Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Kapif

Film o Violetcie Villas będzie najdroższą polską produkcją w historii? "Każdy dzień zdjęciowy to miliony"

14 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Film o Violetcie Villas ma być jedną z najdroższych produkcji polskiej kinematografii? Synowa piosenkarki uchyliła rąbka tajemnicy i zdradziła, jak przebiegają prace nad dziełem. Nie ukrywała, że koszty piętrzą się w zastraszającym tempie, a producenci będą musieli wyłożyć miliony. Czyżby szykowała się ekranizacja godna Hollywood, a przynajmniej polskiego kandydata do Oscara?

Film o Violetcie Villas wzbudzi sensację

Violetta Villas osiągnęła tyle, że jej życie to gotowy scenariusz na film. To losy płochej prowincjuszki, która dzięki talentowi trafiła do Hollywood i stała się światową gwiazdą. Czy Czesława Gospodarek z Lewina Kłodzkiego zdołała unieść własną legendę? Na to pytanie każdy jej wielbiciel ma inną odpowiedź. A ja zostanie pokazana w filmie?

Wiadomo już, że scenarzyści zamierzają pokazać jej kontrowersyjne przygody bez zakłamywania rzeczywistości. To nie będzie laurka, bo i Violetta Villas nie była nieskazitelna. Violetta Villas, chociaż była wielką gwiazdą i zarabiała naprawdę dużo, zmarła w niedostatku w zapuszczonym domu w rodzinnym mieście.

Na domiar złego jej opiekunka została skazana przez sąd za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad podopieczną. Posiadłość w Lewinie Kłodzkim kryje w sobie pewną tajemnicę, o której pisaliśmy w artykule poniżej.

Małgorzata Gospodarek podczas rozmowy z tabloidem nie nawiązała do tej części perypetii zmarłej śpiewaczki i ujawniła, na jakim etapie jej życia film się zakończy. Jednocześnie obiecała, że będzie to historia bez koloryzowania i robienia z Violetty Villas osoby bez żadnej skazy. Najlepszym przykładem są trudne relacje bohaterki z synem.

- Nie chcemy zakłamywać historii Violetty, staramy się dopasować do wizji producenta, ale wszystko musi się zgadzać. Poproszono nas, by w nowej wersji scenariusza bardziej uwypuklić, postać syna, czyli mojego męża, który najlepiej pewną historię zna. Skupiamy się na latach 60. Zależy nam, by pokazać tamten czas i mechanizm robienia przez Violettę kariery. Chcemy zakończyć opowieść na latach jej świetności – podsumowała w "Fakcie".

Film o Violetcie Villas pochłonie miliony

W tym momencie równie istotną sprawą są jednak fundusze. Małgorzata Gospodarek poinformowała, że produkcja wymaga sporego nakładu finansowego. Wszak Violetta Villas nie pracowała w szarej komunistycznej Polsce, a brylowała w paryskiej Olimpii, czy w Casino de Paris w Las Vegas. Wysokobudżetowe musicale trudno pokazać "po kosztach", a zdjęcia mają powstać w Stanach Zjednoczonych.

Małgorzata Gospodarek pracuje przy produkcji filmu o artystce. Opowiedziała o procesie powstania i zarzekała się, że przygotowywana jest produkcja z szokująco wysokim budżetem.

- Musiałyśmy znaleźć nowego producenta. A to niełatwa sprawa w tych czasach, zwłaszcza że ten film jest drogi. Tu są potrzebne naprawdę duże pieniądze. Na pewno nie wystarczy kilka milionów, bo zdjęcia muszą powstawać też w Las Vegas, gdzie trzeba nakręcić plenery. Tam nie jest tanio, a każdy dzień zdjęciowy to miliony. Nie będziemy przecież kręcić plenerów na pustyni Błędowskiej, bo to wyszłoby niepoważnie [...] Właściciel Mariusz Włodarski ma cierpliwość i chce pokazać tę historię jak najlepiej. Ma do tego serce i bardzo dobrze nam się współpracuje. Mam nadzieję, że zdjęcia ruszą w tym roku – oceniła Gospodarek na łamach "Faktu".

W przeboju, który ma powstać z bizantyjskim rozmachem, w roli głównej została obsadzona Sandra Drzymalska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Mikołaj Roznerski pokazał zdjęcie z synem. Fotografia robi furorę, fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Była żona Kamila Durczoka pokazała zdjęcie ze zmarłym mężem. Był na nim ktoś jeszcze
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Elżbieta Zapendowska uderzyła w festiwalu w Opolu. Padły mocne słowa. "Obciach"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Smutne wieści dla fanów Maryli Rodowicz. W ostatniej chwili odwołała koncert. Co się stało?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

90-letnia mama Katarzyny Dowbor miała niedawno wypadek. Wiadomo jak się czuje
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Natalii Kukulskiej świętowała 18-stkę. Wygląda zachwycająco
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Paulina Antoniak

Natalia Szroeder na żywo zniszczyła hit Kory. Widzowie nie zostawili na niej suchej nitki
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Żona Emiliana Kamińskiego ma ogromne problemy. Rozpaczliwie apeluje o pomoc
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała po pytaniu o byłego męża. Padły niecenzuralne słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Michał Szpak był jak prawdziwa gwiazdą koncertu w Gdańsku. W pewnym momencie odpalił race
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Doda zaskoczyła na koncercie w Gdańsku. Chodzi o dobór repertuaru
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Magdalena Narożna zaskoczyła na Instagramie. Gwiazda pokazała się w samej bieliźnie
Czytaj więcej >