Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tyle wynosi emerytura Krzysztofa Cugowskiego. Nie może sobie pozwolić na zejście ze sceny
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 30.08.2023 19:44

Tyle wynosi emerytura Krzysztofa Cugowskiego. Nie może sobie pozwolić na zejście ze sceny

Krzysztof Cugowski
KAPiF

Krzysztof Cugowski jest jednym z tych artystów, którzy nie przejmowali się swoją przyszłą emeryturą. Wokalista płacił wyjątkowo niskie składki, w związku z czym nie może liczyć teraz na wysoką kwotę. Artysta wyjawił, że nie może sobie pozwolić na zejście ze sceny. Ile wynosi emerytura wokalisty Budki Suflera?

Cugowski nie może liczyć na solidną emeryturę

Krzysztof Cugowski to słynny wokalista Budki Suflera. Gwiazdor niestety nie może liczyć na solidną emeryturę z ZUS-u. Wszystko przez to, że przez większość swojej aktywności zawodowej odprowadzał groszowe składki. Było to zaledwie 14 groszy miesięcznie.

Cugowski twierdzi, że jest to spowodowane brakiem odpowiednich procedur. - Problem w tym, że w czasach PRL-u w zasadzie nie było zawodu muzyka. Nie mieliśmy etatów, dostawaliśmy jedynie umowy zlecenie na koncert lub na trasę. Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych. Owszem - rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej? - wyznał wokalista w rozmowie z “Super Expressem”.

Tragedia w Opolu: nie żyje 4-latka i jej 3-letni braciszek. Prokuratura zna już przyczyny dramatu

Ile wynosi emerytura Cugowskiego?

Krzysztof Cugowski przeszedł na zasłużoną emeryturę w 2017 roku. Wówczas według wyliczeń mógł liczyć jedynie na 600 zł, a w 2021 wokalista przyznał, że otrzymuje 1000 zł. Aktualnie ta kwota może wynosić około 1700 zł. Mimo wszystko żadna z tych kwot nie jest satysfakcjonująca dla artysty. W dodatku niestety takie pieniądze nie są w stanie zapewnić mu godnego życia.

Zarobki Krzysztofa Cugowskiego

Pomimo upływającego czasu Krzysztof Cugowski nie może sobie pozwolić na zejście ze sceny. Zdecydowanie ten wysiłek jest warty kwoty, którą zarabia na koncertach. Według obliczeń “Super Expressu” suma, jaką może otrzymywać za jeden występ, to około 50 tysięcy złotych. Tylko przez 3 miesiące miał ich zagrać aż 17.

Do marca 2023 r. mógł zarobić 850 tysięcy złotych a w czasie letnim, kiedy jest najwięcej festiwali, jego zarobki z pewnością są dużo większe. Do końca czerwca zagrał 12 koncertów i jest to kolejne 700 tysięcy złotych. W sumie daje to około 1,5 mln zł. Źródło wyliczeń podkreśla, że część wynagrodzenia na pewno trafia do kieszeni zespołu, ale Cugowski jako największa gwiazda może liczyć na wysoki procent.