Rozrywka.Goniec.pl

goniec.pl

Byliśmy na grobie Kory. Mamy zdjęcia

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Kora została pochowana na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Jej grób początkowo przypominał ogród. Wielkie zdjęcie artystki umieszczone na czerwonej instalacji przykuwało wzrok, wokół niego znajdowała się pergola podtrzymująca pnące się wokół rośliny, a na samym miejscu spoczynku zamiast pomnika posadzono rośliny, które tylko podsycały wrażenie letniej altanki.

Grób Kory zmienił się nie do poznania

Obok postawiona została nawet skrzynka na listy, do której fani mogli wrzucać słowa skierowane do artystki lub swoje wspomnienia z nią związane, by podzielić się nimi z rodziną Kory.

Wszystko to jednak przeszło gruntowne zmiany w lipcy 2020 roku, gdy Kamil Sipowicz zdecydował, że grób jej zmarłej żony powinien wyglądać inaczej, bardziej standardowo. Miał ku temu ważne powody, a i tak pierwszy wygląd grobu wcale nie miał być tym ostatecznym.

- Poprzedni wygląd był tymczasowy. Instalacja była zbyt wrażliwa na pogodę. Tam był metal, to już rdzewiało, psuło się. Niewygodne było też do sprzątania, a także niebezpieczne, bo ludzie tam chodzili, a to się mogło zapaść. Zdecydowałem się na zmiany również ze względów bezpieczeństwa - ujawnił w jednym z wywiadów.

[EMBED-245]

Nie do wiary, jak dzisiaj wygląda grób Kory

Dzisiaj grób Kory wygląda już zupełnie inaczej. Zamiast roślin na ziemi pojawiła się solidna, granitowa płyta, na której znalazło się kilka zaskakujących rzeczy. Przede wszystkim od razu w oczy rzuca się piękna rzeźba kobiety, której autorką jest Monika Osiecka.

Na płycie znajduje się również zdjęcie Kory, a także data jej urodzenia. Nie ma jednak daty śmierci - zamiast niej wygrawerowano symbol nieskończoności, który ma symbolizować, że artystka na zawsze pozostanie w sercach rodziny i fanów. Obok znajduje się również podpis Kory.

Wizyta na grobie Kory wyraźnie pokazuje, że piosenkarka wciąż jest pamiętana przez wielu. Grób jest zadbany, otoczony świeżymi kwiatami, wciąż palił się nawet jeden znicz. Na płycie leżała również świeża róża.

Elementy poprzedniej instalacji, która znajdowała się na grobie, trafiły do Roztocza, gdzie artystka mieszkała razem z mężem. Jej zdjęcie postawiono z kolei na pełnej kwiatów łące.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Od dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia

  • Policja chciała wejść do kościoła, duchowny ich przegonił. Awantura pod polskim kościołem za granicą

  • Lubuskie: karambol trzech pojazdów, nie żyje jedna osoba

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot czują się niewinni. Inaczej sądzi prokuratura
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niechlubne fakty z życia Kory Jackowskiej. Przez zdradę jej ukochany chciał popełnić rozszerzone samobójstwo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grał "Znachora". Jak potoczyło się życie Jerzego Bińczyckiego? Aktor długo szukał szczęścia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kilka lat temu Jacek Borkowski stracił żonę, teraz zdobył się na gorzkie wyznanie. "Siedzę sam"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Celine Dion jest nieuleczalnie chora. Musiała podjąć trudną decyzję, fani są załamani
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niepokojące sceny na lotnisku, gwiazda disco polo nagle zasłabła. Muzycy ruszyli na pomoc
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]