszyscy członkowie rodziny królewskiej wiedzieli, gdzie mają usiąść.

Wieniec pogrzebowy królowej Elżbiety II powstał z wyjątkowych roślin. Wspaniały gest króla Karola III
19.09.2022 21:59 Wieniec pogrzebowy królowej Elżbiety II powstał z wyjątkowych roślin. Wspaniały gest króla Karola III

Królowa Elżbieta II tuż przed śmiercią uzupełniła plany związane z jej pogrzebem. Podczas ceremonii, która odbyła się w poniedziałek 19 września, uwzględniono to, czego sobie zażyczyła. Specjalne życzenie miał również jej syn, król Karol III.Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek, 8 września. Od niemal dwóch tygodni cały świat śledzi wydarzenia związane z pożegnaniem ukochanej monarchini. Jak się okazało, wyjątkowa ceremonia zawiera w sobie również specjalne życzenia, które przed swoją śmiercią wprowadziła sama królowa oraz jej syn i obecny król Karol III.Wieniec pogrzebowy królowej Elżbiety II zawiera elementy z bukietu ślubnegoPo wielu oficjalnych uroczystościach, w których brali członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, trumna z ciałem Elżbiety II, stała wystawiona w pałacu Westminsterskim, aby ostatni hołd zmarłej mogli oddać również zwykli Brytyjczycy.19 września królowa wyruszyła w ostatnią podróż, do miejsca swojego pochówki. Na życzenie Króla wieniec pogrzebowy, który spoczął na trumnie, zawiera liście rozmarynu, dębu angielskiego i mirtu, które wycięto z rośliny wyhodowanej z mirtu, który znalazł się w bukiecie ślubnym królowej. W wieńcu znalazły się również kwiaty w odcieniach złota, różu i głębokiego burgunda z akcentami bieli, które wycięto z ogrodów Rezydencji Królewskich.To jedna z wielu zmian, które wprowadzono specjalnie z myślą o królowej Elżbiecie II. At The King's request, the wreath contains foliage of Rosemary, English Oak and Myrtle (cut from a plant grown from Myrtle in The Queen's wedding bouquet) and flowers, in shades of gold, pink and deep burgundy, with touches of white, cut from the gardens of Royal Residences. pic.twitter.com/5RteIWahuW— The Royal Family (@RoyalFamily) September 19, 2022 Artykuły polecane przez Goniec.pl:Wiemy z czym zostanie pochowana Elżbieta II. Można się zdziwićMeghan Markle w ogniu krytyki. Symbol na jej podeszwie wywołał falę niepochlebnych komentarzyKsiężna Kate zdradziła, jak jej dzieci radzą sobie ze śmiercią prababci. 9-letni książę Jerzy bardzo to przeżył Źródło: Goniec.pl

Agata Duda EA
19.09.2022 21:48 Agata Duda zmieniła fryzurę na pogrzeb królowej Elżbiety II. Postanowiła na radykalne zmiany

