Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Muzyk Marcin Pendowski miał wypadek. Jest w śpiączce farmakologicznej
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 09.06.2021 15:43

Muzyk Marcin Pendowski miał wypadek. Jest w śpiączce farmakologicznej

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Facebook Kamila Barańskiego

W mediach pojawiły się dramatyczne doniesienia dotyczące stanu zdrowia Marcina Pendowskiego. Jedne z najlepszych polskich basistów oraz członek popularnego kolektywu muzycznego Fisz Emade Tworzywo jest w śpiączce farmakologicznej. Gitarzysta, który ma na koncie współpracę z największymi artystami, miał poważny wypadek.

Niedawno fani dwukrotnie nominowanego do Fryderyka Marcina Pendowskiego otrzymali niepokojącą wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie – bez względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa – nie zobaczą jednego z najlepszych polskich muzyków na scenie. Basista zespołu Fisz Emade Tworzywo walczy o powrót do zdrowia w szpitalu.

Choć większość słuchaczy może kojarzyć Marcina Pendowskiego z muzycznego kolektywu Fisz Emade Tworzywo, to basista zajmował się także innymi projektami. Wraz z innymi świetnymi artystami komponował muzykę do produkcji Discovery Channel „Solidarność. Początek rewolucji”.

Marcin Pendowski jest w ciężkim stanie po wypadku

W środę 9 czerwca w mediach społecznościowych pojawiła się bardzo niepokojący komunikat w sprawie Marcina Pendowskiego. Jak się niedawno okazało, basista zespołu Fisz Emade Tworzywo uległ poważnemu wypadkowi. Muzyk nadal nie odzyskał przytomności po tym zdarzeniu.

Nadal niewiele wiadomo na temat tego, co tak naprawdę się stało. W mediach pojawiły się już jednak pewne nieoficjalne informacje, które wskazują na to, że basista uległ wypadkowi, przemieszczając się pojazdem jednośladowym.

Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień, które pojawiły się na łamach portalu Wirtualna Polska, muzyk był w drodze na próbę, na którą jechał motorem. Podczas trasy miało dojść do dramatycznego zdarzenia.

Według redakcji WP basista odniósł poważne obrażenia i jego stan zdrowia określany jest obecnie jako ciężki. Członek kolektywu Fisz Emade Tworzywo aktualnie wciąż jest w śpiączce farmakologicznej. W mediach społecznościowych przykrą informację przekazał jego przyjaciel.

Na swoim oficjalnym Facebooku Kamil Barański poprosił internautów, by trzymali kciuki za Marcina Pendowskiego. Potwierdził również, że jego kolega jest w śpiączce farmakologicznej. Zakomunikował też, że choć nie zna dokładnie kalendarza z występami basisty, to wszystkie składy muzyczne przygotowujące się do koncertów powinny zacząć szukanie zastępcy.

Marcin Pendowski – kariera muzyczna

Jeden z najbardziej utalentowanych basistów, którym niewątpliwie jest Marcin Pendowski, został wielokrotnie wyróżniony za swoją twórczość. Jury dwukrotnie nominowało go do nagrody Fryderyka, która jest jedną z najbardziej prestiżowych w środowisku muzycznym.

Za swoją twórczość w ramach kolektywu Fisz Emade Tworzywo odebrał Złotą oraz Platynową płytę dzięki albumowi „Mamut”. Jego skład aktualnie promuje najnowszy materiał – „Drony”. Basista prowadzi też autorski projekt Pendofsky.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi: