Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Instagram @kingarusin, kadr z programu TVP1, prod. TVP, wyd. 05.02.1993 r.

Tak wyglądała 30 lat temu. Dziś zna ją cała Polska

5 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Kinga Rusin jakiś czas temu zrezygnowała z kariery telewizyjnej. Abstrahując od powodów tego nieoczekiwanego rozstania, dziennikarka wciąż z nostalgią wspomina swoją pracę. A zwłaszcza jej początki, którym z okazji 30. rocznicy poświęciła specjalny wpis w mediach społecznościowych.

Kinga Rusin debiutowała na antenie Telewizji Polskiej

Kinga Rusin odkąd przestała pojawiać się na małym ekranie, jest o wiele aktywniejsza w sieci. Na swoim Instagramie publikuje zdjęcia z egzotycznych wojaży po świecie, podczas których towarzyszy jej ukochany partner. Często te bajeczne kadry są przeplatane odezwami do narodu i połajankami względem partii rządzącej, ale do tego jej obserwujący zdążyli się już przyzwyczaić.

Kinga Rusin wciąż potrafi jednak zaskoczyć, bowiem udostępniła niecodzienne nagranie ze swojego debiutu w Telewizji Polskiej. To właśnie tam 30 la temu stawiała swoje pierwsze kroki przed kamerą, by później "przejść prawdziwą szkołę życia". Jak 51-latka wspomina ten czas? Nie da się ukryć, że pomimo upływu lat cały czas towarzyszą jej duże emocje.

- Serio, to już 30 lat? 5 lutego 1993 r. zadebiutowałam na ekranie TVP1 (nie było wtedy innej telewizji, tylko dwa kanały telewizji publicznej). Ależ to było przeżycie! Tym bardziej że stanowczo odmówiłam korzystania z promptera, bo nie chciałam sztucznie wypaść - rozpoczęła, po czym zdradziła, jakie doświadczenia udało jej się zdobyć.

- Telewizja to była przygoda i niezła szkoła, bo robiłam tam później dosłownie wszystko: od produkcji po montaż, a nawet czasem zdarzało mi się stanąć za kamerą (taką wielką na kasety, a później mniejszą, cyfrową). Niedawno moi koledzy z pracy policzyli, że zrobiłam w sumie blisko 200 reportaży (i jeden dokument, na zamówienie Andrzeja Fidyka), a wywiadów wielokrotnie więcej - podsumowała na Instagramie.

Kinga Rusin wróci do pracy w telewizji?

Czy Kinga Rusin planuje powrót do telewizji? - to pytanie zadawali zachwyceni archiwalnym nagraniem fani, którzy chcieliby ponownie zobaczyć swoją idolkę na wizji.

- Było ciekawie, ale bycie niezależnym i poznawanie świata, szczególnie we dwoje, jest tak wspaniałe i tak kusi codziennie czymś niezwykłym, że, odpowiadając na pytania, na razie nie myślę o powrocie do telewizji - skwitowała sama zainteresowana.

- Pamiętam fascynacje młodą kobietą, która podróżuje i zna języki, taki powiew świeżości. Świetne wspomnienie, pozdrawiam. PS nie mogę uwierzyć, że to już 30 lat - zachwycali się internauci, którzy nie szczędzili komplementów swojej ulubienicy.

- Kiedy to minęło?! A pani coraz piękniejsza. Z roku na rok wygląda pani coraz młodziej. Brakuje Pani w "Dzień dobry TVN"

- Tak tęsknimy za Pani uśmiechem, empatia podczas rozmów z innymi i ta niesamowita pogoda ducha. Duet z Bartkiem Węglarczykiem był niesamowity - komentowali. Podzielacie ich opinie i też czekacie na spektakularny powrót Kingi Rusin do polskiej telewizji?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

"Dzień Dobry TVN". Małgorzata Rozenek nie mogła uwierzyć własnym oczom. Zrobiło jej się niedobrze
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Narożna pochwaliła się swoją figurą. Fani nie mogli oderwać wzroku. "Inspiracja"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Joanna Racewicz zwróciła się do hejterów. "Nie ma zgody na plucie jadem i frustrację"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mateusz Gessler wreszcie pokazał swoją żonę. Tworzą piękną parę, fani są zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek zdradziła prawdę na temat najmłodszego syna. Fani nie mieli o tym pojęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Paulina Holtz występuje w "Klanie" od 26 lat. Tak przez lata zmieniła się serialowa Agnieszka Lubicz
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]