Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zaskakujące sceny na pogrzebie Janusza Rewińskiego. Widok żałobników może zdziwić wielu
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 07.06.2024 12:31

Zaskakujące sceny na pogrzebie Janusza Rewińskiego. Widok żałobników może zdziwić wielu

Janusz Rewiński
fot. KAPIF/Goniec.pl

Janusz Rewiński nie żyje. Pogrzeb aktora rozpoczął się w piątek 7 czerwca o godzinie 12:00 w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości. Zmarłego artystę pożegnały tłumy, jednak widok żałobników wielu może wprowadzić w zdumienie.

Janusz Rewiński nie żyje

Nie żyje znakomity aktor i satyryk, Janusz Rewiński. Zmarł 1 czerwca 2024 roku, mając 74 lata. Smutną informację dotyczącą jego śmierci przekazali synowie artysty, Jonasz oraz Aleksander. W sieci opublikowali poruszający wpis.

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady […] Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję, że “mają rozmach”. Buenas noches, Senior Siarra! - przekazali.
 

Romanowska zdradziła kulisy "Naszego nowego domu". Wydało się, kto decyduje o remoncie

Pogrzeb Janusza Rewińskiego

Pogrzeb Janusza Rewińskiego zaplanowano na piątek 7 czerwca. Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęła się ceremonia żałobna. Przybyło na nią wiele osób, w tym synowie zmarłego artysty, Jonasz oraz Aleksander Rewińscy. Mężczyźni zajęli miejsce tuż za trumną.

Żałobnicy przynieśli również zmarłemu aktorowi kwiaty. Wśród nich można dostrzec wieniec złożony z biało-czerwonych kwiatach od prezydenta Polski, Andrzeja Dudy. O Januszu Rewińskim nie zapomnieli także koledzy z KŁ “Sokół” w Kołbieli.

Janusz Rewiński
fot. Goniec.pl; Pogrzeb Janusza Rewińskiego
Janusz Rewiński
fot. Goniec.pl; Pogrzeb Janusza Rewińskiego

ZOBACZ TAKŻE: Michał Wiśniewski pokazał nowy dom. Fani zaskoczeni, to kosztowna inwestycja

Pogrzeb Janusza Rewińskiego

Tuż przy trumnie został umiejscowiony czarno-biały portret Janusza Rewińskiego. Za to przy tablicy z danymi artysty znalazł się krzyż komandorski orderu odrodzenia Polski, którym aktor pośmiertnie został odznaczony przez Piotra Olejniczaka na polecenie prezydenta Polski za swoje wybitne zasługi.

Żałobnicy, którzy postanowili towarzyszyć Januszowi Rewińskiemu w jego ostatniej drodze przybyli licznie, jednak wielu z nich zrezygnowało z czarnych, stonowanych kolorów ubioru. Można dostrzec osoby, które zjawiły się w strojach o jasnych barwach.

Janusz Rewiński
fot. Goniec.pl; Pogrzeb Janusza Rewińskiego