Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Kapif

Kariera Macieja Kurzajewskiego wisiała na włosku. Kilka lat temu mocno przeszarżował

29 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Maciej Kurzajewski 29 stycznia tego roku obchodzi okrągłe 50. urodziny. To doskonała okazja, by przybliżyć dzieje jego kariery w Telewizji Polskiej. Dziennikarz od niedawna święci triumfy jako pierwszoligowy celebryta, gorliwy luby popularnej aktorki Katarzyny Cichopek i wzięty prezenter "Pytania na śniadanie", jednak niemal dekadę temu jego telewizyjna historia mogła z hukiem się zakończyć. Czym sobie zawinił?

Maciej Kurzajewski. Kariera

Maciej Kurzajewski sympatię widzów metodycznie budował jako redaktor sportowy od 1993 roku. Przez cztery lata prowadził "Sportowy Express". Później awansował i rozprawiał o sporcie w głównym wydaniu "Wiadomości". Relacjonował także ze studia Igrzyska Olimpijskie w Turynie, Vancouver, Soczi i Pjongczang.

TVP nie od razu dostrzegła jego talent rozrywkowy. Decydenci dopiero kilkanaście lat temu zaczęli go obsadzać nie tylko w programach poświęconych sportowi, ale także w "Świat się kręci", "Dzień dobry, Polsko", "Czar par" i show "Gwiazdy tańczą na lodzie", który z Tatianą Okupnik prowadził w 2007 roku.

tatiana okupnik maciej kurzajewski
Maciej Kurzajewski zaryzkował karierę przez jeden błąd. Fot. Kapif

Z "Pytaniem na śniadanie" po raz pierwszy zaznajomił się w 2009 roku, kiedy przez dwa lata prowadził go wspólnie z ówczesną żoną, Pauliną Smaszcz . Aktualnie również spisuje się w tej roli, jedynie towarzyszka uległa zmianie. "Śniadaniówkę" TVP prowadzi z Katarzyną Cichopek, która jest jego partnerką również w życiu prywatnym.

Kariera Macieja Kurzajewskiego wisiała na włosku

Nie zawsze jednak telewizyjne losy Macieja Kurzajewskiego były tak kolorowe. Chociaż przez lata udało m się zaskarbić uznanie szefostwa, jego poczynania w 2013 roku odcisnęły piętno na tej wówczas nieposzlakowanej opinii lojalnego i oddanego pracownika.

Nie chodzi tu o matrymonialne ekscesy, bowiem w tym czasie żurnalista był szczęśliwym mężem i ojcem. Złość pracodawcy wzbudził przez to, że bez wcześniejszych konsultacji wziął udział w komercyjnej reklamie banku PKO BP. W związku z tym został zawieszony w obowiązkach za naruszenie etyki dziennikarskiej.

Medialna zsyłka trwała niemal ponad dwa lata, a Maciej Kurzajewski na domiar złego doprowadził do kolejnego przewinienia. Te nietrafione decyzje sporo go kosztowały. W 2013 roku został odsunięty od prowadzenia programu "Świat się kręci".

Na szczęście udało mu się zachować posadę i wciąż figuruje na liście płac Telewizji Polskiej. W ciągu ostatnich kilku lat w jego życiu zawodowym niewiele się zmieniało, czego nie można powiedzieć sferze miłosnej.

maciej kurzajewski paulina smaszcz
Maciej Kurzajewski popełni błąd, który mógł kosztować go karierę. Fot. Kapif

Po 23 latach małżeństwa rozwiódł się z Pauliną Smaszcz, a potem związał z byłą żoną Marcina Hakiela . Płomienny romans z Katarzyną Cichopek wciąż jest szeroko komentowany w mediach, co przynosi żurnaliście dodatkowe profity i ogólnopolską rozpoznawalność.

Czy zaprowadzi go to na telewizyjne szczyty, o których jako ambitny dziennikarz z pewnością marzy? Na razie (to nie ulega żadnym wątpliwościom) jest zadowolony z takiego obrotu zdarzeń. A i my z okazji 50. urodzin życzymy mu wszystkiego najlepszego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Jonathan Majors został aresztowany. Miał uderzyć i dusić kobietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jacek Murański po raz pierwszy od śmierci syna pojawił się przed kamerami. Uwagę przykuwa jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". Tragiczne informacje, zginął w pożarze domu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Dymna była bliska śmierci. Uratował ją cud, lekarze nie dawali jej żadnych szans
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Kurskich skończyła dwa lata. Nieoczekiwana podróż malca, Joanna Kurska zamieściła zdjęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]