Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ujawniono przyszłość Danuty Holeckiej w TVP. Dziennikarka pożegna się ze stacją?
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 21.11.2023 07:40

Ujawniono przyszłość Danuty Holeckiej w TVP. Dziennikarka pożegna się ze stacją?

Danuta Holecka
Ujawniono przyszłość Danuty Holeckiej w TVP. Fot. mat. prasowe TVP / kadr z programu "Wiadomości", prod. TVP, wyd. 2023 r., TVP VOD

Danuta Holecka niewątpliwie jest jedną z twarzy “dobrej zmiany”, dlatego jej dalsza przyszłość w TVP po wyborach stanęła pod znakiem zapytania. Czy w najbliższych miesiącach uda jej się zachować posadę gospodyni "Wiadomości"? TVP wydało w tej sprawie zaskakujący komunikat.

Danuta Holecka została gospodynią "Wiadomości"

Danuta Holecka swoją przygodę zaczynała w regionalnym oddziale TVP. Aby tak się stało, musiała wziąć udział w konkursie, który zorganizowano w 1993 roku. Wówczas udało jej się pokonać konkurencję i najlepiej sprawdziła się przed kamerami.

Kariera dziennikarki rozwijała się stopniowo. W pewnym momencie relacjonowała wydarzenia z Sejmu, a szczytem jej telewizyjnych awansów było objęcie pieczy nad głównym wydaniem "Wiadomości". Od 2019 roku to ona odgrywa znaczącą rolę w tym, jak program wygląda. Czy powyborcze rozdanie na Woronicza okaże się dla niej pechowe?

Danuta Holecka
Ujawniono przyszłość Danuty Holeckiej w TVP. Fot. Kapif
Nie do uwierzenia, kim są synowie Danuty Holeckiej i w co angażował się jeden z nich. Musiała się gęsto tłumaczyć

Danuta Holecka po wyborach znalazła się na liście do zwolnienia?

Gdy sympatyzujący z państwową telewizją PiS nie zdołał osiągnąć większości parlamentarnej (choć to nadal nie jest wykluczone, jednak mało prawdopodobne) pracownicy TVP zaczęli martwić się, jak będzie wyglądała ich przyszłość. Formująca się koalicja z Platformą Obywatelską na czele ma zupełnie inne podejście do działalności stacji, czego efektem mogą być zwolnienia dla tych, którzy byli jednymi z prominentnych propagandzistów partii dotychczas rządzącej.

Do takich z pewnością należy Danuta Holecka. Jedna z najważniejszych prezenterek TVP może spać spokojnie, czy podobnie jak inni ma powody, by obawiać się o dalszą pracę? W tej sprawie wydano specjalny komunikat.

Danuta Holecka zostanie zwolniona z TVP? Jest komunikat

Gorliwość prowadzącej "Wiadomości" jest doceniana w TVP. Obecne władze nie mają więc powodów, by rezygnować z jej dziennikarskich usług. Nie wiadomo jednak, czy po przejęciu władzy dalej tak będzie. Jasne jest tylko to, jak sytuacja plasuje się obecnie.

Spółka nie planuje zakończenia współpracy z redaktor Danutą Holecką - dowiedział się Fakt. 

Jesteście zaskoczeni?

Danuta Holecka
Ujawniono przyszłość Danuty Holeckiej w TVP. Fot. Kapif

Źródło: Fakt