Agata Duda zdecydowała się na zmianę fryzury. Zaprezentowała się w niej podczas poniedziałkowej uroczystości pogrzebowej królowej Elżbiety II. Czy Pierwsza Dama godnie reprezentowała Polskę? Na pogrzebie takiej rangi, jak ten Elżbiety II, wymagana jest ścisła etykieta. Agata Duda wzięła to sobie głęboko do serca. Agata Duda pojawiła się na pogrzebie Elżbiety II Pogrzeb Elżbiety II to wyjątkowe wydarzenie w historii. 19 września 2022 r. zapisze się w podręcznikach jako dzień ostatniego pożegnania niezwykłej postaci obecnej przy najważniejszych wydarzeniach ubiegłego wieku. Do pałacu westminsterskiego zjechali się przedstawiciele państw niemal z całego świata. Nie zabrakło chociażby prezydenta USA Joe Bidena, czy przywódcy Francji Emmanuela Macrona. Ostatni hołd Elżbiecie II oddali również reprezentanci Polski. Na pogrzebie pojawił się prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Oczy ciekawskich reporterów zwróciły się na Agatę Dudę. Wielu zastanawiało się, czy ukochana głowy państwa sprosta wymaganej etykiecie. Pierwsza Dama zaprezentowała się na uroczystości w sposób nad wyraz godny. Postawiła na czerń, a jej głowę zdobił toczek z czarną woalką okrywającą jej twarz. Uwagę zwróciła też nowa fryzura prezydentowej. GARETH FULLER/AFP/East NewsNowa fryzura Agaty Dudy Agata Duda zdążyła przyzwyczaić nas do swojej klasycznej fryzury i zaczesanych do tyłu włosów. W związku z uroczystością pogrzebową Elżbiety II, Pierwsza Dama zdecydowała się na pewną zmianę. W poniedziałek włosy opadały po bokach jej twarzy i idealnie komponowały się z toczkiem zdobiącym jej głowę. W rozmowie z "Super Expressem" specjalista od mody Daniel Jacob Dali nie mógł nachwalić się dobrego smaku żony Andrzeja Dudy. - Ubrana cała na czarno, co jest absolutnym musem podczas takiej uroczystości, oddała szacunek zmarłej. Jako jedna z nielicznych osób postawiła na toczek z woalką zakrywającą twarz, oczywiście w kolorze czerni. Duża część kobiet również założyła toczek, ale już nie zakrywający twarz - zaznaczył ekspert. Można śmiało powiedzieć, że w porównaniu z innymi małżonkami głów państw obecnych na uroczystości pogrzebowej Elżbiety II, nie mamy powodów do kompleksów. Agata Duda godnie i w sposób niezwykle zrównoważony, a jednocześnie stylowy reprezentowała nasz kraj. Artykuły polecane przez Goniec.pl:TVP zapłaci karę za „Sylwestra Marzeń”? Według KRRiT Telewizja Polska przesadziłaKsiężna Kate i Meghan Markle obok siebie na pogrzebie królowej Elżbiety II. Symboliczne pojednanie?Sara James wróciła z USA i skrytykowała zachowanie Polaków: "Przestańcie tak robić"Źródło: se.pl

Elżbieta II
19.09.2022 20:59 Dzień przed pogrzebem Elżbiety II zaprezentowano jej ostatni portret. Wzruszający szczegół

Tuż przed pogrzebem Elżbiety II zaprezentowano ostatni portret monarchini, wykonany z okazji 70. rocznicy jej rządów. Uwagę zwraca na nim jeden szczegół, który jest hołdem złożonym ojcu królowej. Elżbieta II, która pobiła rekord brytyjskich monarchów w długości rządów doskonale pamiętała o swoich korzeniach. Postanowiła przypomnieć o nich na jubileuszowej fotografii. Ostatni portret Elżbiety II Elżbieta II była wyjątkową królową. Przejąwszy koronę po śmierci swojego ojca uczestniczyła w najważniejszych wydarzeniach ubiegłego wieku, prowadząc Wielką Brytanię przez niełatwe czasy i wprowadzając ją w XXI wiek. Nic dziwnego, że informacja o jej śmierci wywołała tak ogromne poruszenie na całym świecie. Wszyscy liczyli się z tym, że w związku z podeszłym wiekiem, władczyni może umrzeć w każdej chwili, ale nikt nie wierzył, że może stać się to właśnie teraz. Królowa została pogrzebana 19 września, a w uroczystości żałobnej wzięli udział członkowie rodziny królewskiej, głowy wielu państw świata oraz poddani. Na dzień przed wydarzeniem, w mediach społecznościowych udostępniony został ostatni portret Elżbiety II. Wykonano go podczas wyjątkowej okazji - obchodów 70. lecia rządów monarchini, na początku czerwca. Wprawne oko dostrzeże pewien element biżuterii, który odwołuje się do przeszłości królowej. Hołd dla przodków Na opublikowanej na Instagramie rodziny królewskiej fotografii widzimy królową Elżbietę raczącą nas serdecznym uśmiechem. Monarchini ubrana jest w błękit. Na szyi ma naszyjnik wykonany z pereł oraz kolczyki z tego samego materiału. Uwagę zwracają dwie piękne broszki. Nie są one przypadkowe. To prezent, jaki monarchini otrzymała od swojego ojca i poprzednika na tronie, Jerzego VI w dniu swoich 18. urodzin. Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily) To nie pierwszy raz, gdy Elżbieta II ma na sobie wspomnianą ozdobę. Nosiła ją m.in. podczas obchodów 75. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej oraz innych ważnych wydarzeń w dziejach kraju. Wspomnienie ojca w tak wyjątkowym dniu to niezwykły gest monarchini i nabiera dodatkowego znaczenia w kontekście ostatniego pożegnania królowej. Ciężko ukryć wzruszenie, przypatrując się tej przepięknej fotografii. Artykuły polecane przez Goniec.pl:TVP zapłaci karę za „Sylwestra Marzeń”? Według KRRiT Telewizja Polska przesadziłaKsiężna Kate i Meghan Markle obok siebie na pogrzebie królowej Elżbiety II. Symboliczne pojednanie?Sara James wróciła z USA i skrytykowała zachowanie Polaków: "Przestańcie tak robić"Źródło: radiozet.pl

