Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Czy przed śmiercią faktycznie widzimy zmarłych bliskich? Pielęgniarka z hospicjum przeżyła to nie raz
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.11.2023 14:43

Czy przed śmiercią faktycznie widzimy zmarłych bliskich? Pielęgniarka z hospicjum przeżyła to nie raz

Co bliscy mówią przed śmiercią, Photo by Ashkan Forouzani on Unsplash/TikTok
Co bliscy mówią przed śmiercią, Photo by Ashkan Forouzani on Unsplash/TikTok

Katarzyna Kałduńska to założycielka i prezeska Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Prowadzi ona konta w mediach społecznościowych i wykorzystuje je, aby "oswajać" internautów ze śmiercią. W jednym z ostatnich nagrań opowiedziała o tym, czy faktycznie na łożu śmierci jej pacjenci widzą zmarłych bliskich.

Pielęgniarka zdradza, czy przed śmiercią ludzie widzą zmarłych krewnych

Na swoim koncie na TikToku Katarzyna Kałduńska zgromadził sporą grupę fanów, którzy są jej wdzięczni za to, w jaki sposób mówi o śmierci. Jak zauważa, dotyczy ona każdego z nas i niezależnie od tego, czy ją oswoimy, czy też nie, w końcu po nas przyjdzie. Pielęgniarka podkreśla, że mamy właściwie tylko jeden wybór: możemy się jej panicznie bać albo zaakceptować jako naturalną kolej rzeczy.

W swojej codziennej pracy Katarzyna Kałduńska obserwuje pacjentów na wielu różnych etapach umierania. To właśnie dzięki temu wie o odchodzeniu więcej niż inni i chętnie się tą wiedzą dzieli w mediach społecznościowych, a na samym TikToku obserwuje ją ponad 65 tysięcy użytkowników. To właśnie tam najczęściej opowiada o tym, jak wygląda opieka nad pacjentami, dla których nie ma już ratunku.

Ciało daje znaki przed śmiercią! Niebywałe, jakie są charakterystyczne zachowania przed odejściem

Katarzyna Kałduńska towarzyszyła wielu odchodzącym osobom. Doskonale wie, jak wyglądają ostatnie chwile

Wśród częstych pytań, które słyszy pielęgniarka, jednym z najpopularniejszych jest to, czy przed śmiercią pacjenci "spotykają" swoich zmarłych bliskich. Istnieje bowiem mit o tym, że w momencie przechodzenia na drugą stronę możemy spotkać czekających na nas w zaświatach przyjaciół lub rodzinę.

Jak zdradza w swoim filmiku Katarzyna Kałduńska, "widzenie" zmarłych przed śmiercią to wbrew pozorom rzeczywiście nic niezwykłego. Jak zauważa pielęgniarka, pacjenci często miewają wizje i widują zmarłych nie tylko w snach, ale również w momentach, gdy są przebudzeni.

Pielęgniarka opowiada o tym, czy umierający tuż przed śmiercią widzą zmarłych bliskich

Są to najczęściej ich dawni przyjaciele, członkowie rodziny czy nawet ukochani pupile. Chciałabym wierzyć, że to nie tylko omamy, ale prawdziwa wędrówka dusz. Umierający mogą też przeczuwać, że niedługo odejdą. Mówią o śmierci, używają takich słów jak "umieram" albo "wracam do domu" - zauważa pielęgniarka.

Czy waszym zdaniem w momencie śmierci wasi bliscy będą na was czekać po drugiej stronie? Wszystko sprowadza się do kwestii wiary, ale zdarza się, że osoby niewierzące również widzą nieżyjących krewnych. Niewykluczone, że stoją za tym skomplikowane procesy, które zachodzą w ciele umierającego człowieka.

Tagi: Nie żyje