Rozrywka.Goniec.pl

YouTube.com/omfgitsdjzeus

Nie żyje Lisa Loring. Pierwsza serialowa Wednesday Addams odeszła w wieku 64 lat

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Wednesday Addams i jej taniec podbił serca fanów Rodziny Addamsów i nie tylko. Lisa Loring jako pierwsza wcieliła się w córkę Gomeza i Mortici. Świat obiegły smutne wiadomości: 64-letnia aktorka zmarła. Przyczyną śmierci był rozległy udar mózgu.

Wednesday Addams: Lisa Loring zatańczyła jako pierwsza

Lisa Loring była pierwszą aktorką, która wcieliła się w Wednesday Addams na małym ekranie. Kiedy w latach 60-tych na planie filmowym zapleciono jej słynne czarne warkoczyki i ubrano w czarną sukienkę miała zaledwie 6 lat.

Chociaż współcześni fani Wednesday Addams nie pamiętają, to słynny taniec córki Gomeza i Mortici wykonała jako pierwsza właśnie zmarła Lisa Loring. Po sukcesie serialu Netflixa część fanów sięgnęła do archiwów i zauważyła, że ruchy aktorki Jenny Ortegi są podobne, do tych prezentowanych przez Lisę Loring w latach 60-tych.

Powstała niezliczona ilość krótkich filmów porównujących każdy ruch dwóch aktorek wcielających się w rolę Wednesday Addams. Fani rodziny Addams pogrążeni są jednak w żałobie. Wszystko przez wiadomość na temat Lisy Loring.

Lisa Loring nie żyje, serialowa Wednesday miała 64 lata

Lisa Loring, która przed laty rozpoczęła erę Wednesday Addams zmarła. Smutne wiadomości przekazała przyjaciółka aktorki, Laure Jacobson.

28 stycznia 2023 r. podjęta została decyzja o odłączeniu pierwszej serialowej Wednesday od specjalistycznej aparatury podtrzymującej życie. Decyzję podjęli najbliżsi aktorki Lisy Loring.

- Z ogromnym smutkiem informuję, że nasza przyjaciółka Lisa Loring nie żyje. Cztery dni temu doznała rozległego udaru spowodowanego nadciśnieniem. Od trzech dni była podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Wczoraj jej rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu sprzętu, Lisa zmarła zeszłej nocy - napisała przyjaciółka Lisy Loring.

Laure Jacobson podkreśliła, że Lisa Loring mimo śmierci nadal żywa będzie za sprawą dorobku artystycznego, który na zawsze zmienił cały świat.

- Jej postać na zawsze będzie dużą częścią popkultury. W naszych sercach pozostanie Wednesday Addams. Piękna, miła, kochająca matka, dziedzictwo Lisy dla świata rozrywki jest ogromne. Z kolei rodzinie i przyjaciołom pozostawi w pamięci swoje wielkie poczucie humoru, miłość i oddanie - dodała przyjaciółka zmarłej aktorki.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, gazeta.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Kuchenne rewolucje". Ostra kłótnia Magdy Gessler i właściciela lokalu. "Coś nieprawdopodobnego"
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Robert nie odpuszcza, ujawnił, kto stoi za rozpadem związku z Zuzią
Czytaj więcej >

Telewizja

"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor odwiedziła jedną z rodzin. Zastała dramat. "Nie godzę się na takie rzeczy"
Czytaj więcej >

Telewizja

Niezręczna wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Małgorzata Tomaszewska nie mogła w to uwierzyć
Czytaj więcej >

Telewizja

Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" przeszedł potężną przemianę. "Facet musi być..."
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Wszedł do domu "Szczeny" i zamarł. Porażające nagranie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]