Rozrywka.Goniec.pl

Małgorzata Rozenek fot. Piotr Molecki/East News

Małgorzata Rozenek krytykuje Kościół Katolicki. Gwiazda nie ma wątpliwości co do dalszych działań instytucji

11 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Weronika Uszakiewicz

Małgorzata Rozenek od wielu lat jest uznawana za nieoficjalną ambasadorkę metody in vitro w Polsce. Celebrytka jest przekonana, że Kościół wkrótce nie będzie miał wyboru i oficjalnie uzna tę procedurę.

Małgorzata Rozenek wspiera in vitro

Małgorzata Rozenek to jedna z topowych polskich celebrytek. Kolorowa prasa stale rozpisuje się na temat wydarzeń zarówno z jej życia prywatnego, jak i zawodowego. Nie jest tajemnicą, że celebrytka od wielu lat wspiera procedurę in vitro . To właśnie dzięki tej metodzie na świat przyszło troje jej synów: 16-letni Stanisław i 12-letni Tadeusz z małżeństwa z Jackiem Rozenkiem oraz 2-letni Henryk z obecnego związku gwiazdy z Radosławem Majdanem.

Prowadząca "Dzień dobry TVN" angażuje się w popularyzację leczenia niepłodności. Pod koniec listopada wyszła na ulice Warszawy i namawiała mieszkańców stolicy do podpisania się pod projektem refundacji in vitro. To własnie ona została również wybrana na prowadzącą nowego programu "In Vitro. Nauka czy cud? 2".

Małgorzata Rozenek o stosunku Kościoła do in vitro

Gwiazda stanowczo nie zgadza się ze stanowiskiem Kościoła, który potępia procedurę in-vitro. W rozmowie z redaktorem Pomponika Małgorzata Rozenek stwierdziła, że już niebawem Kościół będzie zmuszony zmienić swój stosunek do tej metody zapłodnienia.

- Jestem przekonana, że Kościół katolicki zweryfikuje swoje zdanie na temat procedury zapłodnienia in vitro, ale zrobi to za kilkadziesiąt lat. Tak jak zmieniał zdanie w sprawie szczepionek czy transplantacji lub innych procedur medycznych. Co czwarta para w Polsce ma problem z płodnością. Jeżeli chcemy stawiać na politykę prorodzinną, to musimy wspierać leczenie niepłodności - zaznaczyła Małgorzata Rozenek.

Małgorzata Rozenek zwróciła także uwagę na raport GUS z 2021 roku z którego jasno wynika, że mamy do czynienia z największym problemem z deficytem urodzeń od II wojny światowej. Zdaniem "Perfekcyjnej" in vitro to "inwestycja w przyszłość narodu".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot czują się niewinni. Inaczej sądzi prokuratura
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niechlubne fakty z życia Kory Jackowskiej. Przez zdradę jej ukochany chciał popełnić rozszerzone samobójstwo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grał "Znachora". Jak potoczyło się życie Jerzego Bińczyckiego? Aktor długo szukał szczęścia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kilka lat temu Jacek Borkowski stracił żonę, teraz zdobył się na gorzkie wyznanie. "Siedzę sam"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Celine Dion jest nieuleczalnie chora. Musiała podjąć trudną decyzję, fani są załamani
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niepokojące sceny na lotnisku, gwiazda disco polo nagle zasłabła. Muzycy ruszyli na pomoc
Czytaj więcej >
Weronika Uszakiewicz

Redaktorka portalu Goniec.pl. Z zawodu jest dziennikarką, z zamiłowania - artystką. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Uwielbia trzymające w napięciu książki i filmy kryminalne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]