Rozrywka.Goniec.pl

pixabay

Barbara Radecka nie żyje. Aktorka występowała m.in. w "Na Wspólnej" i "Przyjaciółkach"

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Weronika Uszakiewicz

Nie żyje aktorka i reżyserka teatralna Barbara Radecka, znana z seriali "Na Wspólnej" czy "Przyjaciółki". Informacja o śmierci artystki pojawiła się na jej oficjalnym profilu na Facebooku. Wspomnienia na temat aktorki opublikował w sieci jej wnuk.

Barbara Radecka nie żyje

Na stronie internetowej filmpolski.pl pojawiła się przykra informacja dla fanów polskich seriali. Nie żyje aktorka i reżyserka teatralna Barbara Radecka. Artystka grała w popularnych polskich produkcjach, takich jak "Na Wspólnej", "Przyjaciółki", "Na sygnale" czy "W rytmie serca".

Informacja o śmierci aktorki znalazła się również na jej oficjalnej stronie na Facebooku. - Dzisiaj odeszła Barbara Katarzyna Radecka, nasza ukochana żona, mama i babcia. O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie - czytamy.

Barbara Radecka, która przez wiele lat posługiwała się imieniem Katarzyna, spędziła ostatnie chwile swojego życia w gronie rodziny. Gdy odchodziła, towarzyszył jej ukochany mąż. Wnuk aktorki poinformował, że niedawno zdiagnozowano u niej nowotwór.

- Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. (…) Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii – wolała odejść w spokoju. (…) Chciała zejść ze sceny na własnych warunkach – świadomie i bez ociągania. Dowodem siły jej charakteru niech będzie to, że nie lubiąc nadanych jej imion (Barbara Julita), przez niemal całe życie konsekwentnie używała imienia Katarzyna – i pod takim imieniem wszyscy ją znali - napisał wnuk Barbary Radeckiej.

Kim była Barbara Radecka?

Barbara Radecka urodziła się w 1938 roku. Była aktorką i reżyserką teatralną, spełniała się również jako aktywistka.

- Była aktywna społecznie – wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię – jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie - wspomina jej wnuk.

Barbara Radecka występowała w wielu polskich produkcjach. Widzowie mieli okazję podziwiać jej talent w serialach, takich jak "Plebania", "Pitbull", "W rytmie serca", "Na sygnale", "Przyjaciółki" czy "Na Wspólnej".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • TVP wycofa uwielbiane przez Polaków seriale? Mateusz Matyszkowicz robi porządki na antenie

  • Agnieszka Chylińska wyznała, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami jej domu. Przepłakała wiele nocy

  • Andrzej Rosiewicz zdradził, ile dostaje emerytury. Na nic mu nie wystarcza

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

"Dzień Dobry TVN". Małgorzata Rozenek nie mogła uwierzyć własnym oczom. Zrobiło jej się niedobrze
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Narożna pochwaliła się swoją figurą. Fani nie mogli oderwać wzroku. "Inspiracja"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Joanna Racewicz zwróciła się do hejterów. "Nie ma zgody na plucie jadem i frustrację"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mateusz Gessler wreszcie pokazał swoją żonę. Tworzą piękną parę, fani są zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek zdradziła prawdę na temat najmłodszego syna. Fani nie mieli o tym pojęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Paulina Holtz występuje w "Klanie" od 26 lat. Tak przez lata zmieniła się serialowa Agnieszka Lubicz
Czytaj więcej >
Weronika Uszakiewicz

Redaktorka portalu Goniec.pl. Z zawodu jest dziennikarką, z zamiłowania - artystką. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Uwielbia trzymające w napięciu książki i filmy kryminalne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]