Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Kapif

Gwiazdor "Na Wspólnej" walczył z chorobą alkoholową. Dramatyczne wyznanie

28 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Waldemar Obłoza jest znany szerokiej publiczności z seriali "Miodowe lata" i "Na Wspólnej". Gdy jednak przyznał się w mediach do choroby alkoholowej, jego aktorski dorobek zszedł na drugi plan. Artysta żałuje szczerości, która w tym konkretnym przypadku wyjątkowo nie popłaciła.

Waldemar Obłoza przyznał się do alkoholizmu. Szybko tego pożałował

Waldemar Obłoza kilka lat temu publicznie wyjawił, że udało mu się pokonać chorobę alkoholową. Chociaż – jak sam przyznał – sięgnął dna, to z dumą prawił o swojej silnej woli, która w połączeniu z terapią pozwoliła mu wykaraskać się z uzależnienia.

Niestety, aktor musiał szybko się zreflektować, bo przypływ szczerości przyniósł skutek odwrotny od zamierzonego. Zamiast gratulacji, spotkał się z brakiem zrozumienia i zaszufladkowaniem. O gorzkich skutkach swojego wyznania i żalu spowodowanym przypisaniem mu przez zawodowe środowisko latki "naczelnego alkoholika kraju" opowiedział w najnowszym wywiadzie.

- Od dawna byłem już trzeźwy i pomyślałem, że to świetna okazja do tego, żeby pokazać, jak trudny do zidentyfikowania jest alkoholizm, jak się rozwija i niszczy człowieka – rozpoczął Waldemar Obłoza w rozmowie z portalem Plejada.

Gdy wieści o jego wygranej z chorobą obiegły media, zaczął być zapraszany do różnych redakcji, jednak dziennikarze nie chcieli rozmawiać o aktorstwie, a jedynie o walce z nałogiem. To sprawiło, że widzowie zaczęli kojarzyć go z alkoholem i jako "znanego pijaka".

- Przestałem być traktowany jak aktor, stałem się alkoholikiem, który gra w serialu. Pomyślałem sobie: po co mi to było? – spytał retorycznie na łamach Plejady, po czym pokusił się o krytykę względem samego siebie.

- Troszkę chciałem zwrócić na siebie uwagę, zaimponować innym, że byłem na dnie i się podniosłem. Oczekiwałem poklasku. Pod pozorem szlachetności ukrywałem swoje niskie poczucie własnej wartości. I obróciło się to przeciwko mnie – smutno skwitował Waldemar Obłoza.

Pamiętne słowa artysty zdołały przekuć się także w coś pozytywnego. Scenarzyści "Na Wspólnej" skorzystali na życiowym doświadczeniu aktora, który grając Romana – alkoholika mógł pokazać swoją życiową drogę z dna aż po triumfalne zakończenie terapii.

- Wiedziałem, że w serialu codziennym, który oglądają miliony Polaków, będzie to miało dużą siłę rażenia. Podszedłem do tego misyjnie – podsumował Waldemar Obłoza w Plejadzie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plejada

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Niezręczna wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Małgorzata Tomaszewska nie mogła w to uwierzyć
Czytaj więcej >

Telewizja

Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" przeszedł potężną przemianę. "Facet musi być..."
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Wszedł do domu "Szczeny" i zamarł. Porażające nagranie
Czytaj więcej >

Telewizja

Pażdzioch i Boczek "ożywieni" w specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich". Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Telewizja

Fakty "TVN" zadrwiły z nagrania rzecznika PiS. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia
Czytaj więcej >

Telewizja

Darek z "Sanatorium miłości" znalazł nową miłość. Zdążył się już oświadczyć
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]