Chłopiec z chóru na pogrzebie królowej
19.09.2022 20:25 Mały chórzysta zachwycił żałobników podczas pogrzebu Elżbiety II. Pięknie zaśpiewał

Pogrzeb królowej Elżbiety II był historycznym wydarzeniem. Transmisję z uroczystości oglądały miliardy osób na całym świecie. Szczególną uwagę żałobników przyciągnął kilkuletni chłopiec należący do chóru, który uświetniał śpiewem pożegnanie władczyni. Jego gorący zapał i entuzjazm chwyciły za serce niejednego obserwatora.Rudowłosy maluch został zauważony w Opactwie Westminsterskim, gdy wraz z przyjaciółmi z chóru śpiewał hymny i psalmy, a także hymn państwowy na cześć zmarłej królowej Elżbiety II. Kilkulatek wyróżnił się spośród kolegów ujmującą ekspresją zachowań."Świat zakochuje się w słodkim chłopcu z chóru, który wyśpiewał swoje serce na pogrzebie"Gdy intonował słowa Psalmu 42 wyglądał, jakby w śpiewanie wkładał całe swoje serce. Chłopczyk nie umiał ustać spokojnie i nieustannie poruszał się w rytm muzyki. Internauci byli pod gorącym wrażeniem małego muzyka, który mocno wczuł się w swoją rolę."Chłopczyk z chóru "czuje Ducha Świętego", jak mawialiśmy w moim kościele", "Kocham muzykę, pompę i widowiska, ale nie jestem fanem modlitw i śpiewania chóru. Ten rudy dzieciak żyje dla niego", "Świat zakochuje się w słodkim chłopcu z chóru, który wyśpiewał swoje serce na pogrzebie" - czytamy na Twitterze.I love the music, pomp and pageantry but I’m not a fan of prayers and choir boy singing, although that ginger kid is living his best life fair play to him #queensfuneral pic.twitter.com/w9t7tpGik7— Kazz 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🇬🇧 (@KarenlovesGB) September 19, 2022 This choir boy is “feeling the Holy Spirit” as we used to say in my church. 😂😂😂 #queensfuneral #QueenElizabethII #QueenElizabethIIMemorial #blackchurchsayings pic.twitter.com/xynyUW0pxZ— Michigan Salt (@PelhamOneTwo3) September 19, 2022 Chór Opactwa Westminsterskiego, do którego należy chłopiec, jest znany na całym świecie. W jego szeregi wchodzi trzydziestu chłopców i dwunastu profesjonalnych śpiewaków. Chór towarzyszy monarchom w najważniejszych chwilach ich życia i podczas ostatnich dróg. Mogli usłyszeć go między innymi goście zaślubin królowej z księciem Filipem.Artykuły polecane przez Goniec.pl:TVP zapłaci karę za „Sylwestra Marzeń”? Według KRRiT Telewizja Polska przesadziłaKsiężna Kate i Meghan Markle obok siebie na pogrzebie królowej Elżbiety II. Symboliczne pojednanie?Sara James wróciła z USA i skrytykowała zachowanie Polaków: "Przestańcie tak robić"Źródło: goniec.pl

