Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jest oficjalny komunikat w sprawie Krzysztofa Cugowskiego i Izabeli Trojanowskiej. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 16.11.2023 13:39

Jest oficjalny komunikat w sprawie Krzysztofa Cugowskiego i Izabeli Trojanowskiej. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw

Krzysztof Cugowski i Izabela Trojanowska
Oficjalny komunikat w sprawie Krzysztofa Cugowskiego i Izabeli Trojanowskiej/KAPIF

Krzysztof Cugowski to legendarny wokalista i jeden z liderów kultowej Budki Suflera. Formacja wkrótce świętować będzie 50 lat działalności, której nie przerwały nawet śmierć jednego z poprzednich liderów grupy, czy zawirowania w zespole. Właśnie opublikowano komunikat, który ucieszy wiele osób.

Wydano oficjalne oświadczenie, chodzi o "Budkę suflera", "Krzysztofa Cugowskiego" i wielkie polskie gwiazdy

Nie da się ukryć, że Budka Suflera to zespół kultowy. Przez niemal 50 lat stworzyli mnóstwo utworów, które do dziś nucą kolejne pokolenia. Wkrótce formacja obchodzić będzie półwiecze działalności i wiele osób zastanawia się, czy z tego powodu planowane jest coś wyjątkowego - a jeśli tak, to czy uwzględniono w tym wszystkim Krzysztofa Cugowskiego, najpopularniejszego z frontmanów grupy.

Zespół "Budka Suflera" powstał w 1974 roku w Lublinie i od samego początku jego liderem był Romuald Lipko, a wokalistą Krzysztof Cugowski. Piosenkarz od początku miał nieco braków w warsztacie, ale wielu fanów właśnie za to pokochało jego charakterystyczny wokal.... nie brak nawet głosów, że wraz z rozwojem umiejętności, wokalista utracił "to coś". To właśnie Krzysztof Cugowski współtworzył największe hity zespołu, takie jak "Twoje radio", "Cisza jak ta", czy "Bal wszystkich świętych".

Tyle wynosi emerytura Krzysztofa Cugowskiego. Nie może sobie pozwolić na zejście ze sceny

Miejsce Krzysztofa Cugowskiego w zespole zajął Jacek Kawalec. Wielu fanów nie mogło się z tym pogodzić

Niewiele osób wie, ale w 2014 roku w zespole doszło do rozłamu i zawieszono jego działalność. Choć niedługo później grupę reaktywowano, to jego największa gwiazda z nią już nie koncertuje. Na miejsce Krzysztofa Cugowskiego wskoczył popularny aktor, czyli Jacek Kawalec. Niestety, wielu fanów do dziś nie zaakceptowało tej zmiany, gdyż niebywale trudno jest zastąpić charakterystyczny głos byłego wokalisty.

W przyszłym roku zespół będzie świętował swoje 50 urodziny i fani martwili się, czy podczas jej obchodów będą mieli okazję ponownie usłyszeć największe przeboje w wykonaniu najpopularniejszego wokalisty grupy. Okazuje się, ze zespół nie zapomniał o tych, którzy współtworzyli grupę przez wiele lat i z okazji półwiecza działalności postanowiono zakopać topór wojenny. "Budka Suflera" opublikowała w mediach społecznościowych oficjalne ogłoszenie:

"Budka suflera" wydała oficjalne oświadczenie. Chodzi m.in. o Krzysztofa Cugowskiego

Szanowni Państwo, drodzy Fani. Pewnego dnia w roku 1974 Rozgłośnia Harcerska na swojej antenie wyemitowała utwór "Sen o dolinie". Wykonawcą tej pieśni był młody, debiutujący zespół "Budka Suflera"z Lublina. Ten moment został uznany przez artystów zespołu za początek ich, budkowej kariery. Nadchodzący 2024 rok będzie zatem czasem jubileuszu pięćdziesięciolecia istnienia grupy - czytamy w oświadczeniu.

W komunikacie przekazano, że 15 czerwca 2024 zaplanowano z okazji 50. rocznicy powstania zespołu specjalny koncert, który odbędzie się w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Lublinie.

To, co ma się wydarzyć tego dnia na scenie amfiteatru, spotkało się z życzliwością i wstępną deklaracją pomocy Prezydenta miasta Krzysztofa Żuka oraz Urzędu Województwa Lubelskiego w Lublinie. Już dzisiaj bardzo dziękujemy!! - przekazuje zespół w dalszej części komunikatu.

Co ważne, podczas jubileuszowego koncertu na scenie pojawią się gościnnie także największe gwiazdy polskiej muzyki.

Przede wszystkim jednak pragniemy zaprosić do udziału w tym Koncercie tych artystów, którzy w okresie minionych pięćdziesięciu lat współtworzyli niezwykłą jakość i popularność "Budki Suflera". W pierwszej kolejności zaproszenie kierujemy do wokalistów: Krzysztofa Cugowskiego, Felicjana Andrzejczaka, Izabeli Trojanowskiej, oraz Urszuli. Wasza obecność uświetni Jubileusz, kiedyś również waszego, jakże ważnego na Polskim rynku muzycznym zespołu. Pozdrawiamy serdecznie - czytamy w komunikacie zespołu.

Wygląda na to, że z okazji 50. jubileuszu formacji byli i obecni członkowie "Budki suflera" postanowili wspólnie wystąpić na jednej scenie i wraz z fanami świętować okrągłą rocznicę. Czekacie na ten koncert?