Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wielkie wyróżnienie dla Janusza Rewińskiego. Odczytano list od Andrzeja Dudy
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 07.06.2024 13:19

Wielkie wyróżnienie dla Janusza Rewińskiego. Odczytano list od Andrzeja Dudy

Janusz Rewiński
fot. KAPIF/Goniec.pl

Janusz Rewiński nie żyje. Pogrzeb znakomitego aktora odbył się w piątek 7 czerwca 2024 roku. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi oraz fani, a także znajomi i przyjaciele. Jego działalność artystyczną pośmiertnie docenił także prezydent Polski, Andrzej Duda. Podczas mszy odczytano list, który napisał.

Pogrzeb Janusza Rewińskiego

Janusz Rewiński nie żyje. Znakomity aktor, twórca licznych i pamiętnych ról zmarł 1 czerwca br. w wieku 74 lat. Informacje o jego śmierci przekazali synowie. W obszernym wpisie zamieszczonym w social mediach wyjawili, że ich sławny tata miał problemy zdrowotne.

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady - możemy przeczytać.

Pogrzeb zmarłego Janusza Rewińskiego rozpoczął się w piątek 7 czerwca br. o godzinie 12:00 w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości. Na ceremonię pogrzebową przybyło liczne grono fanów artysty, przyjaciele, a także jego najbliżsi - synowie Jonasz i Aleksander, a także żona Iwona Biernacka.

Romanowska zdradziła kulisy "Naszego nowego domu". Wydało się, kto decyduje o remoncie

Zmarłego Janusza Rewińskiego pożegnał Andrzej Duda

Wprawdzie prezydent Polski Andrzej Duda nie mógł być obecny na pogrzebie Janusza Rewińskiego, jednak chcąc okazać mu pośmiertnie wyrazy szacunku, napisał obszerny list, w którym nie tylko ubolewał nad śmiercią aktora, ale także złożył hołd jego artystycznym działaniom. 

Rękoma Piotra Olejniczaka uhonorował aktora za wybitne zasługi krzyżem komandorskim orderu odrodzenia Polski. Dla tej szczególnej nagrody znalazło się miejsce tuż przy trumnie, w której spoczęło ciało Janusza Rewińskiego

Janusz Rewiński
fot. Goniec.pl; Pogrzeb Janusza Rewińskiego

ZOBACZ TAKŻE: Zespół Wilki zaapelował do fanów. Ogień strawił wszystko, potrzebna pilna pomoc

Andrzej Duda pożegnał zmarłego Janusza Rewińskiego

Podczas mszy pogrzebowej został odczytany list napisany przez Andrzeja Dudę. Prezydent Polski w ciepłych słowach wspominał zmarłego Janusza Rewińskiego, wspominając jego znakomity talent oraz liczną twórczość artystyczną, a także działalność polityczną. Nie zapomniał również o jego najbliższych. Pogrążonym w żałobie synom oraz żonie aktora złożył najszczersze kondolencje.

Z głębokim żalem żegnam dzisiaj śp. Janusza Rewińskiego. Odszedł wybitnie utalentowany i wrażliwy aktor filmu, estrady i sceny […] Śp. Janusz Rewiński dotykał najważniejszych i nierzadko najbardziej drażliwych problemów społecznych i politycznych w Polsce […] Manifestacyjnie odrzucający wszelkiego rodzaju środowiskowe naciski oraz nieuczciwą krytykę, żył i tworzył tak, jak tego pragnął, w zgodzie z własnym sumieniem, na swoich prawach - przeczytano podczas ceremonii.

Janusz Rewiński
fot. Goniec.pl; Pogrzeb Janusza Rewińskiego