Rozrywka.Goniec.pl

(fot. instagram.com/ewawachowicz/youtube.com)

Ewa Wachowicz w 1992 roku zdobywała korony w wyborach miss. Jak potoczyło się jej życie po konkursach piękności?

19 Października 2022

Autor tekstu:

Karolina Kruszewska

Ewa Wachowicz w 1992 roku zdobyła tytuł Miss Polonia. Piękna rodaczka na tym nie poprzestała. Jako jedna z niewielu Polek stanęła na podium Miss World. Dziś Ewa Wachowicz kończy 52 lata, ale czas jakby się dla niej zatrzymał. Co słychać u wszechstronnie uzdolnionej zdobywczyni korony?

Ewa Wachowicz - Miss Polonia i III Miss World 1992 roku

Ewa Wachowicz jako 22-latka szybko pięła się po szczeblach poszczególnych konkursów piękności. W 1992 roku niemal każda korona była jej. Najpierw 1992 zdobyła tytuł "najmilszej studentki Krakowa", następnie Miss Małopolski, co zapewniło jej awans do finału Miss Polonia . Korona najpiękniejszej Polki również przypadła Ewie Wachowicz, a to zakwalifikowało ją do udziału w wyborach Miss World. Można powiedzieć, że nasza rodaczka wykosiła konkurencję zdobywając tytuł III wicemiss. To jednak nie koniec jej sukcesów. Długie, gęste włosy w kolorze ciemnego blondu, zniewalający uśmiech i perfekcyjna figura sprawiły, że w 1993 roku wygrała Miss World University.

Ewa Wachowicz - kariera po konkursach piękności

Wiele finalistek konkursów piękności kontynuuje swoją karierę w modellingu. Ewa Wachowicz miała na siebie zupełnie inny pomysł. Została sekretarzem prasowym premiera Waldemara Pawlaka. Nie odcięła się jednak zupełnie od Miss - przez wiele lat była felietonistką i rzeczniczką prasową Miss World.

Otworzyła własną firmę producencką Promiss, która tworzyła program "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". Ostatecznie sama stanęła też przed kamerą prowadząc "Ewa gotuje" i "Przez żołądek do serca". Zamiłowanie do kulinariów sprawiło, że zdecydowała się także otworzyć własną restaurację. Lokal nazywa się "Zalipianki Ewa Wachowicz" i mieści się w Krakowie.

To nadal nie wszystko. Ewa Wachowicz wydała kilka książek kulinarnych. Brała udział w piątej edycji "Tańca z gwiazdami", w którym zajęła siódme miejsce.

Ewa Wachowicz - życie prywatne

Ewa Wachowicz urodziła się 19 października 1970 roku w Gorlicach. Po ukończeniu liceum studiowała technologię żywności na Akademii Rolniczej w Krakowie, jednak przerwała tę naukę nawiązując współpracę z premierem Waldemarem Pawlakiem. Ostatecznie  2001 ukończyła studia magisterskie z zarządzania jakością na Wydziale Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

W 1996 roku poślubiła dziennikarza Przemysława Osuchowskiego, z którym ma córkę Aleksandrę. Para jednak rozstała się w 2004 roku, a trzy lata później rozwiodła. Później Ewa Wachowicz związała się z Sławomirem Kowalewskim.

Jej pasją, poza kulinariami, jest wspinaczka górska. Zdobyła większość szczytów w ramach projektu Korony Wulkanów Ziemi.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek przeszła zabieg na twarz. Pokazała efekty, fani byli zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marek Piekarczyk dostał podwyżkę swojej emerytury. Trudno uwierzyć, jaka to kwota
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poruszające sceny w "Dzień dobry TVN". Agnieszka Dygant na wizji nagle zalała się łzami
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grażyna Szapołowska dodała nowe zdjęcie w stroju kąpielowym. Fani nie mogą wyjść z zachwytu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Lewandowska pochwaliła się w sieci nowym tatuażem. Zaskakująca inspiracja
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marcin Hakiel dodał zdjęcie z ukochaną i się zaczęło. Fani od razu oszaleli na jej punkcie
Czytaj więcej >
Karolina Kruszewska

Szefowa działu "Rozrywka". Od 2010 roku jestem związana z Internetem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w jednym z największych serwisów telewizyjnych i rozrywkowych, dzięki czemu doskonale znam świat mediów i show-biznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]