Rozrywka.Goniec.pl

Fot. kadr z serialu Ranczo, prod. TVP. wyd. 2009, TVP VOD

Piotr Ligęza był wielką gwiazdą "Rancza". Dziś wygląda zupełnie inaczej

12 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Piotr Ligęza debiutował w serialu "Ranczo" 15 lat temu. I chociaż wtedy wcielał się w rolę delikatnego i płochego Fabiana Dudy, dziś zupełnie nie przypomina swojej postaci. Aktor wygląda zgoła inaczej, aż trudno go rozpoznać.

"Ranczo". Piotr Ligęza już nie wygląda jak serialowy Fabian Duda

Piotr Ligęza swoją przygodę z popularnymi serialami rozpoczynał w "Ranczu" , gdzie szybko zdobył uznanie widzów. Wówczas grał nieokrzesanego młodzieńca o urodzie cherubinka, który, by spełnić marzenie o karierze politycznej, był zdolny nawet do wątpliwych moralnie czynów.

- Wcześniej nie wiedziałem nawet, że jest taki serial. Czułem, że mi dobrze poszło – była jakaś chemia między mną a Czarkiem Żakiem. Później dostałem telefon, że wygrałem ten casting. Nie ukrywam, że na początku miałem duży stres. Gdy oglądam pierwsze odcinki, to widzę chłopaka, który w każdej scenie chce zagrać wszystko - wspominał aktor w wywiadzie dla Telewizji Polskiej.

W ciągu kilku sezonów jego postać ewoluowała i przeszła wewnętrzną metamorfozę - z czarnego charakteru w bohatera w pozytywnego. Okazuje się, że przemiana nadeszła na artystę również w życiu prywatnym. W tym wypadku mowa oczywiście jedynie o wyglądzie.

Ci, którzy Piotra Ligęzę pamiętają z przeboju TVP, z pewnością będą bardzo zaskoczeni. Powinni zupełnie zapomnieć o obrazie, jaki pozostał w ich pamięci. Dziś gwiazdor ma 39 lat i w ogóle nie przypomina siebie sprzed lat.

Piotr Ligęza pokochał sport, co zaowocowało wyrzeźbioną sylwetką. Dumny aktor chętnie chwali się nią w mediach społecznościowych. Jego dawny image również jest tylko historią. Zapuścił włosy, a jego rysy widocznie się wyostrzyły.

Piotr Ligęza aktualnie żyje w szczęśliwym małżeństwie, w którym zrodziła się dwójka dzieci. Po zakończeniu zdjęć do "Rancza" zdał sobie sprawę (co wielokrotnie powtarzał w wywiadach), że bardziej od gry przed kamerami, pasjonuje go występowanie na deskach teatru.

Stołeczni widzowie mogą oglądać go w "Teatrze Warsaw" oraz "Och-Teatrze", jednak sporadycznie pojawia się również w telewizji, m.in. w "Barwach szczęścia" , a także "Uwikłanych", czy "Planecie singli".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVP

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Rolnik szuka żony". Kamila Boś ma duży problem. Zaskakujące wyznanie
Czytaj więcej >

Telewizja

Tak wygląda teraz Lucy z "Rancza". Najnowsze zdjęcie nie pozostawiają złudzeń
Czytaj więcej >

Telewizja

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" znów w ogniu krytyki. Widzowie mają dość
Czytaj więcej >

Telewizja

Wydało się, ile Kamil Durczok zarabiał w "Faktach" TVN. "To była nieprzyzwoita kwota"
Czytaj więcej >

Telewizja

Marzena Kipiel-Sztuka przeszła przez piekło. Każda jej miłość kończyła się na cmentarzu
Czytaj więcej >

Telewizja

Metamorfoza gwiazdy "Rolnik szuka żony". Małgorzata Borysewicz zaskoczyła fanów
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]