Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Smutne wieści na temat Celine Dion. Siostra gwiazdy zabrała głos
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.08.2023 10:35

Smutne wieści na temat Celine Dion. Siostra gwiazdy zabrała głos

Celine Dion
Instagram @celinedion

Celine Dion choruje na poważną i rzadką chorobę. Gwiazda potrzebuje pomocy przy codziennych obowiązkach. Może liczyć na pomoc od swojej rodziny. Siostra piosenkarki wypowiedziała się na temat jej stanu.

Celine Dion poważnie chora

Celine Dion to kanadyjska piosenkarka znana ca całym świecie. Gwiazda miała zaplanowaną trasę koncertową po USA, jednak w grudniu 2022 r. wyznała, że jest poważnie chora. Zmaga się z rzadkim zaburzeniem neurologicznym zwanym zespołem sztywności ogólnej. Polega ono na postępującej w ciągu miesięcy i lat uogólnionej sztywności ciała. 

Piotr Kraśko zakończył "Fakty" TVN radosną nowiną. Wielu Polaków na to czekało

Piosenkarka z powodu choroby odwołała trasę koncertową

Niestety przez stan swojego zdrowia Celine Dion musiała odwołać wszystkie swoje występy. W jej mediach społecznościowych pojawiło się oficjalne oświadczenie. Oznajmiła w nim, że jest jej niezwykle przykro z powodu odwołania trasy, ale obiecuje swoim fanom, że nie ma zamiaru się poddać i będzie walczyła o powrót do zdrowia. Ma nadzieję, że wróci na scenę jak najszybciej. 

- Naprawdę miałam nadzieję, że wydobrzeję, ale muszę być bardziej cierpliwa i przestrzegać reżimu, który zalecili mi moi lekarze -  wyznała 

Siostra Celine Dion zamieszkała z nią, żeby jej pomóc

Siostra gwiazdy, Claudette wyznaje, że w codziennych obowiązkach pomaga piosenkarce jej druga siostra Linda, która obecnie z nią mieszka. 

- Kiedy do niej dzwonię, a ona jest zajęta, rozmawiam z moją siostrą Lindą, która z nią mieszka i mówi mi, że ciężko pracuje. Słucha najlepszych specjalistów w dziedzinie tej rzadkiej choroby. Myślę, że ona przede wszystkim potrzebuje odpoczynku. Zawsze robi wszystko, co w jej mocy, zawsze stara się być najlepsza. W pewnym momencie twoje serce i twoje ciało próbują ci coś powiedzieć. Warto tego posłuchać - wyznała Claudette w rozmowie z "Le Journal de Montreal".

Nie znaleziono jeszcze skutecznego leku na schorzenie na które cierpi Celine Dion. Artystka nie jest w stanie wrócić do koncertowania, ponieważ dokuczają jej skurcze i sztywność mięśni a także częste upadki.