Rozrywka.Goniec.pl

Instagram.com/magdagessler_official

O tym odcinku "Kuchennych Rewolucji" mówili wszyscy. Kucharka zmarła przed jego emisją

13 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Nie milknie echo sprawy kucharki z "Kuchennych Rewolucji", która umarła jeszcze przed emisją odcinka ze swoim udziałem. Spór córki z właścicielami baru "Agata" trwa. Padły oskarżenia o molestowanie psychiczne i mobbing. Magda Gessler zaangażowała w sprawę swojego brata Piotra Ikonowicza.

- Dzisiejszy odcinek dedykujemy pani Marzennie, która zmarła 20 września - przekazały "Kuchenne rewolucje" na swoim profilu w mediach społecznościowych w połowie listopada.

Pani Agnieszka, córka kucharki z baru mlecznego "Agata" po śmierci mamy zaczęła głośno mówić o warunkach pracy w ratowanym przez Magdę Gessler barze. - Zamiast podziękowania, podwyżki i kwiatów, pan menedżer zajął się torturą psychiczną i mobbingiem - mówiła.

- Mama pracowała od zakończenia "Kuchennych Rewolucji" po 12 godzin, cały czas krytykowana, molestowana psychicznie - kontynowała pani Agnieszka. - Nie mogę się otrząsnąć. Płaczę i będę płakać. Mama by żyła - dodawała córka zmarłej kucharki.

Skandal po "Kuchennych Rewolucjach"

Co dokładnie stało się w trakcie "Kuchennych Rewolucji" i zaraz po wyjeździe Magdy Gessler? Marzenna Koniuszy była szefową kuchni w barze "Agata". Lokal w Gorzowie Wielkopolskim potrzebował pomocy gwiazdy TVN.

Córka zmarłej kucharki wskazuje, że jej mama słyszała pod swoim adresem uwagi dotyczące tego, że tak naprawdę nie umie gotować. Co innego przekazał brat Magdy Gessler, który został przez restauratorkę wezwany po tym, jak wyszły na jaw skandaliczne warunki pracy w gorzowskim barze.

- Dwie osoby oceniały panią Marzennę: menedżer Bogdan i moja siostra Magda Gessler. Menedżer twierdził, że nie potrafi gotować, Magda przeciwnie – uznała ją za wielki talent. - przekazał Piotr Ikonowicz.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Nigdy się nie dowiemy, czy ta zła ocena, konflikty, praca ponad siły czy choćby wypłacanie wynagrodzenia na raty i z opóźnieniem przyczyniły się do przedwczesnej śmierci Marzenny. Wiadomo jednak, że pan Bogdan uprzykrzył podwładnej ostatnie miesiące i dni jej życia - dodał brat Magdy Gessler, działacz społeczny, który od lat walczy w imieniu pracowników.

- Ogłaszam bar "Agata" najpyszniejszym barem mlecznym w Polsce! Ale życie tego baru wisi na włosku przez nieodpowiedzialność prezesa i pana Bogdana - mówiła Magda Gessler.

Pracodawcy odrzucają oskarżenia córki zmarłej kucharki

Niedługo po zakończeniu zdjęć do "Kuchennych Rewolucji" Marzenna Koniuszy zmarła. Jak relacjonują najbliżsi Marzenny Koniuszy, menadżer baru nie pojawił się nawet na pogrzebie.

Krótko po ostatnim pożegnaniu kucharki jej córka usłyszeć miała od menadżera Bogdana skandaliczne słowa. Pani Agnieszka dowiedziała się, że ma natychmiast zabrać swoje rzeczy i nigdy więcej nie wracać do baru. Słowa te okraszone zostały groźbą wezwania policji.

Wśród zarzutów powielały się jeszcze wiadomości o skandalicznie niskich pieniądzach otrzymywanych za wykonaną pracę. Kierujący barem "Agata" wskazywali, że 2 tys. zł pensji netto to w Gorzowie Wielkopolskim to standard.

Ze stanowiskiem córki, która o śmierć pani Marzenny oskarża właściciela baru i jego menadżera nie zgadzają się sami oskarżeni. - Zaprzeczamy wszelkim nieprawdziwym informacjom, aby w barze miało dochodzić do mobbingu, molestowania psychicznego lub tortur psychicznych w stosunku do pracowników - czytamy w oświadczeniu Janusza Kałuzińskiego, prezesa klubu sportowego Stilon, który jest właścicielem baru.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Witold Antkowiak. Współzałożyciel Duetu Egzotycznego miał 91 lat

  • Dom Jarosława Kaczyńskiego wymaga pilnego remontu. Stary dach stanowi niebezpieczeństwo

  • Niemcy: Aktywiści położyli się na posadzce kościoła podczas mszy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres  [email protected]

Źródło: plejada.pl, wyborcza.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Maciej Dowbor zdradzał Joannę Koroniewską. Smutna prawda ich małżeństwa wyszła na jaw
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Urszula Dudziak uciekła ze sceny i zalała się łzami. To był prawdziwy skandal w Opolu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Kurzajewski nie wytrzymał w "Pytaniu na śniadanie". Wbił szpilę byłej żonie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agata Rubik pokazała mamę w bikini. Trudno oderwać od niej wzrok
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz narzeka na festiwal w Opolu. "Nikt nie dotrwa"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wie, co czeka nas po śmierci. "Każdy, kto mówi ci coś innego, jest piep***nym kłamcą"
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Kacper Kulpicki

O czym będzie nowy program Dody? "Doda. Dream Show" pokaże naprawdę dużo
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Nie żyje Pat Cooper. Aktor znany z "Depresji gangstera" zmarł w wieku 93 lat
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Nie żyje Irek Hartowicz, słynny polski filmowiec. Współpracował z Andrzejem Wajdą i Agnieszką Holland
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Elżbieta Romanowska musiała nagle zmienić plany. Tego nie przewidziała
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Agnieszka Kaczorowska nie pośle nieochrzczonych dzieci na religię. Zaskakujący powód
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Weronika Uszakiewicz

Magda Narożna zmienia wizerunek. Fani tęsknią za jej naturalnością "Robisz się na Dodę"
Czytaj więcej >