Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje znany amerykański aktor Fred Ward. Zmarł parę dni temu, rzecznik wstrzymywał się z informacją
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 13.05.2022 20:39

Nie żyje znany amerykański aktor Fred Ward. Zmarł parę dni temu, rzecznik wstrzymywał się z informacją

nie żyje świeczka Iberion 2
Goniec.pl

Nie żyje amerykański aktor, Fred Ward. Znany i lubiany aktor wystąpił m.in. w "Dziewczynie z Alabamy" czy "Henrym i June", widzowie znają go również z jednej części kultowej "Nagiej broni". Aktor zmarł 8 maja w wieku 79 lat.

Przez kilka dni rzecznik artysty zwlekał z tą informacją. Okazało się, że powodem tego działania była prośba od rodziny.

Nie żyje Fred Ward, wielki amerykański aktor miał 79 lat

Fred Ward pochodził z plemienia rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej - Czirokezów. Kariera i marzenia zaprowadziły go jednak aż do Nowego Yorku, gdzie ukończył New York's Herbert Berghof Studio.

Przez lata nie pracował jednak w zawodzie i chwytał się różnych zajęć - był drwalem na Alasce, woźnym, amatorsko uprawiał również boks. W pewnym momencie starał się również wejść do świata artystycznego z innej strony i zaczął rzeźbić.

Ostatecznie zadebiutował w kinie w 1973 roku w filmie "Ginger in the Morning". Ścieżkę do większej kariery otworzył mu film "Ucieczka z Alcatraz", w którym wystąpił u boku Clinta Eastwooda.

Swoją pierwszą główną rolę zagrał w filmie "Remo: Nieuzbrojony i niebezpieczny". Po tym dziele przylepiono mu łatkę mrocznego twardziela, szybko jednak dał po sobie poznać, że jest o wiele bardziej wszechstronny.

Pokazał swój talent komediowy m.in. w "Nagiej broni", a dramatyczny w "Dziewczynie z Alabamy" czy "Henrym i June". Polscy widzowie znali go jednak najbardziej z filmów sensacyjnych - m.in. "Wstrząsów" czy "Reakcji łańcuchowej".

W ostatnim czasie zagrał również w serialu "Detektyw". Pojawił się w roli ojca jednego z policjantów, Raya Velcoro, w którego wcielił się Colin Farrell.

Na co dzień Fred Ward mieszkał w Los Angeles. Był trzykrotnie żonaty i trzykrotnie się rozwodził. Z tych związków miał jednego syna, Django.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Nie żyje