Rozrywka.Goniec.pl

Kapif

Na jaką emeryturę może liczyć Donald Tusk? Pojawiła się konkretna kwota

17 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Donald Tusk należy do wąskiego grona szczęśliwców, którzy nie muszą narzekać na comiesięczną emeryturę. Jaka dokładnie kwota regularnie wpływa na jego konto? Przeciętni Polacy mogą o niej tylko pomarzyć. 

Donald Tusk uważa, że w polityce nie jest dla pieniędzy

Donald Tusk o swoich politycznych pobudkach opowiedział szczerze w ostatnim wywiadzie dla Faktu. Polityk nie ukrywał, że w żadnej mierze nie kieruje się korzyścią finansową, ponieważ od roku pobiera już emeryturę. Nie można mu zatem zarzucić, że chce zostać mężem narodu z egoistycznych względów. 

- Jakkolwiek to zabrzmi, może nieskromnie: już wyżej nie skoczę, jak byłem. Komentatorzy, politycy zastanawiają się – ciekawe, kim ten Tusk chce zostać. A ja tak myślę, w moim przypadku można uwierzyć, że motywacja jest inna. Mam wysoką europejską emeryturę, mam w domu moje dzieci, wnuki, moją żonę. Nie mam potrzeb finansowych, stanowisk się już w życiu nasprawowałem - wyjaśnił charyzmatyczny lider Platformy Obywatelskiej na łamach tabloidu. 

Lidl

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami

CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę

Na jakie świadczenie może liczyć Donald Tusk? Okazuje się, że duże znaczenie w tej kwestii miały przepisy, jakie panują w instytucjach europejskich, gdzie Polak sprawował przez kilka lat wysoką funkcję. Personel tych placówek może zrezygnować z pracy już w wieku 66 lat. Jest jednak pewna furtka, z której skorzystał Donald Tusk - zwie się wcześniejszą emeryturą. 

Donald Tusk wiek emerytalny osiągnie dopiero za nieco ponad miesiąc. 22 kwietnia 2023 roku skończy 66 lat. Dygnitarz do tego czasu pobiera przysługujące mu wcześniejsze świadczenie. Potwierdzili to dziennikarze Faktu, powołując się na urzędników unijnych. - Pan Tusk otrzymuje emeryturę od 22 kwietnia 2022 roku - czytamy w dzienniku. 

Ile emerytury dostaje Donald Tusk?

Lider PO dysponuje jednak kwotą, która jest nieco niższa, niż docelowa. Ile dokładnie? Donald Tusk, jak wyliczył Fakt, co miesiąc inkasuje około 4,6 tysiąca euro, czyli około 21 tysięcy złotych brutto. To wysoka kwota, jednak i zasługi rodaka są niemałe - od 2015 do 2019 roku piastował eksponowaną funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. 

Donald Tusk jest więc w ścisłej czołówce Polaków, którzy nie muszą martwić się o rachunki, bowiem z pobieranej co miesiąc kwoty można dostatnio żyć. 

To jednak nie koniec powodzenia 65-latka. Donald Tusk może wnioskować o drugą emeryturę, którą świadczyć będzie polski ZUS. Nie wiadomo jednak, czy o taką możliwość wnioskował i ile by wynosiła, jednak z pewnością byłaby to mniejsza kwota. Co sądzicie o wysokości poborów Donalda Tuska? Zasługuje na jeszcze więcej?

 

Źródło: Fakt

Samolot

Oburzające nagranie z samolotu polskich linii lotniczych. Piloci zostali zawieszeni

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Magdalena Stępień o nowej partnerce Jakuba Rzeźniczaka: "Każdy zostanie rozliczony"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje gwiazdor "Gwiezdnych wojen". Miał 56 lat
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Popek rozpływa się nad prezesem TVP. Padło sporo komplementów
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nieznane fakty z życia Krzysztofa Ibisza. Ta informacja zaskoczy jego fanów
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jessica Miemiec była bohaterką "Rolnik szuka żony". Po latach wygląda zupełnie inaczej
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Żona Bruce'a Willisa świętuje jego 68. urodziny. "Zaczęłam dzień od płaczu"
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]