Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jan A.P. Kaczmarek, zdobywca Oscara, jest nieuleczalnie chory. Jego córka błaga o pomoc
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 24.01.2023 14:32

Jan A.P. Kaczmarek, zdobywca Oscara, jest nieuleczalnie chory. Jego córka błaga o pomoc

Jan A.P. Kaczmarek
KAPiF

Jan A.P. Kaczmarek w 2005 r. otrzymał Oscara za muzykę skomponowaną do filmu "Marzyciel". Dziś artysta zmaga się z nieuleczalną chorobą i potrzebuje wsparcia w wykonywaniu najprostszych codziennych czynności. Jego córka zwróciła się o pomoc do internautów.

Jan A.P. Kaczmarek jest nieuleczalnie chory

Jan A.P. Kaczmarek stworzył muzykę, która dziś uznawana jest za jeden z najlepszych "produktów eksportowych" naszego kraju. Muzyk skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu "Marzyciel", za którą otrzymał Oscara w 2005 r., pokonując Jamesa Newtona Howarda, a nawet Johna Williamsa.

Rozchwytywany przez zagranicznych twórców, nie zapomniał o swoich korzeniach i wciąż zdarzało mu się tworzyć kompozycję do polskich obrazów. Dziś jego aktywność zawodowa została zawieszona z powodu choroby.

69-letni Jan A.P. Kaczmarek cierpi na MSA, czyli zanik wieloukładowy. Artysta nie jest w stanie samodzielnie się poruszać ani wykonywać najprostszych czynności. Rodzina nie chciała, by świat dowiedział się o przypadłości muzyka, z czasem jego córka Anastazja uznała jednak, że ujawni ją światu i poprosi o pomoc.

Córka muzyka prosi o pomoc

Anastazja Davis, córka z pierwszego małżeństwa artysty założyła w sieci zbiórkę, gdzie można wpłacać pieniądze potrzebne na leczenie jej ojca. "To horror dla nas jako rodziny patrzeć, jak ten niezwykły człowiek toczy swoją nierówną walkę" napisała na jej stronie.

Podkreśliła, że koszty rehabilitacji znacznie przerosły możliwości całej rodziny, w związku z czym nie pozostaje jej nic innego, jak prosić o pomoc fanów artysty. "Stan zdrowia taty doszedł do momentu, gdy wymaga on więcej specjalistycznej pomocy pielęgniarskiej, kolejnego opiekuna i więcej sprzętu wspomagającego i terapii" opowiadała o zmaganiach Jana A.P. Kaczmarka w opisie zbiórki.

Kompozytorowi potrzebna jest całodobowa opieka, ponieważ często zdarza mu się tracić przytomność. Osoby o dobrym sercu, chcące wesprzeć jednego z najsławniejszych żyjących Polaków mogą zrobić to, klikając w >>TEN LINK<<

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!