Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Rutkowski sprzedaje swój pałac. Cena wbija w fotel
Patryk Idziak
Patryk Idziak 04.07.2024 14:40

Krzysztof Rutkowski sprzedaje swój pałac. Cena wbija w fotel

Pałac Krzysztofa Rutkowskiego
fot. KAPiF / otodom.pl

Krzysztof Rutkowski jest właściciel urokliwego pałacu na Dolnym Śląsku, który można teraz śmiało od niego zakupić. Jedyną przeszkodą może być cena, która do małych nie należy, a jeszcze trzeba doliczyć koszt remontu.

Krzysztof Rutkowski sprzedaje pałac. Niestety od kilku lat nikt nie chce go kupić

Krzysztof Rutkowski jest właścicielem luksusowych samochodów, akcesoriów marek premium i drogich nieruchomości. Detektyw bez licencji dużo wydaje, ale i dużo zarabia. W programie “Bez żadnego tabu” wyznał, że 200 tysięcy to jest minimum, a w niektórych miesiącach na jego konto wpływa nawet po milionie złotych. Gdyby Krzysztofowi Rutkowskiemu udało się sprzedać pałac, miałby potężny zastrzyk gotówki. Niestety od lat nikt nie chce go kupić.

Niezwykłe, co zrobili księżna Kate i książę William. Miało się nie wydać

Pałac Krzysztofa Rutkowskiego kosztuje grube miliony

Pałac położony jest w malowniczym Szczepowie nieopodal Głogowa na Dolnym Śląsku. Został wzniesiony w drugiej połowie XVII wieku i od 1766 roku należał do Anny Cathariny von Schlabrendorf. Na początku XVIII wieku został przebudowany na styl barokowy, a w 2016 roku w jego posiadanie wszedł Krzysztof Rutkowski, który miał co do niego duże plany, ale jako że obiekt wymaga solidnego remontu, postanowił go sprzedać. I tak czeka od 2019 roku, aby ktoś zechciał się nim zaopiekować.

Krzysztof Rutkowski wycenił pałac na 10 milionów złotych. Do tego dochodzi koszt remontu, nad którym z uwagi na znaczenie historyczne musi czuwać konserwator zabytków. Detektyw-celebryta nie ma czasu się tym zająć, więc posiadłość do niczego mu nie służy.

Tak wygląda pałac Krzysztofa Rutkowskiego

Pałac Krzysztofa Rutkowskiego mieści w sobie sale balowe, konferencyjne, sypialnie i wszelakie inne pomieszczenia, jakich tylko się zapragnie. Łącznie około 70. Poza nim sprzedawana jest też rozległa działka o powierzchni kilkunastu hektarów. Posiadłość otacza ceglany mur, jest też zbiornik wodny, basen. Trzeba przyznać, że wszystko to robi wrażenie.