Psy królowej Elżbiety II
19.09.2022 18:52 Psy królowej Elżbiety II wzięły udział w pogrzebie swojej pani. Czekały na kondukt pod zamkiem

Królowa Elżbieta II była wielką miłośniczką psów corgi. Przez całe swoje życie opiekowała się aż trzydziestką czworonogów, dzięki czemu rasa stała się symbolem Wielkiej Brytanii. Dziś pupile władczyni wiernie czekały przed zamkiem na kondukt żałobny swojej pani.Elżbieta II kochała zwierzęta. Pierwszego psa rasy corgi otrzymała od ojca w dniu 18. urodzin. Od tamtego momentu urocze rude psiaki towarzyszyły jej każdego dnia. Królowa zajmowała się swoimi pupilami samodzielnie. W wolnych chwilach trenowała je i zabierała na spacery.

Na trumnie Elżbiety II umieszczono tajemniczą kartkę. Wiadomo, co się na niej znalazło
19.09.2022 17:14 Na trumnie Elżbiety II zauważono tajemniczą, ukrytą kartkę. Wiadomo, co na niej napisano

W poniedziałek 19 sierpnia cały świat obserwował uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. Choć monarchini zmarła przeszło 10 dni wcześniej, to dopiero tego dnia wyruszyła w swoją ostatnią podróż. W drodze do miejsca spoczynku towarzyszyli jej najbliżsi i oczy całego świata.Nie sposób było przeoczyć, że na trumnie monarchini znalazły się insygnia władzy, wieniec oraz tajemnicza kartka, której treść do niedawna pozostawała tajemnicą. Z pewnością mnóstwo osób zastanawiało się, co się na niej znajduje - ceremonia pogrzebowa transmitowana jest przecież przez największe telewizje na całym świecie.

Kate
19.09.2022 16:25 Pogrzeb królowej Elżbiety II. Księżna Kate złożyła zmarłej wyjątkowy hołd. Pokazała się w jej biżuterii

Księżna Kate zdecydowała się złożyć wyjątkowy hołd królowej Elżbiecie podczas poniedziałkowych uroczystości pogrzebowych. Przybyła w biżuterii pochodzącej z osobistej kolekcji zmarłej monarchini. Księżna Kate i Elżbieta II były ze sobą bardzo zżyte. Skromny wyraz szacunku, na jaki zdobyła się żona księcia Williama z pewnością ucieszyłby królową. Pogrzeb królowej Elżbiety II. Wyjątkowy gest księżnej Kate 19 września 2022 r. na zawsze przejdzie do historii jako dzień pogrzebu jednej z najważniejszych postaci historycznych XX wieku, królowej Elżbiety II. Informacja o jej śmierci wstrząsnęła nie tylko narodem brytyjskim, ale i całym światem. Choć monarchini dożyła sędziwego wieku 96 lat i naturalną rzeczą było przewidywanie, że wkrótce nastąpić może schyłek jej życia, z pewnością nikt z poddanych nie przyjmował do wiadomości tego, że może odejść już w rok po śmierci swojego męża Filipa. W poniedziałek do pałacu westminsterskiego przybyli przedstawiciele wielu państw. Pojawił się m.in. Joe Biden, Emmanuel Macron, czy Andrzej Duda. Najbliżej królowej czuwali naturalnie członkowie jej rodziny. Media szybko zauważyły, że księżna Kate, która była w bliskich relacjach z Elżbietą II zdobyła się na niepowtarzalny gest i w niezwykły sposób oddała hołd babci swojego męża. Niepowtarzalna biżuteria Obiektywy kamer zwrócone na członków rodziny królewskiej umożliwiły widzom zobaczenie, w jaki sposób ubrani byli poszczególni z nich. Wyjątkową uwagę zwróciła przede wszystkim księżna Kate. Żona księcia Williama miała na sobie czarną sukienkę oraz kapelusz z woalką. Najciekawszy okazał się być jednak dobór jej biżuterii. Zarówno kolczyki jak i naszyjnik wykonane były z pereł. Kate con George e Charlotte 🖤#QueenElizabethII #QueenElizabeth #queensfuneral pic.twitter.com/CcANye01Wo— 𝗀;🐒 (@xboobsrita) September 19, 2022 Oba przedmioty pochodziły z osobistej kolekcji Elżbiety II, która wyjątkowo lubiła perły. Została nawet pochowana w kolczykach wykonanych z tego materiału. Wybór księżnej Kate z pewnością bardzo by się jej spodobał. Artykuły polecane przez Goniec.pl:TVP zapłaci karę za „Sylwestra Marzeń”? Według KRRiT Telewizja Polska przesadziłaKsiężna Kate i Meghan Markle obok siebie na pogrzebie królowej Elżbiety II. Symboliczne pojednanie?Sara James wróciła z USA i skrytykowała zachowanie Polaków: "Przestańcie tak robić"Źródło: pomponik.pl

