Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Emeryci w show-biznesie. Ile zarabiają i ile dostają emerytury. Kto jest rekordzistą? [GALERIA]
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 02.06.2022 11:59

Emeryci w show-biznesie. Ile zarabiają i ile dostają emerytury. Kto jest rekordzistą? [GALERIA]

Emeryci w show-biznesie. Ile dostają emerytury i ile zarabiają w branży. Kto jest rekordzistą?
TRICOLORS/East News

Emeryci w show-biznesie są obecni od bardzo dawna. Wielu początkujących artystów marzy o tym, żeby mieć swoje pięć minut. Zdarzają się jednak gwiazdy, których „pięć minut” trwa już dekady i wciąż pozostają aktywni zawodowo, choć już mogliby przejść na emeryturę.

Niestety, często bywa też tak, że gwiazdy nie rezygnują z pracy, ponieważ świadczenie nie wystarczyłoby im na życie. Większość emerytów w show-biznesie ma szokująco wręcz niskie świadczenia i są wręcz zmuszeni dorabiać do domowego budżetu. Jak kształtują się zarobki emerytów w polskiej branży rozrywkowej?

Emeryci w show-biznesie. Ile dostają emerytury i ile zarabiają?

Największe gwiazdy zdecydowanie nie mogą narzekać na brak pracy i niskie zarobki. Problem pojawia się wówczas, gdy chcą przejść na emeryturę i okazuje się, że otrzymywaliby symboliczne kwoty. To właśnie dlatego wiele karier jest kontynuowanych nawet grubo po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Wielu emerytów nadal pracuje w branży, pojawiając się na scenie lub przed kamerami. Aktorzy, wokaliści, czy dziennikarze, będąc nawet w słusznym wieku, nie rezygnują ze swoich obowiązków - często jest to dla nich konieczność.

Jakiś czas temu na ten temat wypowiedziała się gwiazda serialu M jak Miłość, czyli Teresa Lipowska, która przyznała bez pracy w telenoweli, żyłaby bardzo biednie. Kobieta w lipcu skończy 85 lat, więc już dawno mogłaby pójść na emeryturę.

Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. Niedawno jeden film skończyłam – „Uwierz w Mikołaja”. Mam cały czas „M jak miłość”. Mam bardzo dużo spotkań z widzami, ze swoją książką, które uwielbiam zresztą

- zdradziła gwiazda w rozmowie z Wideoportalem.

Emeryci w show-biznesie. Ile zarabiają ?

Co jakiś czas media obiega kolejna informacja o szokująco niskiej emeryturze jakiejś gwiazdy, która za swoją pracę zgarnia ogromne sumy. Znani i lubiani wiele mówili o tym, jak niskie świadczenia pobierają z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Nie jest tajemnicą, że zmusza ich to do tego, aby nieustannie pracować. Nie mogą pozwolić sobie zatem na złotą jesień życia - z drugiej strony ich zarobki robią spore wrażenie. Super Express postanowił przyjrzeć się emeryturom i dodatkowym wpływom najpopularniejszych seniorów w polskim show-biznesie.

Tabloid podaje, że Teresa Lipowska otrzymuje około 2,2 tys. złotych emerytury. Dzięki swojej aktywności zawodowej zarabia dodatkowo około 9 tys. miesięcznie.

Marek Piekarczyk natomiast wyznał jakiś czas temu, że jeśli teraz przeszedłby na emeryturę, to wypłacano by mu co miesiąc... 7 złotych 77 groszy. Wokalista nie musi się jednak martwić o finanse, gdyż za jeden koncert inkasuje 25 tys. złotych, a na ten rok ma ich zaplanowanych aż siedemnaście.

Niekwestionowana gwiazda wśród emerytów, Maryla Rodowicz otrzymuje emeryturę w wysokości 1670 złotych. To niemalże nic w porównaniu do wynagrodzenia za jeden koncert, za który dostaje aż 50 tys.

Najsłynniejsza scenarzystka w Polsce, czyli Ilona Łepkowska otrzymuje skromną emeryturę w wysokości 1314 zł, ale każdy kolejny film to dla niej zysk w okolicach 150 tys. złotych. Kolejną prześwietloną przez Super Express emerytką jest tancerka Małgorzata Potocka, która otrzymuje zaledwie 1,2 tys. świadczenia. Dzięki temu, że prowadzi własny teatr, co miesiąc zarabia dodatkowo około 10 tys.

Wśród wziętych pod lupę emerytów znalazł się również Ryszard Rynkowski i Krzysztof Cugowski.

Wykonawca „Dziewczyny lubią brąz” po przejściu na emeryturę może liczyć na 1160 zł od państwa, ale każdy koncert to dla niego dodatkowe 25 tys., do domowego budżetu.

Krzysztof Cugowski z kolei otrzymuje emeryturę w wysokości 1 tys. zł, do których może dorobić nawet 40 tys. złotych za występ na scenie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl