Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wyjątkowy gest Zenona Laskowika na pogrzebie Janusza Rewińskiego. Tak oddał mu hołd
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 07.06.2024 14:32

Wyjątkowy gest Zenona Laskowika na pogrzebie Janusza Rewińskiego. Tak oddał mu hołd

Janusz Rewiński i Zenon Laskowik
fot. KAPIF/Goniec.pl

W pogrzebie Janusza Rewińskiego, który odbył się w piątek 7 czerwca, uczestniczyli nie tylko jego najbliżsi oraz znajomi i fani. Na ceremonię pogrzebową przybyli także przedstawiciele sceny artystycznej, a wśród nich znalazł się Zenon Laskowik, który zdobył się na szczególny gest.

Janusz Rewiński nie żyje

Janusz Rewiński dał się widzom poznać jako artysta o ogromnym dystansie do siebie i niekończącym się poczuciu humoru. Zagrał w wielu produkcjach filmowych, był również satyrykiem, a jego dowcip fanów bawił niemal do łez. 

Choć cieszył się dużą popularnością, ostatecznie odsunął się od show-biznesu i żył z dala od blasku fleszy. Choć zrezygnował z działań artystycznych i usunął się w cień, koledzy i koleżanki po fachu nie zapomnieli o nim. Liczne grono artystów pojawiło się na pogrzebie aktora.

Wielkie wyróżnienie dla Janusza Rewińskiego. Odczytano list od Andrzeja Dudy

Artyści na pogrzebie Janusza Rewińskiego

Smutna uroczystość, jaką był pogrzeb Janusza Rewińskiego, przyciągnął tłumy. W ceremonii pogrzebowej aktora wzięli udział jego synowie: Jonasz oraz Aleksander, a także żona Iwona Biernacka. Pojawili się także jego znajomi oraz fani. Nie zabrakło także przedstawicieli sceny artystycznej, którzy mieli okazję poznać aktora i prężnie działać w satyrze, m.in. Tadeusza Drozdy i Zenona Laskowika.

Janusz Rewiński
fot. Goniec.pl; Pogrzeb Janusza Rewińskiego

ZOBACZ TAKŻE: Zespół Wilki zaapelował do fanów. Ogień strawił wszystko, potrzebna pilna pomoc

Zenon Laskowik wykonał specjalny gest

Tuż po tym, jak trumna z ciałem Janusza Rewińskiego spoczęła w grobie, a żałobnicy ustawili się obok i żegnali w zadumie zmarłego artystę, Zenon Laskowik zdecydował się na śmiały gest. Zbliżył się do jego miejsca pochówku i dłonią sięgnął po ziemię, znajdującą się nieopodal i chwycił ją. Następnie śmiałym ruchem wrzucił ją do grobu. Jest to symbol pożegnania i oddania hołdu zmarłej osobie.

Janusz Rewiński
fot. Goniec.pl; Pogrzeb Janusza Rewińskiego