Zrozpaczeni Sophie Wessex i książę Edward ocierają łzy na pogrzebie królowej Elżbiety II
19.09.2022 14:45 Rozpacz przy trumnie Elżbiety II, najbliżsi królowej nie mogli powstrzymać łez. Wzruszające sceny na pogrzebie monarchini

Najmłodszy syn zmarłej monarchini, Książę Edward i jego żona Sophie Wessex, która nazywana była przez nią "drugą córką", nie byli w stanie powstrzymać łez podczas dzisiejszego pogrzebu Jej Królewskiej Mości. Najmłodszy syn królowej wycierał łzy białymi rękawiczkami podczas bardzo emocjonalnego nabożeństwa. Jego żona również nie potrafiła opanować emocji. Hrabina i królowa były sobie nieprawdopodobnie bliskie.

william george
19.09.2022 12:09 Pogrzeb królowej Elżbiety II. Zapadła decyzja w sprawie udziału księcia George'a i księżniczki Charlotte

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek, 19 września. Przez cały dzień Brytyjczycy i rodzina królewska będą towarzyszyć monarchini w jej ostatniej drodze. Do niedawna nie wiadomo jednak było, czy w ceremoniach uczestniczyć będą prawnuczęta Jej Wysokości, księżniczka Charlotte i książę George.

elżbieta II pogrzeb
19.09.2022 09:10 Pogrzeb Elżbiety II. Wielka Brytania wyda fortunę na pożegnanie królowej, to rekordowe kwoty

Pogrzeb Elżbiety II odbędzie się już 19 września. W związku z tym Brytyjczycy obchodzą dzień wolny od pracy, by móc uczestniczyć w uroczystościach, choćby oglądając transmisję. Wiadomo jednak, ile musieli poświęcić, by ten dzień odbył się tak, jak należy. Kolejne miliardy funtów zostały wydane na to, co dzieje się wokół uroczystości. Już wiadomo, że na zmianę banknotów, hymnu i innych kwestii związanych z rodziną królewską, Brytyjczycy wydadzą ogromne kwoty. Uroczystość pogrzebowa jest tylko gwoździem do trumny.

królowa
19.09.2022 08:10 Co Elżbieta II "zabierze" ze sobą do grobu? Królowa zostanie pochowana z kilkoma ważnymi przedmiotami

