Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Taką emeryturę dostaje Krzysztof Cugowski. Płacił na ZUS tylko 14 groszy
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 27.08.2023 13:54

Taką emeryturę dostaje Krzysztof Cugowski. Płacił na ZUS tylko 14 groszy

Krzysztof Cugowski
KAPiF

Krzysztof Cugowski narzeka na wysokość swojej emerytury. 73-latek otwarcie mówi o tym, że nie jest w stanie wyżyć z tak niskiego świadczenia. Kwota nie jest jednak dla niego zaskoczeniem, bowiem przez lata płacił niewielkie składki. Przez pewien czas wydawał na ZUS zaledwie 14 groszy miesięcznie.

Krzysztof Cugowski jest legendą polskiej muzyki

Krzysztof Cugowski to postać, której zdecydowanie nie trzeba przedstawiać fanom polskiej muzyki. Artysta od dekad istnieje na scenie jako współzałożyciel i wokalista zespołu rockowego Budka Suflera. Przeboje grupy, takie jak “Jolka, Jolka pamiętasz”, “Takie tango” czy “Bal wszystkich świętych” na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. 

Mimo podeszłego wieku muzyk nadal jest aktywny zawodowo i jeździ w solowe trasy koncertowe. Okazuje się, że duży wpływ na obecną działalność wokalisty ma jego sytuacja finansowa. Gwiazdor “Budki Suflera” otrzymuje głodową emeryturę.

Beata Kozidrak błaga o pomoc. Piosenkarka może stracić dom

Jaką emeryture otrzymuje Krzysztof Cugowski?

W 2017 roku Krzysztof Cugowski postanowił przejść na emeryturę. Kiedy otrzymał wyliczenie, nie ukrywał swojego rozczarowania. Muzyk otrzymywał na początku zaledwie 570 zł miesięcznie. Dlaczego otrzymywał tak niskie świadczenie? Artysta przez lata płacił bowiem niewielkie składki do ZUS-u. Przez jakiś czas wynosiły one zaledwie 14 groszy.

Na szczęści sytuacja piosenkarza wygląda dziś lepiej. Nadal nie dostaje jednak kwoty, za którą mógłby godnie przeżyć. Jak ustalił Super Express, Krzysztof Cugowski otrzymuje obecnie emeryturę w wysokości 1722 zł. 73-latek zdaje sobie sprawę, że będzie musiał do końca kontynuować swoją działalność muzyczną.

Krzysztof Cugowski nie planuje zakończenia kariery

Choć sytuacja finansowa Krzysztofa Cugowskiego może być trudna, nie koncertuje on wyłącznie dla pieniędzy. Artysta uwielbia występować przed publiczność a muzyka od zawsze była jego największą pasją. Muzyk kocha to, co robi i czuje się spełniony zawodowo.

Kilka lat temu gwiazdor odszedł z Budki Suflera i prowadzi solową działalność. W tym roku wyruszy w trasę z cyklu Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Na koncertach będą mu towarzyszyli najwybitniejsi polscy instrumentaliści, między innymi Jacek Królik, Cezary Konrad czy Robert Kubiszyn.