Pogrzeb Elżbiety II nastąpi już w najbliższy poniedziałek. Trwają przygotowania do uroczystości żałobnej. Wiadomo też, jakie elementy zostaną włożone do ołowianej trumny wraz z królową. Mówi się, że bogactwa do trumny się nie zabierze. W przypadku królowej Elżbiety II nie jest to jednak prawdą - wraz z monarchinią pogrzebane zostaną kosztowności. Pogrzeb Elżbiety II już wkrótce Informacja o odejściu Elżbiety II w czwartek 8 września wstrząsnęła nie tylko narodem brytyjskim, ale i całym światem. Mimo sędziwego wieku monarchini zdawała się świetnie trzymać i nic nie wskazywało na to, że tak szybko przyjdzie nam się z nią pożegnać. Na Wyspach trwają uroczystości żałobne, które zakończą się już wkrótce oficjalnym pogrzebem, który nastąpi w poniedziałek 19 września o godz. 12 polskiego czasu. Ciało królowej zostanie pochowane w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Trumna, w której znajduje się obecnie ciało Elżbiety II, nie przypomina tych zwyczajowych, z jakimi mamy do czynienia podczas pogrzebów - najczęściej wykonanych z drewna. Władczyni spoczęła bowiem w ołowianej kapsule. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu ciało królowej nie rozłoży się w tak szybkim tempie, a szczelność trumny zapewni, że nic nie będzie w stanie przedostać się do jej wnętrza. Co Elżbieta II zabierze ze sobą do trumny? Królowa z pewnością nie byłaby królową, gdyby pochowana została jedynie w sukni. Monarchini w ostatniej drodze towarzyszyć będą znaczne kosztowności - przede wszystkim insygnia królewskie. Mowa przede wszystkim o koronie i pochodzącej z 1661 r. złotej kuli, którą podczas swojej koronacji miał ze sobą Karol II. Chodzi też o berło, w którym znajduje się tzw. Wielka Gwiazda Afryki, będąca jednym z największych diamentów na świecie. Elżbieta II będzie miała na sobie perłowe kolczyki oraz obrączkę. Królowa pochowana zostanie tuż obok swojego męża Filipa, który odszedł rok wcześniej. Artykuły polecane przez Goniec.pl:Jerzy Połomski dopiero po latach wyjawił sekret. „O tym nie mówiłem”, wiele osób zastanawiało się nad jego fryzurą„Wiadomości” nie nadążają za zmianami w TVP. Widzowie byli zaskoczeni, gdy na wizji znów ujrzeli Zenka Martyniuka26 lat młodsza od męża Anna Cieślak obsypuje Edwarda Miszczaka pochwałami. „To mały wielki człowiek”Źródło: o2.pl

michał bajor
19.09.2022 07:39 Michał Bajor obawia się o dalsze losy krewnych Elżbiety II. Niespodziewanie zabrał głos w tej sprawie, „żal mi trochę”

Dni, godziny i sekundy przybliżają niemal cały świat do uroczystego pogrzebu Elżbiety II, który odbędzie się już w nadchodzący poniedziałek. Transmisja z tego wydarzenia z pewnością zgromadzi, niczym pogrzeb Jana Pawła II, wielomilionową widownię. Część z niej będzie pochodziła z Polski, a wśród nich najprawdopodobniej znajdzie się Michał Bajor. Ceniony muzyk postanowił zwierzyć się ze swoich przemyśleń dotyczących nie tylko Elżbiety II, ale całej rodziny królewskiej. Ma pewne obawy.

Królowa Elżbieta II
18.09.2022 19:07 "Królowa nie chciała nudnego pogrzebu". Żałobników czekają wyjątkowe chwile

Królowa Elżbieta II już w poniedziałek spocznie w Kaplicy Świętego Jerzego, u boku ukochanego męża. Arcybiskup Yorku zdradził, że władczyni uważała, że ceremonia, choć smutna i podniosła, nie powinna być nudna. Można podejrzewać, że żałobników czekają wyjątkowe chwile, które Wielka Brytania i świat zapamiętają na długo.- Królowa nie chciała "nudnego" pogrzebu - oznajmił duchowny, dodając, że żałobnicy powinni oczekiwać "chwalebnej" uroczystości, która "ogrzeje ich serca". Co zaplanowano na poniedziałkową ceremonię pożegnania najdłużej panującej monarchini Wielkiej Brytanii?